اخبار خارجی

بازاری سبز و بیت کوین ۴۳۰۰ دلاری، آیا دوران نزول به پایان رسید؟

بعد از پشت سر گذاشتن روزهایی که کل مارکت کریپتو در حال ریزش بود، بالاخره قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه با ۱۵ درصد افزایش دوره جدیدی از بازار افزایشی را آغاز کرد.

 شاخص BTC / USD در حالی که در روز سه شنبه روند افزایشی را تحربه می کرد برابر با ۳۷۷۶ دلار آغاز شد و  به این روند افزایشی ادامه داد تا به بالاترین حد خود یعنی قیمت ۴۳۵۰ دلار رسید. در زمان نگارش این خبر این جفت ارز به قیمت ۴۳۰۰ دلار معامله می شود و نسبت به پایین ترین سطح خود یعنی ۳۴۵۱ در سال، ۲۳.۶ درصد افزایش داشته است.

به طور تکنیکی در نمودار روزانه، شاخص قدرت نسبی نزدیک به ۳۸ است که هنوز نشانگر منطقه بازار کاهشی است. با این وجود، انتظار می رود که شاخص حرکتی به نقطه ای بیشتر از ۵۰ برسد.

تعصب نسبت به بازارکاهشی هنوز بازار بیت کوین را تحت شعاع قرار می دهد و انتظار می رود که این اندیشه به قوت خود باقی بماند مگر اینکه BTC / USD در بالاتر از خط بزرگی که نشانگر روند نزولی است، آنچنان که در نمودار با یک خط نقطه چین مشخص شده قرار گیرد. با توجه به نمودار قیمتی که در بالا مشاهده می کنید، این قیمت بیت کوین مانند ۶۰۰۰ دلار ثبات ندارد و تا زمانیکه در این محدوده قیمتی باشد، نمیتوان به طور قیطع گفت که روند صعودی را پیش خواهد گرفت یا حداقل برای مدتی در این بازخه قیمتی خواهد ماند.

در همین حال، دلار آمریکا پس از اینکه جرئوم پاول، رئیس بانک فدرال ایالات متحده اذعان کرد که سود دلار آمریکا از حد معمول هم پایین تر است این ارز رایج را تضعیف و وارد به قلمرو منفی کرده است. تقریبا تمام رقبای دلار، از جمله پوند و یورو، سود بالایی از معاملات روزانه را ثبت کردند. نکته جالب اینجاست که روند صعودی بیت کوین تقریبا در همان زمان آغاز شد.

علاوه بر موضوع دلار، داستان پر تب و تاب فورک بیت کوین کش نیز در نهایت به پایان رسید و بیت کوین کش ABC با پشتوانه راجر ور پیروز شد و شاخه sv که کریگ رایت از آن حمایت میکرد شکست خورد در حال حاضر در رتبه 9 مارکت قرار گرفته است. بسیاری پایان یافتن این موضوع را دلیلی بر رشد بازار دانسته اند.

نظر شما چیست؟ دلیل این روند افزایشی چه بوده است؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا