اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

ترس و شک در بازار رمزارزها؛ قیمت بیت کوین به ۲۸٬۰۰۰ دلار کاهش یافت

با احساس بدبینانه‌ای که بر بازار کریپتو و رمزارزها حاکم است، قیمت سولانا و دوج کوین کاهش شدیدی داشته است. در این بین، افزایش حجم معاملات نیز نتوانسته است از کاهش قیمت رمزارزها جلوگیری کند، به طوری که بعضی از رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته تا ۸٪ ریزش داشته‌اند. قیمت بیت کوین دقایقی قبل تا ۲۸٬۰۰۰ دلار نیز کاهش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، در بحبوحه ادامه یافتن احساس سرمایه‌گذاران مبنی بر خروج از دارایی‌های پرریسک، قیمت سولانا ۹٪ کاهش یافت. قیمت دوج کوین نیز با کاهش ۵٪ مواجه بوده و کاردانو و BNB حدود ۷٪ کاهش قیمت داشته‌اند.

روز گذشته صورت جلسه نشست فدرال رزرو آمریکا منتشر شد که نشان میداد این آژانس تمایل دارد تا در افزایش نرخ بهره و سیاست‌های انقباضی خود انعطاف بیشتری نشان دهد. قیمت‌ها پس از انتشار این گزارش، اندکی نوسان مثبت را تجربه کردند که این نوسان اکنون با کاهش قیمت‌ها ادامه پیدا کرده است.

کاهش قیمت بیت کوین تا ۲۸٬۰۰۰ دلار به سرعت بازیابی شد
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۳۰ دقیقه‌ای؛ منبع: میهن بلاکچین

خارج از ۱۰ رمزارز برتر، قیمت آوالانچ (AVAX) ۱۴٪ ریزش داشت، در حالی که شیبا اینو علی‌رغم آنکه به طور کل یک رمزارز پرنوسان‌تر است با کاهش قیمت کمتری مواجه بوده است. به دنبال کاهش تقاضا برای حجم بلاک در شبکه اتریوم که بیانگر توسعه و فعالیت درون زنجیره‌ای کمتر است، قیمت اتر حدود۱۰٪ در شبانه‌روز گذشته کاهش یافته است و اکنون به ۱۷۸۵ دلار رسیده است.

حجم بلاک، مقدار اطلاعات و داده‌های تراکنشی است که می‌توان در هر بلاک قرار داد و کاربران برای انجام این کار، هزینه گس پرداخت می‌کنند. تقاضای کمتر برای حجم بلاک معمولا به معنای کاهش فعالیت کاربران در شبکه مذکور است.

ریزش بیشتر در بازار کریپتو

شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای گلس‌نود در اوایل هفته بیان کرده است که بازار اوراق مشتقه گویای ترس سرمایه‌گذاران از ریزش بیشتر در بازار کریپتو است.

گلس‌نود در این خصوص گفته است:

بر اساس عملکرد ضعیف از لحاظ قیمت، قیمت‌گذاری هراس‌انگیز اوراق مشتقه و کاهش چشمگیر تقاضا برای حجم بلاک در شبکه‌های بیت کوین و اتریوم می‌توان اینطور استدلال کرد که تقاضا برای این رمزارزها هم‌چنان با موانع مختلف مواجه است.

گلس‌نود همچنین عنوان کرد:

در حال حاضر سود بازار کریپتو بیشتر از سود ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا بر روی ۲.۷۸٪ است. این موضوع می‌تواند سرمایه‌گذاران را مجاب کند تا سرمایه خود را مجددا به این عرصه وارد کنند.

اطلاعات فوق همزمان با این موضوع منتشر شده است که فعالیت بازار آپشن‌های بیت کوین نیز کاهش یافته است. این شرایط بیانگر احساس بدبینانه معامله‌گران است. نسبت قراردادهای حق اختیار فروش به خرید در بازار آپشن‌های بیت کوین به بیش از ۰.۷۲ رسیده است که بالاترین سطح طی ۱۲ ماه اخیر به شمار می‌آید. این موضوع گویای آن است که معامله‌گران در صدد محافطت از سرمایه خود در مقابل ریزش بیشتر بازار هستند.

با این اوصاف، شرایط کنونی هم‌چنان نزولی و بدبینانه است. قیمت بیت کوین در هفته گذشته در محدوده ۲۸,۷۰۰ الی ۳۰,۵۰۰ دلار قرار داشت و برای اولین بار در طول تاریخ خود، هشتمین هفته متوالی کاهش قیمت را ثبت کرد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا