اخبار خارجی

پیش‌بینی روند بیت کوین؛ قیمت بیت کوین به ۴۵۰۰۰ دلار می‌رسد؟

بیت کوین به اوج قیمت خود در یک ماه گذشته دست یافته است. رمز ارز برتر بازار در حال حاضر با ۲۱٪ افزایش در ۷ روز گذشته به قیمت ۴۱،۷۰۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

قیمت بیت کوین

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از newsbtc احساسات کلی بازار به سمت صعودی متمایل شده است و شاخص ترس و طمع برای اولین بار طی ماه‌های اخیر بر روی طمع قرار گرفته است. طبق گفته بسیاری از متخصصان، سایر اندیکاتورها تغییر قطعی در بازار را نشان می‌دهند. گاوها می‌توانند شاهد روزهای سبز رنگ بیشتری در هفته‌های آتی باشند.

اطلاعات گلس‌نود نشان می‌دهد تعداد بیت‌ کوین‌هایی که در اختیار هولدرهای قدرتمند است افزایش یافته است. بر اساس شاخص موجودی غیرنقدی (Illiquid Supply) دارایی این هولدرها به بالاترین سطح خود رسیده است و نشان‌دهنده نوسان صعودی قیمت است.

موجودی غیرنقدی بیت کوین
موجودی غیرنقدی بیت کوین

چارلز ادواردز (Charles Edwards) موسس Capriole Investments افزایش تعداد هولدرهای بلندمدت بیت کوین را اذعان داشته است. طبق شاخص موج‌های هودل (HODL Waves)، این سرمایه‌گذاران با سقوط قیمت در ماه می ۲۰۲۱ به افزایش موجودی خود پرداخته‌اند. ادواردز افزود:

این افزایش شدید هرگز در مراحل اولیه قبل از بازارهای نزولی رخ نداده است. این موضوع نشان می‌دهد که احتمال چرخه صعودی بیت کوین هم‌چنان پابرجاست.

موج هودل بیت کوین
موج هودل بیت کوین

اطلاعات دیگری که توسط ادواردز ارائه شده است نشان می‌دهد پلتفرم‌های مبادلاتی اولین میزان خروجی مثبت خود را از هفته گذشته ثبت کرده‌اند. از آن زمان تاکنون قیمت بیت کوین از ۲۹,۰۰۰ دلار به سطح کنونی رسیده است. این شاخص نشان می‌دهد تقاضا در بازار رمزارزها ممکن است افزایش یابد و منجر به رشد قیمت شود.

چند روز قبل از نوسان کنونی، قیمت بیت کوین از ۳۵,۰۰۰ دلار به سطح قیمت ابتدای سال جاری کاهش یافت. ادواردز این نوسان قیمت را شکست در ریزش قیمت عنوان کرده است زیرا فروشندگان از دستیابی به کف قیمت نا امید شده بودند و نمی‌توانستند قیمت را بیشتر از این کاهش دهند.

نوسان قیمت
نوسان قیمت بیت کوین

آیا گاوها کنترل را در دست می‌گیرند؟

ادواردز به بررسی سایر اندیکاتورها نظیر شاخص ربان‌های هش (Hash Ribbons) پرداخته و معتقد است که این شاخص، نویدبخش به نظر می‌رسد. روبان‌های هش اندیکاتوری است که سیگنال‌ها را از میانگین‌های متحرک هش‌ریت دریافت می‌کند. این شاخص پس از ممنوعیت استخراج بیت کوین توسط دولت چین، کاهش چشمگیری داشته است. به این دلیل، ماینرها مجبور به مهاجرت به کشورهای مناسب‌تر از لحاظ استخراج بیت کوین شده‌اند.

هش‌ریت بیت کوین و شاخص ارزش انرژی (Energy Value) در حال افزایش است. ادواردز معتقد است که این دو شاخص تقریبا ۸ درصد افزایش داشته‌اند. این افزایش نشان می‌دهد مهاجرت و انتقال ماینرها پایان یافته است. عامل صعودی دیگر، کاهش فشار فروش است. هرچند، سرمایه‌گذاران باید مراقب باشند. ادواردز در این خصوص گفت:

هش‌ریت شبکه روندی مثبت و قوی از خود نشان می‌دهد که همانند روند دسامبر ۲۰۱۸ است. این موضوع گویای دستیابی به کف قیمت بیت کوین است. هرچند، هش‌ریت در دوره ثبات قیمت ممکن است سیگنال‌های مثبت اشتباه ارائه دهد. به همین دلیل باید تا زمانی که سیگنال خرید ربان هش تایید نشده است، مراقب باشیم.

در روزهای آتی، ممکن است شاهد انباشت بیشتری در محدوده سطح قیمت کنونی باشیم و احتمال زیادی در خصوص افزایش قیمت به سطح ۴۵,۰۰۰ دلار وجود دارد. اگر قیمت بیت کوین کاهش یابد، محدوده قیمت بر روی ۳۹,۰۰۰ دلار باقی می‌ماند. ادواردز مدعی است اگر فدرال رزرو به چاپ پول ادامه دهد، سیاست تورم پولی این بانک می‌تواند به افزایش قیمت بیت کوین بیانجامد.

ریسک بالقوه‌ای نیز در بازار سنتی وجود دارد. در صورتی که بازار بورس سقوط کند، بیت کوین نیز ممکن است به شرایط مشابهی دچار شود. بیت کوین سطح بالایی از ارتباط و همبستگی را با S&P 500 نشان داده است. در این صورت، بیت کوین برای دستیابی به رکورد قیمت خود با مشکل مواجه می‌شود.

ادواردز در پایان گفت:

در حال حاضر اندیکاتورهای فاندامنتال و تکنیکال به سمت روند صعودی قرار دارند و به نظر می‌رسد در هفته‌های آتی شاهد رسیدن قیمت به میانه کانال ۴۰,۰۰۰ دلار هستیم. اگر قیمت به کمتر از ۳۹,۰۰۰ دلار کاهش یابد، در آینده نزدیک این نظریه محقق می‌شود. در آخر، تاریخچه چرخه بیت کوین به ما می‌گوید تا زمان بهبود شرایط، مراقب نوسان شدید و ریسک کاهش قیمت باشیم.

به نظر شما روند صعودی بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟ آیا می‌توان با اطمینان کامل اعلام کرد روند نزولی تمام شده است؟

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا