اخبار خارجی

بالاترین سطح تورم در اتحادیه اروپا؛ بیت کوین همچنان در حال نوسان محدود است

شگفتی‌های تورم هم‌چنان ادامه دارد، در حالیکه بالاترین سطح تورم در اتحادیه اروپا رقم خورده است، بانک مرکزی اروپا تورم بیشتر در آینده را رد نکرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در حال حاضر از ۲۳,۵۰۰ دلار عبور کرده است و سطح قیمت ۲۳,۰۰۰ دلار را به عنوان سطح حمایتی حفظ کرده است.

نگرانی‌ها در خصوص کاهش قیمت بیشتر دارایی‌های پرریسک در هفته گذشته گسترش یافته است، تا آنجا که بیت کوین و اتر نتوانسته‌اند از سطوح مقاومتی بلندمدت خود عبور کنند.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین در Bitstamp
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین در (Bitstamp). منبع: TradingView

با توجه به اینکه خرس‌ها و گاوها همچنان در جدال هستند، احساس تحلیلگران متفاوت است.

یکی از تحلیلگران به اسم Daan Crypto Trades نوشته است:

بیت کوین از یک کانال صعودی بزرگ که همگی آن را تحت نظر داشتند، پایینتر رفته و از آن عبور کرده است. سطح قیمت ۲۳,۸۰۰ الی ۲۴,۰۰۰ دلار به عنوان سطح مقاومتی عمل خواهد کرد. بازگشت قیمت به این سطح همانند تله خرسی عمل می‌کند. در این شرایط با عدم عبور از سطح مقاومتی و کاهش قیمت مواجه هستیم.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین؛ منبع: توییتر

پلتفرم تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای Whalemap اذعان داشته است در این بین، نقطه خرید نهنگ‌ها بر روی ۲۲,۸۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی کوتاه‌مدت عمل می‌کند.

سطح قیمت ۲۲,۸۰۰ دلاری بیت کوین که اندکی کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای است باید سطح حمایتی مهمی هنگام ریزش بازار باشد.

ویل‌مپ با انتشار نموداری که ورود نهنگ‌ها با سطح قیمت مشخص را نشان می‌دهد، به طور مختصر گفته است که به خانه اول برگشتیم. انباشت نهنگ‌ها در سطح قیمت ۲۲,۸۰۰ الی ۲۳,۴۰۰ دلاری بیت کوین هم‌چنان نزدیک‌ترین سطح حمایتی محسوب می‌شود.

نمودار جریان ورودی کیف پول نهنگ بیت کوین
نمودار جریان ورودی کیف پول نهنگ‌های بیت کوین. منبع: Whalemap/ Twitter

رکوردشکنی تورم

محرک‌های اقتصاد کلان مشخصا به افزایش تورم منجر شده‌اند، به طوری که تورم اتحادیه اروپا در ماه جولای ۹.۸٪ اعلام شده است. نرخ تورم ماه جولای بالاترین سطح تورم بوده و از نرخ تورم ۹.۶٪ ماه ژوئن نیز افزایش یافته است.برای مقایسه می‌توان گفت که تورم ماه جولای سال قبل برابر با ۲.۵٪ بود.

کمترین نرخ سالانه تورم در کشورهای فرانسه، مالت (هر دو ۶.۸٪)، فنلاند (۸٪) ثبت شده‌اند. بالاترین نرخ سالانه تورم نیز در کشور استونی (۲۳.۲٪)، لتویا (۲۱.۳٪) و لیتوانی (۲۰.۹٪) ثبت شده است.

در مقایسه با ماه ژوئن، نرخ تورم سالانه در ۶ کشور اتحادیه اروپا کاهش یافته، در سه کشور ثابت مانده و در ۱۸ کشور افزایش یافته است.

ایزابل شنابل (Isabel Schnabel) عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا در مصاحبه با رویترز در تاریخ ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) نتوانست با اعتماد به نفس بگوید که تورم به بالاترین سطح خود رسیده است. وی در این خصوص گفت:

در کوتاه‌مدت تورم بیش از پیش افزایش خواهد یافت. اما هرگونه اظهارنظر و پیش‌بینی با اطمینان کامل صورت نمی‌گیرد. بنابراین پیش‌بینی‌ زمان به اوج رسیدن تورم دشوار است.

داده‌های اتحادیه اروپا تنها یک روز پس از آن منتشر شد که نرخ تورم در انگلستان برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته (از ۱۹۸۰ تاکنون) دو رقمی (۱۰.۱٪) شده است.

  • سطح حمایتی کلیدی بیت کوین در کجا قرار دارد؟

بازه قیمتی ۲۲٬۸۰۰ دلار تا ۲۳٬۴۰۰ دلار یکی از بازه‌های مهمی است که در زمان ریزش قیمت بیت کوین می‌تواند به عنوان حمایت عمل کند. سطح ۲۲٬۸۰۰ دلار که اندکی کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای است را می‌توان به عنوان سطح حمایتی کوتاه‌مدت برای بیت کوین نامید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا