اخبار بیت کویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

نتایج صورت جلسه نشست FOMC چه بود؟ + تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

طبق صورتجلسه نشست کمیته FOMC که در روز چهارشنبه منتشر شده است، مقامات فدرال رزرو پیش‌بینی کرده‌اند که در ماه‌های آتی با افزایش بیشتر نرخ بهره مواجه باشیم، اما در صورتی که نرخ تورم به تدریج کاهش یابد، سرعت افزایش نرخ بهره نیز کمتر خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، صورتجلسه نشست ماه گذشته کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) منتشر شده است. این کمیته در واقع پنل سیاست‌های پولی فدرال رزرو به ریاست جروم پاول است.

در این نشست، موضوعات دیگری به غیر از نرخ بهره نیز بررسی شد. بر اساس صورت جلسه موجود، ثبات مالی رمزارزها، به ویژه استیبل کوین‌ها نیز در این نشست مورد بحث قرار گرفته است.

پس از انتشار صورت جلسه این نشست، قیمت بیت کوین و سایر رمزارزهای مهم تغییر اندکی داشته و واکنش آنچنانی نشان نداده‌اند. ۳۰ دقیقه پس از انتشار این صورتجلسه، قیمت بیت کوین ۰.۴٪ افزایش یافت اما طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۲٪ کاهش داشته است. قیمت بیت کوین پس از روند صعودی هفته گذشته، برای چهارمین روز متوالی کاهش یافته است.

کمیته FOMC به عنوان بخشی از کمپین پولی سختگیرانه خود به منظور مهار تورم که به بالاترین سطح خود طی چهار دهه اخیر رسیده، نرخ بهره را ۰.۷۵٪ افزایش داده است. انتظار می‌رود این کمیته که به طور منظم نشست‌هایی به منظور تعیین سیاست پولی آمریکا برگزار می‌کند، در نشست ماه سپتامبر نیز نرخ بهره را ۰.۷۵٪ افزایش دهد.

هرچند، در صورتجلسه FOMC آمده است:

از آنجایی که موضع سیاست پولی سختگیرانه‌تر خواهد شد، احتمال می‌رود در مقطع مناسب، سرعت افزایش نرخ بهره کاهش یابد تا تاثیرات تنظیم نرخ بهره بر فعالیت‌های اقتصادی و تورم مورد ارزیابی قرار بگیرد.

بر اساس صورتجلسه FOMC، فدرال رزرو نرخ بهره را تا زمانی افزایش می‌دهد که تورم به ۲٪ کاهش یابد. در این صورتجلسه آمده است:

حفظ این سطح تا مدتی که اطمینان حاصل شود تورم در مسیر برگشت به ۲٪ است، معقولانه خواهد بود.

بانک مرکزی آمریکا در سال جاری نرخ بهره را طی چهار نوبت افزایش داده است. گفتنی است در دو نشست قبلی فدرال رزرو، نرخ بهره ۰.۷۵٪ افزایش داشته است.

در این صورتجلسه هم‌چنین نگرانی‌هایی درباره عرصه کریپتو و به ویژه استیبل کوین‌ها و تهدید آنها برای ثبات مالی و ایجاد Bank Run (برداشت سرمایه توسط مشتریان بانک‌ها به دلیل ترس از ورشکستگی بانک) عنوان شده است.

در این صورتجلسه آمده است:

اگرچه تنش اخیر در بازار رمزارزها به سایر دارایی‌ها کشیده نشده است، اما اعضای کمیته شاهد افزایش اهمیت رمزارزها و رشد ارتباط و همبستگی آنها یا سایر بخش‌های سیستم مالی بوده‌اند. این موضوع، تاکیدی بر نیاز به ایجاد یک چارچوب قانونگذاری و نظارتی منسجم برای این صنعت است تا خطرات بالقوه آن را محدود کرده و کاهش دهد.

بعضی از افراد FOMC خواستار قانونگذاری و نظارت قوی‌تر بر سازمان‌های خاص مرتبط با عرصه کریپتو بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

خریداران در ۱۷ آگوست (۲۴ مرداد) سعی کردند قیمت بیت کوین را به بالاتر از سطح ۲۴٬۶۶۸ دلار برسانند، اما شمع بالای کندل این روز نشان می‌دهد که خرس‌ها با قدرت زیاد از این ناحیه دفاع می‌کنند. پس از آن قیمت ارز دیجیتال BTC به سمت پایین حرکت کرد و به سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳٬۴۹۶ دلار) رسید. به نظر می‌رسد این سطح قیمتی گاوها را برای خرید بیشتر جذب کند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه، منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (منحنی آبی رنگ در تصویر بالا) در حال صاف شدن است و اندیکاتور RSI تقریبا تا نقطه میانی پایین آمده است که نشان‌دهنده تعادل میان عرضه و تقاضا است. اگر قیمت بیت کوین زیر این سطح باقی بماند، این تعادل می‌تواند به نفع خرس‌ها عوض شود و جفت ارز BTC/USDT ممکن است تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۲۲٬۱۶۰ دلار پایین بیاید.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین به سمت بالا شکسته شود و از ۲۵٬۲۰۰ دلار نیز عبور کند، نشان‌دهنده آن است که گاوها کنترل شرایط را در دست گرفته‌اند. از این رو قیمت بیتکوین می‌تواند تا سطح ۲۸٬۰۰۰ دلار افزایش یابد جایی که خرس‌ها با قدرت زیادی از آن دفاع می‌کنند.

  • افزایش نرخ بهره تا کجا ادامه خواهد داشت؟

براساس صورت جلسه منتشر شده از نشست قبلی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) افزایش نرخ بهره تا زمانی ادامه خواهد داشت که نرخ تورم زیر ۲٪ ثابت بماند.

  • مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های بیت کوین در کجا قرار دارند؟

بیت کوین در نمودار روزانه خود در سطح ۲۳٬۴۹۶ دلار یک حمایت اولیه دارد و در سطح ۲۲٬۱۶۰ دلار حمایت کلیدی آن مستقر است. در صورت افزایش قیمت، مقاومت ۲۴٬۶۶۸ دلار بر سر راه بیتکوین قرار دارد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا