اخبار خارجی

قیمت بیت کوین ارتباط مشخصی با گسترش و پذیرش همگانی ندارد!

حجم معاملات بیت کوین به سطحی رسیده است که از ژانویه ۲۰۱۸ تا به حال بی سابقه بوده است. این امر بیانگر آن است که شبکه بیت کوین در حال پذیرش گسترده و همگانی است.

یکی از معیارهای رایج مورد استفاده برای سنجش استفاده واقعی از بلاک چین یا برنامه غیرمتمرکز (dApp)، تعداد معاملات موجود در آن پلتفرم است. البته می توان گفت این راه بهترین معیار نمی باشد زیرا فعالیت هایی نظیر پولشویی معاملات بر روی پلتفرم با کارمزد تراکنش کم همچنان یک راه جایگزین برای ارزیابی تعداد کاربران و میزان فعالیت در بلاک چین می باشد.

اخیرا شبکه بیت کوین به سطح معاملات در ماه ژانویه ۲۰۱۸ برگشته است که به طور متوسط ۳۰۰ هزار تراکنش در روز انجام می شود.

طبق اطلاعات BitInfoCharts، در ژانویه ۲۰۱۸ کمترین حجم تراکنش یا معاملات ۱۹۰ هزار و بیشترین ۴۲۵ هزار بود. در ژانویه ۲۰۱۹ کمترین تراکنش ۲۳۵ هزار و بیشترین ۳۵۰ هزار بود.

اگر راهکار های لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ در نظر گرفته شود، معاملات روزانه با استفاده از شبکه بیت کوین می تواند بیشتر باشد.

حجم معاملات بیت کوین

توسعه جالب دیگر آن است که چگونه الگوی حجم معاملات از ژانویه ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تغییر کرده است. طبق نمودار بالا، حجم معاملات ۲۰۱۷ نسبتا پر نوسان بود به طوری که کمترین حجم معاملات به ۱۳۰ هزار و بیشترین ۴۹۰ هزار در روز می رسد. این الگوهای پر نوسان به دلیل احتکار بود به طوری که با کاهش قیمت در بازار خرسی و نزولی حجم معاملات نیز کم می شد.

در سال ۲۰۱۸، حجم تراکنش ها نوسان کم و رشد ثابتی داشت. طبق گفته های چندین مشتاق عرصه کریپتو در شبکه های اجتماعی، رشد ماهانه می‌تواند بیانگر افزایش کارآیی و پذیرش کریپتو باشد.

با توجه به این موارد، ارتباط مشخصی بین قیمت بیت کوین و تعداد تراکنش ها یا معاملات انجام شده در این پلتفرم وجود ندارد. هرچند بسیاری از افراد اذعان می‌کنند که کاربرد کوین عامل اصلی تغییر قیمت است، با این حال به نظر می‌رسد که عامل اصلی تغییرات قیمت بیت کوین، تب و تاب احتکار و ذخیره آن است. از اینرو، ارتباط حجم تراکنش ها و رشد قیمت، نامشخص می‌باشد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

6 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا