اخبار خارجی

مدیر عامل بایننس: قیمت بیت کوین ۵ تا ۱۰ برابر رشد می‌کند!

چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ در یک مصاحبه گفت بیت کوین نسبت به ارزهای فیات (ارزها سنتی) فرم بهتری از ارزش است و مزیت‌های این ارز دیجیتال، در جریان آشفتگی‌های بازار اقتصادی سال گذشته بیشتر نمایان شد.

موسس صرافی بایننس در ادامه توضیح داد که علی‌رغم رشد خیره‌کننده دیفای در سال ۲۰۲۰، به نظر او بسیاری از پروژه‌ها در صنعت دیفای شکست خواهند خورد.

به دنبال اظهار نظر ژائو، قیمت بیت کوین در هشتم ژانویه ۲۰% افزایش پیدا کرد و قبل از اصلاح قیمت در چهار روز پس از آن، به تدریج ۲۰% فرو ریخت. در زمان نگارش این خبر قیمت این ارز دیجیتال ۳۶,۳۷۴ دلار است.

ژائو در این مصاحبه به گزارشگر Forkast گفت:

ویروس کرونا تمام فعالیت‌های اقتصادی را در سراسر دنیا متوقف کرد و چاپ پول را در کشورهای متعددی راحت‌تر کرد. من فکر می‌کنم حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد از دلار آمریکا تنها در سال گذشته چاپ شد. این آمار برای سایر کشورها بیشتر از این‌هاست. اگر ارز سنتی نگه داشتید، احتمالا قدرت خرید شما بین ۲۰ تا ۳۰% کاهش پیدا کرده است.

همزمان با پر شدن اقتصاد جهانی از بسته‌های محرک اقتصادی، ترس از تورم منجر به هجوم سرمایه‌گذاران سازمانی به سمت بیت کوین شد. ژائو در ادامه گفت:

اگر پیش‌بینی من را در مورد بیت کوین بخواهید باید بگویم که احتمالا در همین سال بین ۵ تا ۱۰ برابر رشد کند. بایننس که بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال است با حجم عظیم مبادلات آن روبرو است. هیچ تضمین ۱۰۰% وجود ندارد، اما فکر می‌کنم در حال حاضر نسبت به سایر بازیگران این صنعت، قطعی کمتری داشته‌ایم.

با اینکه ژائو و خیلی از فعالان ارزهای دیجیتال نسبت به رفتار بیت کوین دید صعودی دارند، بقیه در مورد نوسانات این ارز هشدار می‌دهند. مایکل هارنت (Michael Hartnett) مدیر استراتژیست بانک آمریکا و سایر خرس‌های بازار بیت‌کوین، آن را مادر تمام حباب‌ها می‌نامند.

اما طبق گفته‌های CZ ،نوسانات بیت کوین نسبت به سایر دارایی‌ها با ارزش بازار مشابه، به آن صورت هم بالا نیست. ژائو می‌گوید: برای مثال نوسانات Bitcoin از نوسانات تسلا نیز کمتر است.

اظهار نظر چانگ پنگ ژائو در مورد دیفای

از اوایل ژانویه سال قبل، صنعت بلاکچین و ارزهای دیجیتال جدا از افزایش قیمت بیت کوین شاهد رشد ۳۵ برابری در امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای بوده است. ارزش کل قفل شده (TVL) در دیفای در اواسط سال ۲۰۲۰ که به تابستان دیفای مشهور شد، به قدری رشد پیدا کرد که حتی خودی‌های این صنعت آن را دیوانگی خواندند. سایرین نیز این واقعه را با حباب ICO سال ۲۰۱۷ مقایسه می‌کنند. با این حال دیفای همچنان در حال رشد است و ارزش کل قفل شده آن به ۲۴ میلیارد دلار رسیده است.

علی‌رغم نظر مثبت چانگ پنگ ژائو نسبت به بیت کوین، او در مورد اکثر پروژه‌های دیفای نظر دیگری دارد و می‌گوید: از آنجا که این صنعت هنوز در ابتدای راه است، اکثر پروژه‌های دیفای شکست خواهند خورد. او در ادامه با توضیح اینکه احتمالا نسل دوم این پروژه‌ها نسبت به نسل اول پروژه‌های Defi در بلند مدت به موفقیت برسند، اضافه کرد:

بنظر من هم‌اکنون شاهد نسل دوم دیفای هستیم. گوگل اولین موتور جستجوی اینترنت نبود. فیس‌بوک اولین شبکه اجتماعی دنیا نبود.

با این حال نظر ژائو موسس بایننس در مورد پروژه‌هاس نسل اول دیفای، مانع ورود این صرافی به فضای Defi نشده است. زنجیره هوشمند بایننس هر دو خدمات مرتبط با صرافی‌های غیرمتمرکز(DEX) و صرافی‌های متمرکز(CEX) را ارائه می‌دهد.

ژائو گفت که بایننس به سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی مانند Coinmarketcap ادامه می‌دهد. بایننس ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) وبسایت کوین مارکت کپ را خرید.

سوزاندن کوین BNB

با نزدیک شدن به زمان سوزاندن کوین اختصاصی بایننس BNB ، ارزش این کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۴۶.۸۰ دلار نزدیک می‌شود.

کوین BNB که از لحاظ ارزش بازار بزرگ‌ترین توکن صرافی‌های دنیا است، و دیروز به بالاترین سقف قیمت خود نزدیک رسید. این اتفاق به دلیل چهاردهمین برنامه سوزاندن کوین‌های BNB در حال رخ دادن است.

بر اساس آنچه در وایت‌پیپر این توکن آمده است، در هر سه ماه بایننس فرابند سوزاندن کوین BNB را انجام می‌دهد. در این زمان شرکت بایننس مقدار ۲۰% از سود سه ماهه خود را به خرید BNB و سوزاندن آن اختصاص می‌دهد. تا کنون این فرآیند ۱۳ بار تکرار شده است.

عمل سوزاندن کوین‌ها آخرین بار در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ماه) انجام گرفت. بنابراین شرکت بایننس تا کمتر از ۲۴ ساعت دیگر این فرآیند را تکرار خواهد کرد. در ماه اکتبر، بایننس میزان ۲۲۵۳۸۸۸ کوین BNB به ارزش ۶۸ میلیون دلار را طی عملیات سوزاندن توکن از بین برد.

منبع
forkast

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا