اخبار خارجی

بیت کوین به ارزش ۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ استخراج می شود!

طبق پیش بینی های اخیر، انتظار می‌رود که استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ سرعت چشمگیری بگیرد. پیش بینی می‌شود که ماینرها با احتساب قیمت کنونی بیت کوین، ۳ میلیارد دلار بیت کوین استخراج کنند.

ماینینگ بیت کوین همواره بخش حیاتی و بسیار مهمی از شبکه بیت کوین بوده است. ماینینگ شامل تایید تراکنش ها و ایجاد و افزودن بلاک های جدید به بلاک چین است که این امر منجر به افزودن بیت کوین های جدید به موجودی کل بیت کوین می‌شود.

ماینینگ در سال های اخیر با سرعت ثابتی رشد کرده است و با علاقه مند شدن افراد بیشتر به این حوزه، سختی ماینینگ نیز بیشتر می‌شود. در این میان، دو هاوینگ قبلی نیز باعث افزایش قیمت بیت کوین شدند، زیرا عرضه کاهش و تقاضا افزایش یافته است.

تهدید ماینینگ بیت کوین توسط نوسان قیمت؛ چه راه حلی باید اتخاذ کرد؟

نوسان قیمت معروف بیت کوین برای تمام حاضرین در بازار هم تشویق کننده و هم اذیت کننده است. عبور از نوسان های قیمت مخصوصا برای ماینرهای بیت کوین شرایط دشواری را رقم زده است، زیرا بر میزان درآمد آنها تاثیرگذار است. نوسان قیمت شدید بیت کوین در سال ۲۰۱۸ منجر به این شد که بسیاری از ماینرها، دستگاه های ماینینگ خود را خاموش کرده و این صنعت را ترک کنند، زیرا هزینه تولید بیت کوین جدید از میزان سود آن پیشی گرفته بود.

هرچند گزارش های اخیر نشان می‌دهند که ماینرهای بیت کوین در استراحت به سر می‌بردند. طبق گزارش نشریه ساوث چاینا مورنینگ پست (South China Morning Post)، نزدک اسم تولیدکننده تجهیزات ماینینگ بیت کوین کانان (Canaan) را در کنار بازارسازها و ارائه دهندگان نقدینگی دارایی های دیجیتال هنگ کنگی فهرست کرده است. همکاری کانان با این شرکت های هنک کنگی به منظور ارائه روش ها و محصولات مدیریت ریسک برای مشتریان است تا از آنها در مقابل نوسانات قیمت بیت کوین محافظت کند.

برنامه استراتژیک اینترهش (Interhash) از جانب کانان، ابزارهای مالی شخصی سازی شده را ارائه خواهد داد. این ابزارها به مشتریان کمک خواهد کرد تا ضررها را کاهش و سود دریافتی را براساس موجودی افزایش دهند. این جایگزین های پوشش ریسک در کسب و کار ماینینگ بیت کوین بسیار مهم و حیاتی است. طبق گفته های کوین شائو (Kevin Shao) مدیر بخش بلاک چین کانان، هیچ ابزار پوشش ریسکی وجود ندارد که مطابق با هزینه های و چرخه تولید ماینرها باشد.

استخراج ۳ میلیارد دلار بیت کوین در سال ۲۰۲۰

متخصصان پیش بینی کرده اند که سال ۲۰۲۰، سال بسیار موفقی برای صنعت ماینینگ بیت کوین خواهد بود. GSR پیش بینی کرده است که در سال آینده تقریبا ۳ میلیارد دلار بیت کوین (با احتساب قیمت کنونی) استخراج خواهد شد. این پیش بینی با این فرض انجام شده است که بلاک چین بیت کوین تقریبا ۱۸۰۰ کوین در روز تولید کند. اما این اعداد پس از هاوینگ ماه می ۲۰۲۰ ممکن است تغییر کنند، زیرا تولید بیت کوین ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

اقدامات و فعالیت های جدیدی در حوزه ماینینگ بیت کوین در کشورهای مختلف نظیر روسیه، کانادا و آمریکا ایجاد خواهد شد که یکه تازی چین را کاهش می‌دهد و اکوسیستم ماینینگ بیت کوین را به معنای واقعی غیرمتمرکز می‌کند.

محصولات مالی نظیر محصولات آتی هش ریت به ماینرهای بیت کوین کمک خواهد کرد تا خود را در مقابل نوسان هش ریت بیت کوین محافظت کنند. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش کلی اعتماد به ماینینگ بیت کوین و جذب افراد جدید به منظور ارائه توان محاسباتی بیشتر شود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا