اخبار خارجی

کاهش سلطه بیت کوین، آلتکوین‌ها نفس تازه‌ای می‌کشند

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۴۷۰۰۰ دلار، تسلط آن بر بازار ارزهای دیجیتال یک درصد کاهش یافت. در مقابل، اتریوم، پولکادات و یونی سواپ افزایش یافتند و عملکرد خوبی را از خود نشان داده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Cryptopotato نوسانات بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر نیز ادامه داشت و قیمت به پایین‌ترین سطح پنج روز اخیر کاهش یافت. در مقابل اما، برخی از آلتکوین‌ها خوش درخشیدند. به‌عنوان‌مثال، اتریوم، دومین ارز بزرگ بازار امروز توانست برای اولین بار در سه ماه اخیر از مرز ۳۵۰۰ دلار عبور کند.

افزایش قیمت اتریوم و سایر آلتکوین‌ها

به جرات می‌توان گفت که اکثر آلتکوین‌ها در طول چند هفته اخیر عملکرد به‌مراتب بهتری از بیت کوین داشته‌اند. به‌عنوان‌مثال، اتریوم روز دوشنبه به زیر ۳۲۰۰ دلار کاهش پیدا کرد. بااین‌حال، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار از آن زمان ۳۰۰ دلار به قیمت خود اضافه کرده است. درنتیجه این افزایش قیمت، برای اولین بار از اواسط ماه مه، قیمت اتریوم از ۳۵۰۰ دلار فراتر رفت.

بر اساس آمارهای منتشر شده ۱.۳ میلیون آدرس اتریوم حدود ۱۱،۷۷۰،۰۰۰ ETH را در بازه قیمتی ۳۱۲۰ تا ۳۲۳۰ دلار خریداری کرده‌اند. قیمت اتریوم در حال حاضر در محدوده حساسی قرار دارد و می‌تواند هرگونه فشار نزولی را جذب کند. با این حال هولدرهایی که در این رنج قیمت اتر خریده‌اند هرکاری می‌کنند تا در سود باقی بمانند. حتی ممکن است ارز بیشتری بخرند تا قیمت آن افزایش یابد.

با توجه به اینکه مقاومت چشمگیری در برابر اتریوم وجود ندارد می‌توان ادعا کرد که شرایط بر وفق گاوهای بازار است. با توجه به حمایت ۳۲۰۰ دلاری اتریوم، کسب سود از این بازار به اندازه‌ای نیست که بتواند قیمت را به سطح‌های پایین‌تر بکشاند. تنها یک عامل بزرگ می‌تواند سرمایه‌گذاران را به فروش دارایی‌هایشان تشویق کند که در آن صورت با اصلاح قیمت اتریوم و حرکت آن به سمت ۲۷۰۰ دلار روبه‌رو خواهیم شد.

قیمت ریپل نیز در ۲۴ ساعت اخیر رشدی مشابه با اتریوم داشته و به ۱.۲ دلار رسیده است. عملکرد پولکادات و یونی سواپ نیز چشمگیر بوده و هر یک با ۱۰ درصد افزایش در ۲۴ ساعت اخیر مجدداً از ۳۰ دلار فراتر رفته‌اند.

بایننس کوین و دوج کوین نیز امروز رشدی جزئی را تجربه کردند. بااین‌حال، کاردانو که اخیراً در آستانه هارد فورک آلونزو به یکی از شگفتی سازهای بازار تبدیل شده بود امروز در حوالی ۲.۸ دلار متوقف شده است.

در ۲۴ ساعت اخیر، ریوین (Revain) با ۲۲٪ افزایش قیمت بهترین عملکرد را در میان آلتکوین‌ها داشته است. کوساما که مزایده پاراچین بعدی آن از امروز آغاز می‌شود نیز امروز عملکرد خوبی داشت و با افزایش به ۴۰۰ دلار بالاترین سطح چند ماه اخیر خود را به ثبت رساند.

نمای بازار 10 شهریور 1400
نمای بازار ۱۰ شهریور ۱۴۰۰

OKB، Elrond، Aave و Arweave نیز طی روز گذشته شاهد رشد دورقمی بوده‌اند. با این حال رشد آلت کوین‌ها به‌قدری نبود که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را از ۲.۱ تریلیون دلار فراتر ببرد.

کاهش سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال

در حالی که اخیراً برخی از آلت کوین‌ها به رنگ سبز درآمده‌اند، بیت کوین همچنان برای صعود ناتوان مانده است. در روز یکشنبه قیمت بیت کوین نتوانست سطح ۴۹ هزار دلاری را حفظ کند و این مهم باعث شد تا خرس‌ها دوباره به بازار برگردند.

در چند روز بعد، بیت کوین ابتدا به زیر ۴۷ هزار دلار کاهش یافت اما پس‌ازآن مقداری بهبود پیدا کرد. در ۲۴ ساعت اخیر ورق برگشت و مجدداً بیت کوین سقوط کرد.

سقوط اخیر باعث شده تا قیمت بیت کوین به کف ۴۶۵۰۰ دلاری کاهش پیدا کند. با این حال پادشاه بازار رمز ارزها اندکی بهبود پیدا کرد و با هزار دلار افزایش، اکنون در کانال ۴۷ هزار دلار معامله می‌شود.

ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر نزدیک به ۹۰۰ میلیارد دلار است. با این حال، تسلط بیت کوین بر بازار در مقابل آلتکوین‌ها به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است. این معیار در طول چند هفته ۳ درصد کاهش یافت و بر اساس داده‌های کوین‌گکو دامیننس بیت کوین به ۴۰.۵٪ رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین
منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا