تحلیل آنچیناخبار بیت کوین

تحلیلگر کریپتو کوانت سطح ۲۵٬۰۰۰ دلاری را مقصد بعدی بیت کوین می‌داند

با کاهش سرعت انباشت بیت کوین (BTC)، تحلیلگران کریپتو کوانت افت بیشتر قیمت بیت کوین تا قلمرو ۲۵،۰۰۰ دلار را پیش‌بینی می‌کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش ای ام بی کریپتو، در حالی که احساسات وزنی (weighted sentiment) بیت کوین کماکان منفی است، بارو ویرچوال (Baro Virtual)، تحلیلگر کریپتوکوانت (CryptoQuant)، در گزارشی جدید اظهار داشت که تا زمانی که احساسات بازار نزولی باقی بماند، قیمت بیت کوین می‌تواند به زیر ۲۵،۰۰۰ دلار برسد.

گفتنی است، تحلیل بارو بر مبنای ارزیابی میانگین متحرک ۲۱ روزه شاخص Coin Days Destroyed (CDD) بیت کوین است. این شاخص تعداد بیت کوین‌هایی را که برای مدت معینی غیرفعال بوده و سپس جابجا شده‌اند، ردیابی می‌کند.

به گفته بارو، معیار CDD بیت کوین نشان می‌دهد که که این ارز دیجیتال سه دوره انباشت را به ترتیب در ۱۵ مارس (۲۴ اردیبهشت)، ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) و ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) تجربه کرده و پس از آن یک دوره توزیع محلی در ۲۳ آوریل (۳۱ فروردین) را شاهد بوده است.

توزیع محلی (Local distribution) زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران اقدام به فروش دارایی‌های خود می‌کنند و باعث می‌شود قیمت دارایی دچار رکود یا اندکی افت قیمت شود.

بارو افزود، اگرچه بیت کوین هنوز در این فاز به سر می‌برد، همچنان در یک روند صعودی محلی در حال حرکت است. با این حال، خطر سقوط به ۲۴،۵۰۰ تا ۲۵،۵۰۰ دلار به دلیل الگوی نزولی سر و شانه باقی است.

اندیکاتور CDD‌ بیت کوین
شاخص CDD بیت کوین؛ منبع: کریپتو کوانت

آبرام‌چارت (Abramchart)، یکی دیگر از تحلیلگران کریپتوکوانت، با تایید این دیدگاه، خاطرنشان کرد که پس از سقوط بیت کوین از سطح ۳۰،۰۰۰ دلار، ناحیه حمایتی جدیدی در نمودار قیمت شکل گرفته است. به گفته او:

پس از افت اخیر بیت کوین، می‌توانیم نواحی حمایتی آن را از طریق اندیکاتور Realized Price – UTXO Age Bands شناسایی کنیم، که به ما کمک می‌کند تا با مقایسه قیمت‌های تحقق یافته مختلف، به رفتار هولد (Hodl) گروه‌های مختلف سرمایه گذاران پی ببریم. نزدیک‌ترین منطقه حمایتی در ۲۵،۶۱۹ قرار دارد که همان میانگین قیمت خرید کیف پول‌هایی است که بیت کوین را در ۳ الی ۶ ماه اخیر خریداری کرده‌اند.

نمودار Realized Price – UTXO Age Bands – منبع:کریپتو کوانت

سطوح قیمت بیت کوین در نمودار روزانه

در زمان انتشار این مقاله، قیمت بیت کوین در حوالی ۲۶٬۸۴۴ دلار در حال نوسان بوده است. پس از آنکه قیمت در ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) به سطح ۳۰۹۶۷ دلار رسید، از آن زمان تاکنون ۱۳٪ کاهش یافته است.

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI نیز زیر محور خنثی خود در ۴۲.۴۴ قرار دارد. این در حالی است که طی روند نزولی اخیر فشار فروش از انباشت فراتر رفت.

همچنین، شاخص جریان پول چایکین (CMF) بیت کوین زیر خط مرکزی آن در ۰.۰۲ –  قرار دارد. وقتی CMF یک ارز دیجیتال منفی شود، به این معنی است که فشار فروش بالاتر از فشار خرید است.

منفی بودن این شاخص همچنین نشان می‌دهد که حجم جریان پول دارایی در حال کاهش است که این اغلب با کاهش قیمت همراه است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین؛ منبع: تریدینگ ویو
این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا