اخبار بلاکچیناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

انتقال ۹۰۰ هزار اتر؛ بزرگترین تعطیلی موقت و اثرات آن روی بازار برای بیتفینکس!

هر دو صرافی بیتفینکس (Bitfinex) و اتفینکس (Ethfinex) قصد دارند که اتفاق تاریخ سازی را در صنعت صرافی های دیجیتال ایجاد کنند و به مدت ۷ ساعت از دسترس خارج شوند. اکثر صرافی های ارز دیجیتال در مدت زمان کمی عملیات خود را متوقف می کنند تا سیستم خود را برزو رسانی کنند و عملیات خود را ارتقا دهند اما ۷ ساعت زمان قابل توجهی است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بیتفینکس به منظور آماده سازی برای تعطیلی موقت خود، مقدار قابل توجهی اتر انتقال می‌دهد

طبق بیانیه اخیری که صرافی بیتفینکس اعلام کرد، این صرافی بزرگترین تعطیلی ثبت شده در تاریخ ارز دیجیتال را انجام‌ خواهد داد (این تعطیلی به دلیل هک نمی‌باشد). هر دو صرافی بیتفینکس و اتفینکس هفت ساعت از دسترس خارج خواهند شد تا اقدامات انتقال انجام شود.

  • طی این امر، کاربران به کیف های پول خود دسترسی نخواهند داشت و تمام قابلیت های هر دو پلتفرم طی این بروز رسانی آفلاین و خارج از دسترس خواهد بود.
  • دلیل این تعطیلی موقت این است که بیتفینکس تمام عملیات و داده های خود را از سرورهای AWS به سرورهای خصوصی انتقال می‌دهد.

bitfinex بیتفینکس

این صرافی در توییتر خود نیز اعلام کرد، در دو روز بیتفینکس به مدت ۷ ساعت یا بیشتر آفلاین خواهد بود تا به سرور خود انتقال یابد. بیتفینکس به منظور حفظ اقدامات و جوانب امنیتی، مقدار قابل توجه ۹۰۰ هزار اتریوم را از یک کیف پول به کیف پول دیگر انتقال داده است. حجم این تراکنش به ارزش ۱۴۲ میلیون دلار است.

سوال اصلی در این مورد آن است که چنین انتقال چشمگیری چه تاثیری بر بازار می‌گذارد. هم چنین این موضوع نیز نامشخص است که بازار نسبت به تعطیلی ۷ ساعته صرافی بزرگی نظیر بیتفینکس چه واکنشی نشان خواهد داد. چالش بزرگی پیش روی بیتفینکس می‌باشد و اگر بتواند به خوبی و بدون مسائل امنیتی و از دست دادن جایگاه خود، این شرایط را پشت سر بگذارد دستاورد بزرگی برای این صرافی خواهد بود.

بیتفینکس متوجه این موضوع می‌باشد که هفت ساعت زمان بسیار زیادی در معاملات کریپتو است و به این امر اشاره کرده است. در بیانیه بیتفینکس گفته شده است:

ما از این موضوع آگاه هستیم که هفت ساعت مدت زمان قابل توجهی در معاملات دارایی های دیجیتال است و وعده می‌دهیم که برای هرچه سریعتر و روانتر شدن این انتقال بدون به خطر انداختن امنیت و کیفیت، تمام تلاش خود را به کار گیریم. انتقال داده ها به سرورهای خصوصی همانند اقدامات بازار بورس سنتی امری رایج در این صنعت است. هدف ما ارائه سرویس و خدماتی طبق استانداردهای روز است که معامله کنندگان سایر بخش ها  از آن استفاده می‌کنند.

طبق این بیانیه، انتقال به سرورهای خصوصی بلافاصله مزایای زیر را ارائه خواهد داد:

  • بهبود عملکرد و سرعت معاملات
  • دسترسی معامله کنندگان به سرویس های بین پلتفرمی و چند مکانی (لینک ISP یا فید FIX به درگاه دارایی های دیجیتال بیتفینکس برای معامله کنندگان حرفه ای و شرکت های سازمانی می‌باشد)
  • ارتقای امنیت پلتفرم

آیا هفت ساعت تعطیل بودن صرافی به مزایای گفته شده می‌ارزد یا بیتفینکس جایگاه خود در این تجارت را از دست خواهد داد؟ آیا این صرافی در جایگاهی قرار دارد که با خطاها و مشکلات سرورهای خصوصی مقابله کند؟ در واقع باید منتظر ماند و دید که پاسخ به این سوال ها چه خواهد بود.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا