اخبار خارجی

ظهور رقیب جدید برای بیت مین ؛ کاهش سهم بازار این تولیدکننده سخت افزار ماینینگ

توان ماینینگ بیت کوین تحت تاثیر تاخیرهای تولید دستگاه های ماینر به دلیل شیوع ویروس کورونا در کشور چین قرار گرفته است که منجر به کاهش توان محاسباتی این ارز دیجیتال شده است. با این حال، بعضی از ماینرهای بیت کوین واقع در کشور چین شاهد افزایش سهم بازار خود بوده اند، در حالی که سایر ماینرها در صدد حفظ سهم خود هستند.

بیت مین (Bitmain) جایگاه خود را به عنوان تولیدکننده اول سخت افزار ماینینگ ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۷ حفظ کرده است، اما ممکن است بازار به آرامی به سمت MicroBT تغییر کند. این شرکت تولیدکننده سخت افزار ماینینگ در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۶۰۰,۰۰۰ واحد WhatsMiner M20 فروخته است. طبق گفته وینسنت ژانگ (Vincent Zhang) توان هر واحد تقریبا ۶۰ تراهش در ثانیه است.

چه نکته ای باعث می‌شود که MicroBT بتواند بیت مین را به چالش بکشد؟ طبق گزارش کوین دسک، همراه با افزایش قیمت بیت کوین در سال گذشته، سخت افزارهای تولید شده توسط MicroBT مسئول تقریبا نیمی از رشد توان محاسباتی بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بوده است. این مقدار معادل با تقریبا ۳۰ درصد کل توان ماینینگ بیت کوین در سراسر جهان می‌باشد.

کاهش تدریجی سهم بیت مین از بازار سخت افزار

بیت مین طی سال گذشته شاهد کاهش سهم خود از بازار بوده است، به طوری که در ماه اکتبر ۵۰ درصد نیروی کار خود را کاهش دهد و میکری کتوان (Micree Ketuan) موسس و سهامدار عمده شرکت را اخراج کرد. سخت افزار WhatsMiner M20 از شرکت MicroBT خود را به عنوان رقیب جدی برای انت ماینر S17 شرکت بیت مین اثبات کرده است. هرچند طبق تخمین های انجام شده توسط شرکت مدیریت دارایی های دیجیتال کوین شیرز (Coinshares)، تا تاریخ ۱۲ دسامبر بیت مین هم چنان تقریبا ۶۵ درصد بازار را در اختیار دارد.

در این مدت، هر دو شرکت مورد بحث در حال توسعه فناوری های قدرتمندی برای رقابت در سال ۲۰۲۰ هستند: بیت مین با انت ماینر S19 و MicroBT نیز با WhatsMiner M30. شرکت MicroBT توانسته است سال گذشته از لحاظ تولید و عرضه از بیت مین پیشی بگیرد و ممکن است تاخیرهای ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کورونا بر بیت مین تاثیر منفی بیشتری نسبت به MicroBT بگذارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا