اخبار خارجی

صرافی بیت مارت (Bitmart) هک شد؛ ۲۰۰ میلیون دلار رمز ارز به سرقت رفت

صرافی رمزارز بیت مارت موردحمله هکرها قرار گرفت و حدود ۲۰۰ میلیون دلار به سرقت رفت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، نخستین بار شرکت امنیت بلاکچین پک شیلد (Peckshield) متوجه هک ۲۰۰ میلیون دلاری بیت مارت شد. این شرکت در مرحله اول تراکنشی صد میلیون دلاری در بلاک اتریوم را شناسایی کرد.

تحقیقات بیشتر این پک شیلد نشان داد که همزمان، ۹۶ میلیون دلار از دارایی‌های این صرافی در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) نیز به سرقت رفته است.

توییت Peckshield در رابطه با هک بیت مارت
توییت Peckshield در رابطه با هک بیت مارت

هکرها در این حمله، بیش از ۲۰ توکن مختلف شامل آلت کوین‌هایی مانند بایننس کوین، سیف مون، استیبل کوین بایننس و BPay را به سرقت برده‌اند. جالب است بدانید مقادیر قابل‌توجهی از میم کوین‌های بیبی دوج، فلوکی اینو و مون شات نیز توسط هکرها دزدیده شده است.

هکر ابتدا وجوه به سرقت رفته را به صرافی غیر متمرکز 1inch منتقل کرده است و در آنجا آن ها را به اتریوم تبدیل کرده است. هکر از این آدرس برای انتقال بخشی از دارایی‌ها استفاده کرده است. ظاهراً وجوه مسروقه به سرویس میکسینگ تورنادو کش ارسال شده‌اند که ردیابی آنها را دشوارتر می‌کند.

شیوه انتقال توکن‌های مسروقه صرافی بیت مارت
شیوه انتقال توکن‌های مسروقه صرافی بیت مارت

شلدون شیا (Sheldon Xia) مدیرعامل بیت مارت کمی بعد در توییتی این هک را تایید کرد و آن را رخنه امنیتی بزرگی در کیف پول‌های گرم اتریوم و بایننس اسمارت چین خواند. وی در رابطه با این هک نوشت:

ما هنوز در حال نتیجه‌گیری در رابطه با روش‌های ممکن مورداستفاده هستیم. هکرها توانستند دارایی‌هایی با ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار را برداشت کنند.

توییت مدیرعامل صرافی بیت مارت
توییت مدیرعامل صرافی بیت مارت

شایان ذکر است کلیه واریزها و برداشت‌ها اکنون در این صرافی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده‌اند.

هک صرافی بیت مارت در حالی اتفاق می‌افتد که اخیراً پروتکل بجردائو (BadgerDAO) نیز متحمل سرقتی ۵۰ میلیون دلاری شده است. اولین گزارشات در رابطه با هک این پروتکل در تاریخ ۲ دسامبر منتشر شد. ظاهراً کاربران این پروتکل درخواست‌های مشکوکی را در حین کار با حساب‌ کاربری خود دریافت کرده‌اند و پس از آن تعداد زیادی از کاربران با برداشت غیرمجاز مواجه شده‌اند.

تیم توسعه بجردائو اعلام کرده تا برای بررسی این موضوع، تمامی قراردادهای هوشمند را به صورت موقت متوقف خواهد کرد تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.

منبع
cointelegraphcoindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا