اخبار خارجی

پروتکل حریم خصوصی تورنادو کش در شبکه آربیتروم راه‌اندازی می‌شود

پروتکل حفظ حریم خصوصی تورنادو کش تصمیم دارد تا برای افزایش مقیاس‌پذیری، در شبکه لایه ۲ آربیتروم راه‌اندازی شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، قراردادهای هوشمند تورنادو کش به دنبال مشارکت‌های جامعه برای اطمینان از پایداری پروتکل، آماده اجرا در شبکه آربیتروم هستند.

در اطلاعیه روز دوشنبه تورنادو کش گفته شده که راه‌اندازی این پروتکل در آربیتروم، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا از تمام مزایایی که یک شبکه لایه ۲ ارائه می‌دهد استفاده کنند و تراکنش‌های ارزان‌تری را تجربه نمایند.

تورنادو کش در حقیقت یک پروتکل میکسر اتریوم کاملاً غیرمتمرکز است و مسیری که توکن‌هایی همچون اتریوم از کیف پول فرستنده تا گیرنده را طی می‌کند مخفی می‌کند و به این شکل، بدون نیاز به استفاده از کوین‌های حریم خصوصی، تراکنش‌های کاملاً خصوصی را برای کاربران فراهم می‌نماید.

شبکه‌های لایه ۲ اتریوم تراکنش‌های سریع‌تر و ارزان‌تری را برای کاربران به ارمغان می‌آورند و در عین حال، از امنیت و تمرکز زدایی اتریوم بهره می‌برند.

تیم این پروتکل حفظ حریم خصوصی معتقد است راه‌اندازی در بستر شبکه آربیتروم، کاربران بیشتری را قادر می‌سازد تا تراکنش‌های خصوصی انجام دهند و در عین حال آنها را از کارمزد گس بالای اتریوم حفظ می‌کند. به گفته این تیم، انتظار می‌رود تراکنش‌های لایه ۲ حدود ۹۵٪ ارزان‌تر از تراکنش‌های لایه اصلی اتریوم باشند.

برای استفاده از پروتکل تورنادو در بستر شبکه آربیتروم، کاربران باید ابتدا اتریوم یا توکن‌های ERC-20 و ERC-721 خود را از طریق آربیتروم بریج (پل آربیتروم) از اتریوم به این شبکه لایه ۲ منتقل کنند.

آربیتروم در حال حاضر با ۲.۶۸ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) بزرگترین شبکه لایه ۲ بازار است و ۴۰ ٪ از ارزش کل شبکه‌های لایه ۲ را تشکیل می‌دهد. بر اساس داده‌های L2Beat، پس از آربیتروم، شبکه بوبا (Boba) با ۱.۳۳ میلیارد دلار در رده دوم قرار گرفته و تنها TVL این دو شبکه از یک میلیارد دلار فراتر رفته است.

تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در شبکه آربیتروم از ماه سپتامبر به طور پیوسته افزایش یافته و تا زمان نگارش این خبر، به ۲۹۲،۸۷۶ آدرس رسیده است.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط DeFiPulse، ارزش قفل‌شده در پروتکل تورنادو کش ۸۳۷ میلیون دلار است. این پروتکل توکن حاکمیتی خود با نام TORN را در دسامبر ۲۰۲۰ رونمایی کرد و در فوریه ۲۰۲۱ در اختیار کاربران قرار داد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا