اخبار بیت کوین

ماجرای ناپدید شدن و اضافه شدن ETF بلک راک در فهرست DTCC چه بود؟

شب گذشته، نام شرکت بلک راک از وب‌سایت Depository Trust and Clearing Corporation یا به اختصار DTCC حذف شد، اما مجددا چند ساعت بعد به آن اضافه شد. در واکنش به این خبر، قیمت بیت کوین ابتدا کمی کاهش یافت و سپس دوباره از ۳۴،۰۰۰ دلار فراتر رفت.

به نقل از د بلاک، شرکت DTCC خدمات مربوط به ترخیص، تسویه، نگهداری و اطلاعات پس از معاملات بورس نزدک را ارائه می‌دهد و بسیاری از کارشناسان روز گذشته خاطر نشان کردند که اضافه شدن نام صندوق ETF اسپات بیت کوین شرکت بلک راک با نام iShares با نماد IBTC به این وب‌سایت و دریافت شناسه ۹ رقمی می‌تواند نشانه‌ای مبنی بر تایید احتمالی درخواست این شرکت باشد. پیش از این، بیت کوین در واکنش به این خبر تا ۳۵،۰۰۰ دلار صعود کرده بود.

به دنبال ناپدید شدن نام صندوق ETF بلک راک از فهرست DTCC، قیمت بیت کوین کمی کاهش یافت. در ادامه، وب‌سایت DTCC برای دقایقی با اختلال مواجه شد که احتمالا به دلیل حجم بالای بازدید از آن بوده است. اما پس از گذشت چند ساعت دوباره نام صندوق iShares به این فهرست برگشت.

DTCC: اضافه‌ شدن به این لیست «یک فرآیند استاندارد» است

یکی از سخنگویان DTCC در یک پاسخ ایمیلی در رابطه با سوالات مطرح شده در مورد اضافه شدن بلک راک به فهرست این شرکت خاطر نشان کرد این اتفاق «فرآیندی استاندارد» است که به منظور آماده‌سازی برای راه‌اندازی یک ETF جدید به بازار انجام می‌شود.

وی افزود:

نام‌های موجود در این فهرست شامل ETFهای فعال و احتمالی هستند. ظاهر شدن نام صندوق‌ها در این فهرست صرفا نشان‌دهنده این است که یک بانک عامل، شناسه DTCC برای صندوق ETF خود درخواست کرده است و DTCC ممکن است آن تراکنش را در تاریخ نامشخصی در آینده و به دنبال تاییدیه کمیسیون بورس آمریکا پردازش کند.

وی در آخر گفت:

اضافه شدن به این فهرست دلیلی بر مشخص شدن نتیجه فرآیندهای نظارتی یا اخذ تاییدیه مربوط به یک صندوق ETF خاص نیست. صندوق ETF بیت کوین iShares بلک راک در ماه آگوست ۲۰۲۳ به این فهرست اضافه شد. ما همگام با محصولات جدید مشتریان خود و دیجیتالی شدن بازارهای مالی، مشتاقانه منتظر حمایت از آن‌ها هستیم.

گفتنی است، کمیسیون بورس آمریکا هنوز با هیچ‌کدام از‌ درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین موافقت نکرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا