اخبار بیت کویناخبار عمومی

بنیان‌گذار سابق اپل: بلاک چین حباب است!

استیو وازنیاک موسس اپل، یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا، اعتقاد دارد بین دوره شکوفایی اینترنت و توسعه صنعت بلاک چین تشابهاتی وجود دارد. وی در یک کنفرانس اعلام کرد:

دات کام تنها یک حباب اقتصادی بود و در مورد بلاک چین نیز همین نظر را دارم.

وازنیک مدتی پیش گفته بود امیدوار است بیت کوین تبدیل به ارز جهانی شود و همچنین اعلام کرده بود به عملکرد فناوری بلاک چین بدبین نیست و قصد بهم ریختن صنعت‌های بزرگ مانند شبکه‌های اجتماعی را ندارد اما این استارت آپ‌های بلاک چین بالاخره یک روز از کار می‌افتند. وی افزود:

 حتما با خود می گویید بهرحال تمام آن اتفاق ها برای اینترنت رخ داد تا حالا به چنین کارایی از آن برسیم. بهتر است بدانید تغییرات بلاک چین در یک شب رخ نمی دهد و بسیاری از ایده های بلاک چین که حالا به خوبی عمل می کنند در آینده دیگر مناسب نخواهند بود و از دور خارج می شوند.

وازنیک قبلا در مصاحبه دیگری نظر مساعدی به بیت کوین و اتریوم نشان داده بود و گفته بود بیت کوین می تواند مانند طلای دیجیتالی و اتریوم مانند پلت فرم بی نقص شرکت اپل باشد. وی بیان کرد:

بیت کوین با ریاضی تعریف شده است، مقدار مشخصی از آن موجود می باشد و یک روش برای توزیع آن وجود دارد. بیت کوین خالص است و هیچ انسانی و شرکتی آن را هدایت نمی کند. این ارز همچنان به رشد خود ادامه می دهد و باقی می ماند. این را می‌دانم که چیزی که طبیعی است همیشه مهم تر از تمام قاعده‌های انسانی است.

وازنیاک از ابتدا بر روی این دو ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد و سال گذشته سود زیادی بدست آورد، با این حال او تمام دارایی های ارز دیجیتال خود را در ماه گذشته فروخت. وی دلیل این کار را این چنین توضیح داد:

به دلیل اینکه بیش از حد بر روی قیمت تمرکز کرده بودم ارزها را فروختم. ناگهان قیمت ها به شدت تغییر کرد و من چون ترسیده بودم تنها یک بیت کوین را نگه داشتم و همگی را فروختم.

اما حتی پس از فروش کوین ها او اعلام کرد، بیت کوین شگفت انگیز است و این امر به دلیل غیرمتمرکز بودن آن است.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم با بنیان‌گذار اپل موافقید؟

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا