اخبار بیت کوین

هفته ای خونین و روند بی پایان بازار خرسی کریپتو!

خرس های بازار از زمان شروع هارد فورک بیتکوین کش در ماه گذشته به تسلط خود بر بازار ادامه دادند. این هارد فورک تاثیر منفی بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشت به طوریکه قیمت ارزهای دیجیتال حتی از سطح های پشتیبانی که تحلیل گران پیش بینی کرده بودند، هم کمتر شد.

اکثر جفت ارزها در نمودارهای تحلیل قیمت در هفته گذشته به رنگ قرمز و نزولی بودند. اکثر آلتکوین ها افت قیمت داشتند و با درصد کاهش قیمت دو رقمی مواجه شده اند.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

بیت کوین (BTC/USD)

نمودار بیت کوین

از دیروز بیت کوین ۷.۸۷ درصد کاهش قیمت داشته است. این کوین معاملات خود را با قیمت ۳,۷۷۱ دلار شروع کرد. در حال حاضر نرخ مبادله آن ۳,۴۷۴ دلار می باشد. این روند نزولی بیت کوین را به کانال قیمت ۴ هزار دلار رساند و از آن رد شد. بیت کوین همچنان مقاومت می کند تا قیمت خود را در سطح ۴ هزار دلار حفظ کند اما قیمت آمارهای موجود، مقدار ۳,۴۰۰ دلاری را نشان می دهند.

طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین و کمترین قیمت جفت ارز BTC/USD به ترتیب ۳,۹۲۰ و ۳,۳۶۸ دلار بود. هر دو میانگین که با خطوط جهت دار A و B مشخص شده اند به سمت پایین بوده و کاهش قیمت داشته اند و نشان دهنده روند نزولی قوی است که بازار ارز دیجیتال را در بر گرفته است. شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۱ روزه که با (A) نشان داده شده بالاتر از میانگین متحرک هفت روزه (B) است.

نقطه D در نمودار الگوی زیگزاگی رو به پایینی را نشان می دهد و این نیز نشانگر آغاز روند نزولی یا خرسی است.

احساسات سرمایه گذارن به دلیل چشم انداز خرسی و نزولی، منفی شده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) که در نمودار با C نشان داده شده است امروز به منطقه “فروش کمتر از ارزش واقعی آن” رسیده است و نشان دهنده آن است که فشار فروش بیش از فشار خرید بوده است.

بیت کوین کش (BCH/USD)

نمودار بیتکوین کش

بیتکوین کش هم چنان از دوره پسا فورک خود آسیب می‌بیند. روز گذشته و قبل از روند نزولی و رسیدن قیمت بیت کوین کش به ۱۰۸ دلار، با قیمت ۱۲۸ دلار معامله می‌شد. این موضوع، کاهش ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین کش را نشان می‌دهد.

نقاط C و B به ترتیب بیانگر میانگین متغیر ۲۱ و ۷ روزه می‌باشند. طی ۲۴ ساعت گذشته شاخص ۲۱ روزه EMA بالاتر از شاخص ۷ روزه بوده است که نشانگر کاهش شدید قیمت بیت کوین کش می‌باشد. کانال قیمتی نیز به زیر ۱۰۰ دلار و قیمت ۹۴ دلار سقوط کرد درحالی که قیمت مقاومتی آن ۱۳۰ دلار می‌باشد. در این مدت بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین کش به ترتیب به ۱۲۷ و ۹۴ دلار رسید.

نمودار A شاخص RSI را پایین تر از محدوده “فروش کمتر از قیمت واقعی” نشان می‌دهد و این موضوع بیانگر آن است که نگرش و رفتار سرمایه گذاران پس از فورک بیت کوین کش منفی بوده است.

لازم به ذکر است در زمان انتشار این خبر، بازار روند مثبتی پیش گرفته است و کمی از ریزش بازار جبران شده است.

تحلیل خود را از بازار این روزهای ارزهای دیجیتال با ما در میان بگذارید.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا