اخبار عمومی

جایزه ۱میلیون دلاری در چالشی بزرگ به میزبانی BMW!

بر اساس انتشار یک خبر رسمی در ۱۰ اکتبر، شرکت بلاکچینی MOBI و TIoTA مسابقه ای برای کاربرد بلاک چین در وسایل نقلیه، راه اندازی کرده اند.

براساس گزاراشات بدست آمده، این مسابقه جدید با نام “چالش بزرگ” قصد دارد تا اولین شبکه قدرتمند و قابل اعتماد بلاک چین وسایل نقلیه و همچنین سیستمی برای هماهنگ کردن ماشین ها، به اشتراک گذاری داده ها و همچنین ارتقاء سطح تحرک در شرایط و فضاهای شهری را توسعه و گسترش دهد.

این چالش سه ساله بلاک چین، که در آن به نفر برتر جایزه ای به ارزش یک میلیون دلار داده می شود، رویدادهای گوناگونی را برگزار و پشتیبانی می کند و از شرکت کنندگان از سراسر جهان دعوت می کند تا به صورت آنلاین در این چالش بزرگ شرکت کنند.

این مسابقه در تاریخ ۱۲ اکتبر با اولین دوره که چالشی چهار ماهه است آغاز می شود. هدف از برگزاری این بخش بررسی و ارائه “استفاده بالقوه از بلاک چین در هماهنگ سازی حرکت وسایل نقلیه و بهبود حمل و نقل در محیط های شهری” است.

فن آوری های انتخاب شده از اولین دوره این مسابقه در رویدادی به  میزبانی بی ام دبلیو (BMW) در مونیخ در تاریخ فوریه سال ۲۰۱۹ به نمایش گذاشته خواهد شد.

 نتایج بدست آمده از سری اول این چالش بزرگ به عنوان پایه ای برای ایجاد چالش های بعدی  این مسابقه سه ساله مورد استفاده قرار می گیرد.

براساس اخبار منتشر شده، برندگان چالش اول، ۳۵۰ هزار دلار دریافت خواهند کرد،  این جایزه به دو بخش تقسیم می شود که عبارت اند از  ۲۵۰،۰۰۰  دلار توکن های Beyond و  ۱۰۰،۰۰۰ دلار توکن پروتکل Ocean.

پروتکل Ocean پروتکل بلاک چینی مبادلاتی داده است که متعهد به پرداخت بخشی از جایزه یک میلیون دلاری این مسابقه در قالب توکن است. پروتکل Beyond یک شرکت فعال در سیلیکون ولی است که از فناوری DLL برای تأمین امنیت اینترنت اشیا (IoT) استفاده می کند. این شرکت مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ دلاری را برای جایزه این چالش اختصاص داده است.

در ماه مه ۲۰۱۸، چهار شرکت پیشرو جهان خودرو، فورد، جنرال موتور، بی ام دبلیو و رنو یک پلت فرم بلاک چین با هدف «تغییر در حمل و نقل» را راه اندازی کردند. این همکاری مشترک در راستای تغییر و تحول در صنعت حمل و نقل و تولید محصولاتی امن تر، دوستدار طبیعت و ارزان تر، با کمک تکنولوژی بلاک چین شکل گرفته است.

در ماه مارچ به گزارش کوین تلگراف بزرگترین تولید کننده خودرو آمریکایی، فورد، با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، سیستمی نوین برای روش های ارتباطی خودرو به خودرو از طریق  تبادل توکن های کریپتویی به ثبت رسانده است.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا