اخبار کوتاه

شبکه Boba، پروژه لایه ۲ اتریوم، موفق به جذب ۴۵ میلیون دلار سرمایه شد

شبکه بوبا (Boba Network)، پروژه مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، موفق به جذب ۴۵ میلیون دلار سرمایه‌ برای گسترش عملیات خود شد. ارزش این شرکت پس از جذب سرمایه حدود ۱.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblockcrypto، سرمایه‌گذاران جدید صرافی‌های معروف Crypto.com و Huobi، و همچنین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر کینتیک کپیتال (Kinetic Capital)، اینفینیت کپیتال (Infinite Capital)، هک وی‌سی (Hack VC) و دریمرز وی‌سی (Dreamers VC) را شامل می‌شد.

آلن چیو (Alan Chiu)، بنیانگذار پروژه، اظهار داشت که جذب سرمایه از طریق فروش توکن محقق شده است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران، این توکن را با قیمتی بالاتر از قیمت فعلی توکن Boba در بازار (حدود ۱.۵ دلار) خریداری کرده باشند.

شبکه بوبا یکی از راهکارهای لایه ۲ شبکه اتریوم است. این شبکه بر اساس کدهای راهکار لایه دوم Optimism ساخته شده است و از فناوری آپتیمیستیک رولاپ (Optimistic Rollup) استفاده می‌کند. با استفاده از شبکه Boba، کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم را کاهش و سرعت تراکنش‌ها در حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.

اکثر پروژه‌ها روی سریع‌تر و ارزان‌تر کردن تراکنش‌ها در اتریوم تمرکز داشته‌اند، که البته ضروری است، اما یک جنبه از مقیاس‌پذیری که کمتر به آن توجه شده‌است پیچیدگی محاسباتی است. به گفته بنیان‌گذار این پروژه، هدف اصلی Boba رفع محدودیت‌های محاسباتی در اتریوم است.

طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین، عرضه اولین صرافی غیرمتمرکز روی این شبکه به اسم اولونگ‌سواپ (OolongSwap) توانسته بود ارزش کل قفل شده در این شبکه را ۳۲۰۰٪ افزایش دهد.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا