معرفی توکن CRO و شبکه crypto.com ؛ پلتفرمی با کاربردهای متعدد!

شبکه crypto.com پلتفرمی است که قصد دارد جهان را به سمت ارز دیجیتال انتقال دهد و ارز‌های دیجیتال را به پذیرش عام برساند. شرکت سازنده این پلتفرم در هنگ کنگ (Hong Kong) واقع است و دارای تیمی بزرگ از متخصصین و افراد باتجربه است. این پلتفرم معتقد است که کنترل پول، داده و هویت از حقوق انسانی همه افراد بشر است و بلاک چین و ارز‌های دیجیتال هم به این مهم کمک می‌کنند. به همین دلیل است که این پروژه سعی دارد که ارز‌های دیجیتال را وارد کیف پول همه انسان‌ها کند و پذیرش عام کریپتو را موجب شود. توکن بومی این شبکه توکن CRO نام دارد و کاربردهای متعددی برای آن تعریف شده است.

چرا به شبکه crypto.com نیاز داریم؟

شبکه crypto.com

 • این شبکه بر روی یک بلاک چین مدرن ساخته شده است و در برابر عیب و خطا انعطاف‌پذیر است.
 • تراکنش‌ها در این شبکه بسیار سریع و با کارمزد اندک انجام می‌گیرند.
 • داده‌های تراکنش بر روی یک دفتر کل عمومی محافظت می‌شوند و کاربران بر نحوه استفاده از داده‌های خود کنترل خواهند داشت.
 • این زنجیره متن باز است و پذیرای هر گونه مشارکت‌کننده و کدگذاری است.

چالش‌های اصلی که مانع پذیرش ارز دیجیتال می‌شوند

 • تجربه کاربری در فضای ارز دیجیتال چندان خوشایند نیست و اکثریت کاربران را راضی نمی‌کند.
 • ارز دیجیتال در نظر بسیاری از مردم خیلی ارزشمند نیست و کاربرد‌های خاصی در جهان واقع ندارد.
 • درک بلاک چین و ارز دیجیتال برای بسیاری دشوار است و این مانع از ورود آنها به این فضا و سرمایه‌گذاری در آن می‌شود.
 • ارز‌های دیجیتال با چالش امنیتی روبرو هستند و بسیاری از مردم اعتماد خود را به این فضا از دست داده‌اند؛ ما در گذشته شاهد هک‌ها و کلاه‌برداری‌های زیادی در فضای ارز دیجیتال بوده‌ایم.

استراتژی شبکه crypto.com برای مقابله با این چالش‌ها

برای مبارزه با چالش‌های بالا، شبکه crypto.com محصولات خود را در سه زمینه پرداخت، ترید و سرویس‌های مالی بیرون می‌دهد.

استراتژی این شبکه این است که از راه‌حل‌های پرداخت استفاده بهینه کند و از این طریق، پذیرش عام را مقدور کند. این شبکه راه‌حل‌های ترید و سرویس‌های مالی را به عنوان منبع درآمد اصلی مد نظر قرار می‌دهد. این استراتژی، چرخه‌ای پایدار و مناسب ایجاد می‌کند و کانال‌های پرداختی کاربران بیشتری را وارد پلتفرم می‌کنند. این در حالی است که سرویس‌های مالی و ترید درآمدی ایجاد می‌کنند که می‌توان آن را دوباره در پرداختی‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

Crypto.com اهمیت زیادی به امنیت و قانون‌گذاری می‌دهد

شبکه crypto.com معتقد است که برای رساندن ارز‌های دیجیتال به پذیرش عام باید به امنیت و قانون‌گذاری بسیار توجه کرد. این شبکه تست‌های امنیتی زیادی را انجام داده است و در این زمینه از مدل‌های مدرنی استفاده کرده است. این شبکه در زمینه پایبندی به قوانین هم زیاد کار کرده است و گواهی‌ها و مجوز‌هایی را اخذ کرده است که هیچ پروژه ارز دیجیتال دیگری اقدام به اخذ آنها نکرده است. شبکه crypto.com معتقد است زمانی مردم به ارز‌های دیجیتال اعتماد می‌کنند که اولا ایمن باشند و خطر هک و دزدی در مورد آنها مطرح نباشد و ثانیا مطابق قانون باشند و دردسر‌های قانونی ایجاد نکنند.

Crypto.com به دنبال جذب موسسات فیات و سنتی

شبکه crypto.com معتقد است که به منظور جذب مردم و پذیرش عام کریپتو باید موسسات فیات و سنتی را جذب کند. مردم به این موسسات اعتماد دارند و طبیعتا اگر این موسسات ارز دیجیتال را به رسمیت بشناسند و از آن استفاده کنند، مردم نیز ارز‌های دیجیتال را قبول خواهند کرد. به همین دلیل بود که این شبکه اقدام به تهیه کارتی با همکاری ویزا (visa) کرد که MCO Card نام دارد و با استفاده از این کارت، کاربران قادر هستند که معادل فیات کریپتو‌های خود را در بیش از ۵۰ سرویس (سرویس‌هایی که از ویزا استفاده می‌کنند) خرج کنند.

این اقدامی جالب است و طبیعتا چنین اقداماتی باعث می‌شود که کریپتو در معرض توجه عموم قرار بگیرد و بسیاری به تحقیق در مورد آن بپردازند. چنین محصولاتی می‌توانند کاربرد‌های کریپتو را برای مردم ظاهر کنند و ارز‌های دیجیتال و بلاک چین را به مقبولیت عام برسانند.  این شبکه همچنین دارای یک اپلیکیشن پرداختی است که کاربرد آن بسیار آسان است.

توکن CRO

شبکه crypto.com

توکن بومی بلاک چین crypto.com، توکن CRO نام دارد. CRO نیروی محرکه این پلتفرم است و به کاربران اجازه پرداخت و یا دریافت پرداختی را به شیوه‌ای سریع و با کارمزد کم می‌دهد. CRO جدید‌ترین توکن شبکه crypto.com است و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. از این توکن عمدتا برای پرداخت و تصفیه حساب در بلاک چین بومی شبکه استفاده می‌شود. استیکینگ این توکن مزایای زیادی در این شبکه دارد که از جمله آنها می‌توان به کاهش کارمزد ترید اشاره کرد.

شبکه crypto.com دارای توکن دیگری نیز بنام MCO است که این توکن نیز مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. این توکن اساسا برای کاربران نهایی این شبکه کاربرد دارد و این کاربران می‌توانند از طریق استیکینگ آن پاداش زیادی کسب کنند. MCO از سال ۲۰۱۷ و بعد از عرضه اولیه شبکه crypto.com موجود بوده است.

این دو توکن مذکور را می‌توان در هر کیف پول سازگار با استاندارد ERC-20 نگهداری کرد. از جمله این کیف پول‌ها می‌توان به کیف پول سخت افزاری Trezor و سطوح کاربری MetaMask و MyEtherWallet اشاره کرد.

صرافی crypto.com

شبکه crypto.com در نوامبر ۲۰۱۹ اقدام به راه‌اندازی صرافی خود کرد. این صرافی از ارز‌های اصلی مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و غیره در کنار توکن‌های MCO و CRO پشتیبانی می‌کند و مزایای خاصی را برای استفاده از توکن‌های CRO و MCO فراهم کرده است. این صرافی تعهد کرده که حجم خوبی را فراهم آورد و همچنین کارمزد معاملات در آن مناسب است. امنیت این صرافی نیز در حد بالایی قرار دارد. Crypto.com همچنین یک پلتفرم جمع‌آوری وجه بنام The syndicate را راه‌اندازی کرده است و وجوه جمع‌آوری شده در این پلتفرم را به پروژه‌های کریپتویی مرتبط اهدا می‌کند.

وام و اعتبارات

افراد می‌توانند از طریق واریز کردن ارز‌هایی مانند بیت کوین، اتریوم و یا CRO و MCO از شبکه crypto.com وام بگیرند. این شبکه به میزان ۵۰ درصد سپرده وام می‌دهد؛ این یعنی فردی که ۱۰۰۰ دلار بیت کوین واریز کرده است، می‌تواند ۵۰۰ دلار وام دریافت کند. این شبکه وام‌های خود را از طریق ۴ استیبل کوین مختلف می‌دهد که از جمله آنها می‌توان تتر و USDC را نام برد.

افراد وام‌گیرنده باید سالیانه سود ۸ تا ۱۲ درصد بگیرند و این بستگی به مقدار MCO استیک شده توسط آنها دارد. برای اخذ وام لازم نیست که حتما MCO استیک شود. Crypto.com کمترین محدودیت را برای گرفتن وام فراهم کرده است و در دادن این وام‌ها به بررسی اعتبار فرد پرداخته نمی‌شود و همچنین فرجه‌ای برای بازپرداخت وام‌ها تعیین نمی‌شود. اما در اینجا یک ریسک وجود دارد و آن نقد شدن سپرده اولیه به دلیل شرایط بازار است.

استیکینگ و کسب سود

کاربران می‌توانند برای سرمایه‌گذاری در شبکه crypto.com از ۲۰ ارز دیجیتال مختلف از جمله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و تتر استفاده کنند. افراد می‌توانند از این سرمایه‌گذاری ۲ تا ۱۶ درصد سود کسب کنند؛ البته مقدار این سود بستگی به تعداد توکن‌های MCO استیکینگ شده و مدت زمان قرارداد دارد.

نرخ‌هایی که در crypto.com فراهم شده است از بالا‌ترین نرخ‌های این صنعت است. Crypto.com به طور جداگانه از طریق صرافی خود پاداش استیکینگ ارائه می‌دهد. این نما به صورت روزانه سود را توزیع می‌کند و کارمزد ترید را نیز پایین می‌آورد. توجه داشته باشید که این نما تنها با توکن CRO سازگار است.

نقشه راه این پروژه

نقشه راه این پروژه در زمینه ترید و به ترتیب اولویت به شرح زیر است:

 • راه‌اندازی آزمایشی صرافی
 • راه‌اندازی پلتفرم جمع‌آوری وجه
 • راه‌اندازی پلتفرم وامدهی و صرافی ترید مارجین
 • راه‌اندازی مبادلات اوراق مشتقه
 • راه‌اندازی پلتفرم ترید خارج از صرافی
 • راه‌اندازی پلتفرم مبادلات غیر متمرکز توکنی

نقشه راه این پروژه در زمینه امور مالی و به ترتیب اولویت به قرار زیر است:

 • راه‌اندازی کیف پول غیر متمرکز
 • عملی کردن تامین اعتبار کارتی
 • راه‌اندازی وامدهی و وام‌گیری ددیفای
 • بیرون دادن کارت دیفای

نقشه راه این پروژه در زمینه پرداختی و به ترتیب اولویت به قرار زیر است:

 • فراهم کردن کارت ویزا در آسیای شرقی، جنوبی و اقیانوسیه
 • فراهم کردن کارت ویزا در اروپا
 • انتقال کارت ویزا به کانادا
 • انتقال کارت ویزا به آمریکای لاتین
 • ادغام مستقیم با تجار بزرگ
 • ادغام با پلتفرم‌های تجاری جهانی
 • راه‌اندازی زنجیره اصلی

تیم این پروژه

شبکه crypto.com

این پروژه دارای تیمی فعال و متشکل از افراد متخصص و باتجربه است که به سوالات کاربران پاسخ می‌دهند. کریس مارسالک (Kris Marszalek) مدیر عامل این پروژه است که سمت‌های اجرایی زیادی در شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف داشته است. او کارآفرینی باتجربه و ساکن هنگ کنگ است که سابقه‌ای درخشان در توسعه شرکت‌های کوچک دارد. در کنار او افراد باتجربه دیگری مانند رافائل ملو (Rafael Melo)، گری اور (Gary Or) و دیگران فعالیت می‌کنند که با جستجو در گوگل می‌توان اطلاعات زیادی در موارد تجارب و سابقه این افراد جمع‌آوری کرد.

وضعیت حال حاضر توکن CRO

قیمت توکن CRO در لحظه این نوشتار و بنا به گزارش سایت CoinMarketCap برابر با ۰.۱۵۵ دلار آمریکا است و حجم بازار آن حدود ۳ میلیارد دلار است. حجم معاملات این توکن در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۴ میلیون دلار بوده است. تعداد توکن‌های در حال گردش این ارز ۲۰.۵۸۸.۱۲۷.۸۵۴ عدد است و عرضه کل توکن‌ها نیز قرار است ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ باشد. این ارز دیجیتال در لحظه این نوشتار و بنا به گزارش وبسایت مذکور در جایگاه یازدهم از لحاظ حجم بازار قرار دارد.

کلام پایانی

شبکه crypto.com تلاشی برای رساندن کریپتو به مقبولیت عام است و برای این منظور هم اقدامات خوبی انجام شده است. تعامل با موسسات سنتی و مورد پذیرش عموم بسیار به مقبولیت عام کریپتو کمک می‌کند که crypto.com به درستی آن را نشانه گرفته است. این حق هر انسانی است که بر پول و داده‌های شخصی خود کنترل کامل داشته باشد و crypto.com به خوبی به این نکته اشاره کرده است. این پروژه آرمان بزرگی دارد و آن تحقق واقعی دموکراسی در جهان امروز است. سرمایه‌گذاری در این پروژه و کلا سرمایه‌گذاری در جهان ارز دیجیتال سرشار از ریسک است و هرگز نباید چنین مقالاتی را به عنوان توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری تلقی کنید. فراموش نکنید که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


54321
امتیاز کاربران

منبع crypto coinmarketcap cryptobriefing
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر