اخبار خارجی

جهش قیمت بیت کوین، لونا و آوالانچ + تحلیل تکنیکال BTC

بیت کوین روند صعودی جدیدی را از محدوده ۴۵،۵۰۰ دلاری آغاز کرده است و ممکن است سرانجام مقاومت ۵۰،۰۰۰ دلاری پیش رو شکسته شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین در حدود سطح ۴۶،۵۰۰ دلار روند صعودی خود را آغاز و با عبور از سطح ۴۷۵۰۰ دلار، از میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود عبور کرده است.

در ادامه این افزایش قیمت، مقاومت ۴۸۵۰۰ دلاری نیز شکسته شد. این حرکت صعودی بالاتر از سطح ۷۶.۴ درصدی فیبوناچی اصلاحی در روند قیمتی ۴۵۶۰۰ تا ۴۸۲۸۹ دلار صورت گرفته است.

اما افزایش قیمت اینجا متوقف نشد و بیت کوین در ادامه از ۴۹۰۰۰ دلار هم فراتر رفت و اوج روزانه خود را در نزدیکی ۴۹۶۰۰ دلار به ثبت رساند. قیمت بیت کوین در حال حاضر نشانه‌های مثبت زیادی را نشان می‌دهد. علاوه بر این، در نمودار ساعتی بیت کوین، کانال صعودی با خط حمایتی ۴۸،۷۵۰ در حال شکل‌گیری است که خبر از صعودی بیشتر می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین، تایم‌فریم ۱ ساعت

بیت کوین در حال حاضر بالاتر از سطح ۲۳.۶ ٪ فیبوناچی اصلاحی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴۸،۲۹۵ دلار تا ۴۹،۶۰۰ دلار معامله می‌شود. سطح ۵۰،۰۰۰ دلار، مقاومت کلیدی بعدی پیش روی بیت کوین است و افزایش قیمت فراتر از آن می‌تواند به صعود بیشتر تا ۵۱۲۰۰ دلار منجر شود.

در صورتی که بیت کوین موفق به فتح مقاومت ۵۰،۰۰۰ دلاری نشود، احتمال آغاز روند نزولی اصلاحی وجود خواهد داشت و اولین سطح حمایتی ۴۹،۲۰۰ دلار خواهد بود.

اولین سطح حمایتی اصلی در حوالی ۴۹۰۰۰ دلار و نزدیک به سطح ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی در حرکت صعودی از ۴۸۲۹۵ دلار به ۴۹۶۰۰ دلار است. در صورت از دست رفتن حمایت ۴۹۰۰۰ دلاری، قیمت به سمت حمایت ۴۸۵۰۰ دلاری روانه خواهد شد.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور مکدی ساعتی: اندیکاتور MACD به آرامی به محدوده صعودی وارد می‌شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی: اندیکاتور RSI در حال حاضر بالاتر از ۵۰ است.

سطوح حمایتی اصلی: ۴۹۰۰۰ دلار و به دنبال آن ۴۸۵۰۰ دلار

سطوح مقاومت اصلی: ۴۹۶۰۰ دلار، ۵۰۰۰۰ دلار و ۵۱۲۰۰ دلار

وضعیت آلتکوین‌ها

اتریوم بزرگ‌ترین شبکه قرارداد هوشمند اکنون در محدوده ۴۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود. با این حال رقبای مطرح او در بازار شگفتی‌ساز شده‌اند. لونا (LUNA) رمز ارز بومی شبکه ترا با ۱۲٪ رشد به قیمت ۹۲ دلار رسیده است. آوالانچ (AVAX) نیز با ۷٪ افزایش قیمت به ارزش ۱۲۷ دلار دست یافته است.

در شبانه‌روز گذشته رمز ارز کرو (CRV) با ۱۷٪ رشد بهترین عملکرد را داشته است. ارزش بازار ارزهای دیجیتال اکنون معادل ۲.۲۸۳ تریلیون دلار است که میزان سلطه بیت کوین بر آن ۴۰.۶٪ گزارش شده است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا