تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، BNB و آرویو؛ ۱۳ خرداد ۱۴۰۳

در حال حاضر بیت کوین بالاتر از ۷۰٬۰۰۰ دلار با مقاومت گسترده‌ای مواجه است، با این حال، قیمت این ارز دیجیتال در هفته اخیر تنها ۱٪ کاهش یافته که نشان می‌دهد هنوز خریداران از صعود بیشتر ناامید نشده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، نوسانات محدود قیمت بیت کوین در چند روز گذشته خللی در کار صندوق‌های قابل معامله در بورس این ارز دیجیتال ایجاد نکرده است. بر اساس داده‌های وب‌سایت فارساید اینوسترز (Farside Investors)، از ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) تاکنون بیش از ۲.۱ میلیارد دلار سرمایه خالص به ETF‌های اسپات بیت کوین وارد شده است.

نمای کلی از بازار رمزارزها - منبع: Coin360
نمای کلی از بازار رمزارزها – منبع: Coin360

همانطور که گزارش دادیم، بسیاری از تحلیلگران از جمله پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر با سابقه نسبت به ارتباط بیت کوین و طلا در درازمدت خوش‌بین هستند. برنت معتقد است نوسانات بیت کوین نسبت به طلا احتمالا برای ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده ادامه خواهد داشت و سرانجام، قیمت بیت کوین با ۱۰۰ اونس طلا برابری خواهد کرد. در حال حاضر، هر واحد طلای دیجیتال معادل ۲۹ اونس طلای فیزیکی است.

آیا دوباره قیمت بیت کوین در روزهای آینده افزایش خواهد یافت؟‌ سرنوشت آلت کوین‌ها چه خواهد شد؟ در این مطلب، تحلیل تکنیکال بیت کوین، BNB و آرویو را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین در تاریخ ۳۱ می (۱۱ خرداد)‌ به زیر خط حمایت الگوی مثلثی متقارن سقوط کرد، با این حال، این روند نزولی خیلی سریع متوقف شد. اتفاقی که نشان می‌دهد فعالیت خریداران همچنان ادامه دارد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خریداران برای تسلط بر بازار باید قیمت را به بالای خط مقاومت الگوی مثلثی متقارن برسانند. در صورت تحقق این مهم، قیمت بیت کوین می‌تواند تا مقاومت سربار ۷۳٬۷۷۷ دلاری افزایش یابد. انتظار می‌رود بیت کوین در این سطح با مقاومت گسترده‌ای مواجه شود اما اگر شکسته شود، قیمت می‌تواند تا ۸۰٬۰۰۰ دلار صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی افزایش نیابد، احتمال سقوط به زیر الگوی مذکور بالا می‌رود. در این سناریو قیمت بیت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۴٬۹۵۶ دلار) و سپس ۶۱٬۰۰۰ دلار سقوط کند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد نوسان قیمت بیت کوین بین میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای و خط حمایت الگوی مثلثی متقارن هستیم. در حال حاضر فروشندگان به دنبال آن هستند تا با کاهش قیمت به زیر خط حمایت الگو، تسلط خود بر بازار را افزایش دهند. در صورت موفقیت، قیمت بیت کوین می‌تواند تا هدف الگو در حوالی ۶۱٬۵۰۰ دلار کاهش یابد.

در سمت مقابل، تداوم فشار خرید می‌تواند قیمت بیت کوین را از میانگین‌های متحرک خود فراتر ببرد. در این سناریو، قیمت می‌تواند تا خط مقاومت الگوی مثلث متقارن صعود کند. در صورت شکسته شدن این مقاومت، بیت کوین می‌تواند رالی خود تا ۷۳٬۷۷۷ دلار را از سر بگیرد.

تحلیل تکنیکال BNB

قیمت BNB در چند روز گذشته را بالاتر از میانگین‌های متحرک خود سپری کرده که نشان‌دهنده دفاع جانانه خریداران از این سطوح است.

نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، خریداران به دنبال آن هستند تا قیمت را به بالای مقاومت کلیدی ۶۳۵ دلاری برسانند. در صورت شکسته شدن این مقاومت، فاز بعدی رالی صعودی تا هدف الگوی مثلث صعودی در حوالی ۷۷۵ دلار شروع خواهد شد.

در سمت مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند صعودی سقوط کند، الگوی مثلث صعودی فاقد اعتبار می‌شود. این اتفاق می‌تواند با تشدید فشار فروش، قیمت BNB را تا ۵۳۶ دلار کاهش دهد.

نمودار BNB تایم فریم  ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار BNB تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته قیمت BNB از میانگین‌های متحرک خود فراتر رفته که نشان‌دهنده تلاش خریداران برای بازگشت روند صعودی است. در حال حاضر BNB در حوالی ۶۱۵ دلار با مقاومت کوچکی مواجه است اما در صورت شکسته شدن آن، می‌تواند تا ۶۳۵ دلار صعود کند. افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت از تداوم روند صعودی حمایت می‌کند.

این پیش‌بینی خوش‌بیانه در کوتاه‌مدت، در صورت سقوط قیمت به زیر خط روند صعودی رسم شده در نمودار فاقد اعتبار می‌شود. چنین اتفاقی می‌تواند قیمت BNB را تا ۵۶۰ دلار و سپس ۵۳۶ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال آرویو

قیمت آرویو قاطعانه در حوالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۷.۵۸ دلار) افزایش یافت که نشان‌دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین قیمتی است.

نمودار آرویو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار آرویو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خریداران با مقاومت قوی در محدوده ۴۷.۵۱ تا ۵۰ دلار مواجه هستند. با این حال، افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص RSI در محدوده مثبت نشان می‌دهد همچنان می‌توان به صعود بیشتر امید داشت. در صورت شکسته شدن مقاومت ۵۰ دلاری، الگوی سر و شانه معکوس در نمودار توکن AR تکمیل خواهد شد که می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا هدف ۷۲ دلاری افزایش دهد.

در سمت مقابل، اگر قیمت از حوالی مقاومت‌های مذکور کاهش یابد، می‌تواند دوباره میانگین‌های متحرک را آزمایش کند. انتظار می‌رود این سطوح حمایت قوی در برابر ریزش قیمت ارائه کنند. اگر قیمت به زیر ۳۶ دلار برسد، فروشندگان دوباره بر بازار مسلط خواهند شد.

نمودار آرویو تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار آرویو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد پس زده شدن قیمت آرویو از حوالی مقاومت سربار ۴۷.۵۱ دلاری هستیم. با این حال، ریزش قیمت در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای حمایت شده که از فشار خریداران حکایت دارد. در حال حاضر خریداران به دنبال آن هستند تا بار دیگر مقاومت مذکور را آزمایش کنند. اگر این مقاومت شکسته شود، احتمالا مومنتوم صعودی افزایش خواهد یافت و قیمت تا ۵۷ دلار صعود خواهد کرد.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، روند صعودی متوقف خواهد شد. در این سناریو احتمال کاهش قیمت AR تا ۳۷ دلار وجود خواهد داشت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا