اخبار بیت کویناخبار عمومی

حجم بازار آتی بیت کوین ۹۳% افزایش یافت!

اخبار اخیر شرکت CME، یک شرکت آمریکایی در بازار مالی شیکاگو نشان می‌دهد که میانگین روزانه حجم بازار آتی بیت کوین (Bitcoin futures) به بیش از ۹۳% افزایش یافته است و تعداد قراردادها به مرز ۲۴۰۰ رسیده است.

افزایش بازار آتی بیت کوین در واقع نشانگر علاقه سرمایه گذارانی است که بدون داشتن هیچ بیت کوینی در بازار بیت کوین پیش‌بینی قیمت می‌کنند.

گروه CME توضیح می‌دهد که بازارهای آتی روش های سریع و مقرون به صرفه‌ای برای تجارت در بازارهای مالی و کالا پیشنهاد می‌‌دهند. بازارهای آتی در حقیقت قراردادهای استانداردی هستند که به سرمایه گذار این امکان را می‌دهد تا دارایی خاصی را با قیمت و کیفیت خاص که از پیش تعیین شده خریداری کند.

کمیسیون تجارت کالا و قراردادهای آتی (CFTC) بازارهای آتی بیت کوین را تنظیم کرده است و تحقیق کرده است که آیا دستکاری بازار باعث تغییر قیمت ارز دیجیتال و قیمت بیت کوین شده است یا نه.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که مصرف کنندگان دیگر نیازی به داشتن کیف پول های دیجیتال ندارند و از کلیدهای خصوصی برای معاملات (تریدینگ) بیت کوین را استفاده نمی‌کنند. این موضوع به این دلیل است که قراردادهای آتی رسما بدون نیاز به مبادله بیت کوین تسویه حساب می‌شوند و ارز دیجیتال را برای سرمایه گذارانی که بدون داشتن هیچ بیت کوینی مایل به پیش بینی بازار هستند، تبدیل به یک محصول جذاب می‌کند.

گزارش های بیشتر نشان می‌دهد با استفاده از قراردادهای آتی بیت کوین، سرمایه گذاران می‌توانند هر ساعتی از روز معامله کنند. علاوه بر این فرایند تعیین قیمت ها به دلیل کارایی بازارهای آتی بسیار آسان شده است. مزیت گردش قیمت برای تمام شرکت کنندگان در دسترس می‌باشد و به طور خودکار در سراسر جهان بروز رسانی می‌شود. این بدان معناست که بازیکنان می‌توانند با داشتن اطلاعات کامل از بهترین قیمت موجود، مانند دیگر سرمایه گذاران خرید و فروش کنند.

CME همچنین گزارش می‌دهد که بازیکنان دیگر همچون Grayscales، Goldman Sachs، Coinbase، Fidelity، NASDAQ، NYSE، Susquehanna، Seven Cohen و دیگر سرمایه گذاران بزرگ نیز در حال بررسی بازارهای آتی بیت کوین می‌باشند.

منبع
ambcrypto

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا