تحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین در آستانه یک تقاطع طلایی با احتمال رشد ۱۷۰٪ + تحلیل تکنیکال

پس از اینکه خرس‌ها نتوانستند قیمت بیت کوین را به زیر حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلار بکشانند و آن را حفظ کنند، خریداران انرژی گرفته، کنترل را به دست گرفتند و سپس قیمت را تا نزدیکی محدوده مقاومت ۶۷٬۰۰۰ دلار بالا بردند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، روند صعودی فعلی، شکست قیمت از این محدوده مقاومت را تضمین نمی‌کند، اما با این اتفاق، احتمال اصلاح قیمت با شیب تند در کوتاه مدت کاهش یافته است.

افزایش حجم ETFهای اسپات بیت کوین

بازیابی قیمت بیت‌کوین باعث شده است حجم روزانه صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین افزایش پیدا کند. سنتیمنت (Santiment)، شرکت تحقیقاتی بازار در صفحه X (توییتر سابق) خود بیان کرد که حجم هفت ETF بزرگ بیت کوین به ۵.۶۵ میلیارد دلار رسیده است که بالاترین مقدار را از مارس ۲۰۲۴ تاکنون به ثبت رسانده است.

هیت مپ بازار ارز دیجیتال - منبع: Coin360
هیت مپ بازار ارز دیجیتال – منبع: Coin360

K33، یک تحلیل‌گر و محقق بزرگ، در صفحه X خود بیان کرد که ETFهای بیت‌کوین یک موفقیت بزرگ رقم زده‌اند و از ۳۱ مارس (۱۲ فرودین)، ۹۳۷ شرکت سرمایه‌گذاری حرفه‌ای را جذب کرده‌اند. وی در ادامه افزود که این سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ۱۱.۰۶ میلیارد دلار ETF اسپات بیت کوین، برابر با ۱۸.۷٪ از کل دارایی‌های تحت مدیریت را خریداری کرده‌اند.

ورود سرمایه‌گذاران سازمانی برای بیت کوین خبر خوبی است. سرمایه‌گذاران نیز کاهش قیمت بیت کوین را فرصتی برای خرید در کف می‌دانند و این امر باعث می‌شود احتمال کاهش قیمت شدید در کوتاه مدت کم شود.

اما در رابطه با نمودار بیت کوین باید گفت که به تازگی تحلیل‌گران از تقاطع طلایی (Golden Cross) که احتمالا به زودی اتفاق بیافتد، حرف می‌زنند و توجه آنان به این سیگنال صعودی جلب شده است.

بیت کوین و تقاطع طلایی گریزناپذیر آن

با توجه به اینکه توجه تحلیل‌گران به تقاطع طلایی احتمالی در تایم‌فریم‌های پایین جلب شده است، بیت کوین در ۱۷ می (۲۸ اردیبهشت) فشار نقدینگی بالاسری را حفظ کرد.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

طبق داده‌های تریدینگ ویو، قیمت بیت‌کوین از اواسط آوریل در نزدیکی سقف‌های تاریخی خود باقی مانده است.

لیکویید شدن سفارشات در ۶۷٬۰۰۰ دلار و بالای آن نیز عاملی برای افزایش بیشتر قیمت بود و طبق داده‌های کوین‌گلس در روز گذشته میزان لیکویید شدن پوزیشن‌ها از ۷۵ میلیون دلار نیز عبور کرد.

هیت مپ لیکوییدیشن بیت کوین - منبع: کوین‌گلس
هیت مپ لیکوییدیشن بیت کوین – منبع: کوین‌گلس

با وجود اینکه هنوز قیمت بیت کوین از سقف‌های سال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۱ پایین‌تر است، ناظر همیشه کنجکاو بیت کوین و همچنین مستاش (Moustache)، تریدر معروف ارز دیجیتال، دو خط روند را برای فالورهای خود در پلتفرم X (توییتر سابق) به تصویر کشید.

وی در صفحه X خود بیان کرد:

تقاطع طلایی (نمودار ۱۲ ساعته) بیت کوین، گریزناپذیر است.

یک تقاطع طلایی زمان رخ می‌دهد که یک میانگین متحرک کوتاه مدت با یک میانگین متحرک بلندمدت طلاقی داشته باشد. تقاطع طلایی قبلی در اکتبر سال گذشته رخ داد و پس از آن بیت‌کوین افزایش قیمت زیادی پیدا کرد.

همچنین مستاش در ادامه افزود:

تقاطع صعودی قبلی، شش ماه پیش اتفاق افتاد و پس از آن بیت کوین ۱۷۰٪ رشد کرد.

رویدادهای تقاطع طلایی بیت کوین - منبع: ماستش
رویدادهای تقاطع طلایی بیت کوین – منبع: ماستش

علاوه بر این، تایتان آو کریپتو (Titan of Crypto)، تریدر معروف دیگری بیان کرد که اندیکاتور ابر ایچی‌موکو نیز احتمالا از این روند حمایت می‌کند.

وی در صفحه X خود بیان کرد:

به نظر می‌رسد بیت کوین در حال تکرار الگویی است که در اوایل ۲۰۲۴ نیز اتفاق افتاد.

همچنین در ادامه افزود:

آخرین باری که این اتفاق افتاد، بیت کوین ۶۲٪ رشد کرد.

تایتان در بین کسانی قرار داشت که معتقد بود سطح ۶۰٬۰۰۰ دلار از سطح مقاومت به سطح حمایت تبدیل شده است.

ناحیه مذکور حاوی چندین خطوط روند بازار گاوی است که همه در یک نقطه همگرا شده‌اند. قیمت تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت (STH Realized Price) و میانگین متحرک ۱۰۰ روزه بین آنها قرار دارند که دومی به آرامی در حال افزایش بوده و اکنون در بالای ۶۲٬۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

تایتان در نهایت خلاصه کرد:

بیت کوین در حال تبدیل مقاومت‌های قبلی به حمایت است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۱۵ می (۲۵ اردیبهشت)، میانگین‌های متحرک را رو به بالا شکست و گاوها در ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) طی تست دوباره آنها، از این دو میانگین متحرک با موفقیت دفاع کردند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۳٬۵۰۷ دلار، موج آبی رنگ) در حال تغییر روند به سمت صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز وارد محدوده مثبت شده است که نشان‌دهنده برتری گاوهای بازار است. در سطح ۶۸٬۰۰۰ دلار یک مقاومت ضعیف وجود دارد که احتمالا شکسته شود. در چنین حالتی قیمت بیت کوین می‌تواند تا حمایت بالاسری ۷۳٬۷۷۷ دلار افزایش پیدا کند.

اما اگر قیمت از ۶۸٬۰۰۰ دلار به پایین بازگردد و به زیر میانگین‌های متحرک کاهش پیدا کند، نشان‌دهنده کنترل خرس‌ها و فروش در رالی‌های بازگشتی خواهد بود. در چنین سناریویی، نوسان بیت کوین در منطقه ۶۸٬۰۰۰ دلار و ۵۶٬۵۰۰ دلار برای مدتی ادامه خواهد داشت.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا