اخبار خارجی

قیمت بیت کوین با نقطه تسلیم ماینرها ۲۰٪ فاصله دارد

داده‌های جدید نشان می‌دهد که هزینه تولید هر بیت کوین برای ماینرها حدود ۳۴٬۰۰۰ دلار است. و فاصله ۲۰٪ این هزینه با قیمت فعلی BTC و در نظر گرفتن پاداش‌ تراکنش‌ها، باعث کاهش نگرانی در مورد افت قیمت بیت کوین شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، فعالیت استخراج بیت کوین در سطوح قیمت فعلی بیشتر از همیشه است و مطابق داده‌های جدید، فروش انبوه بیتکوین توسط ماینرها بعید به نظر می‌رسد. همچنین حساب محبوب توییتر به نام venturefounder به این موضوع اشاره کرد که حتی با وجود قیمت ۴۲٬۰۰۰ دلاری BTC، این مقدار حدود ۲۰٪ بالاتر از قیمت تمام شده برای ماینرها است.

تسلیم شدن ماینرها، بدترین عامل افت‌ قیمت بیت کوین

با وجود افت ۲۷٬۰۰۰ دلاری قیمت بیتکوین از بالاترین سطح تاریخی آن (۶۹۰۰۰ دلار)، BTC بیشتر از همیشه برای ماینرها جذاب است. هش‌ریت بیت کوین در هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید. هش ریت در واقع تخمینی از کل قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «هش ریت چیست» را مطالعه کنید.

همچنین کسانی که نگران بودند کاهش قیمت BTC ممکن است به ماینرها فشار وارد کند تا دارایی خود را بفروشند، آسوده خاطر شده‌اند. این اطلاعات بیان می‌کند که قیمت بیت کوین باید در چه محدوده‌ای باشد تا برای ماینرها سربه‌سر تمام شود.

venturefounder با مراجعه به شاخص هزینه تولید BTC نشان داد که قیمت سر به سر برای ماینرها در حال حاضر ۳۴‌٬۰۰۰ دلار است. شاخص هزینه تولید بیت کوین توسط چارلز ادواردز، مدیر عامل سرمایه‌گذاری Capriole به وجود آمده است.

او در توییتی نوشت:

بدترین سقوط‌هایی که بیت‌کوین تا به حال داشته است به دلیل تسلیم ماینرها (miner capitulation) بوده است. دسامبر ۲۰۱۸ و مارس ۲۰۲۰ (آذر ۹۷ و اسفند ۹۸). زمانی که قیمت BTC کمتر از هزینه‌های تولید شود، در معرض خطر تسلیم ماینرها قرار دارد.

BTC در ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) با قیمت ۳۰ هزار دلار، در معرض خطر تسلیم ماینرها قرار داشت. اما هزینه تولید فعلی ۳۴ هزار دلار است که ۲۰٪ کمتر از قیمت فعلی است.

قیمت بیت کوین
قیمت تولید بیت کوین و قیمت لحظه‌ای آن. نمودار قیمت تولید فعلی را ۳۴٬۳۳۲ دلار نشان می‌دهد.

به این ترتیب، دلیلی وجود ندارد که ماینرها به دلیل سودآوری و نیز چشم انداز آینده فعالیت‌شان، ناچار به فروش بیت‌کوین شوند.

ادواردز در پستی در مدیوم در سال ۲۰۱۹، در مورد شاخص قیمت تولید بیت کوین بیان کرد:

کارمزدهایی که ماینرها از ثبت تراکنش‌ها دریافت می‌کنند، نقش ضربه گیر را در برابر تهاجم قیمت‌های لحظه‌ای به پایین‌تر از هزینه تولید، ایفا می‌کنند.

او همچنین ادامه داد:

از لحاظ تاریخی، هزینه‌‌ برق مورد نیاز برای تولید یک بیت‌کوین، کف قیمتی را برای بازار بیت‌کوین ایجاد کرده است.

ماینرها در سال جاری قیمت لحظه‌ای بیت کوین را نادیده گرفته‌اند

مطابق گزارش‌ قبلی کوین‌تلگراف، ماینرها به جای فروش، در این ماه و در ماه قبل در مقایسه با زمان اوج قیمت، به طور انبوه مشغول انباشت بیت کوین بوده‌اند. این موضوع هم نشان‌دهنده ترازنامه سالم و هم نشانه مصمم بودن آن‌ها برای آینده است. نگرانی در مورد مشکلات اقتصادی در آینده هنوز اثر خود را بر ماینرها نشان نداده است.

هش ریت بیت کوین
رکورد زدن هش‌ریت علی‌رغم افت قیمت بیت کوین

در حال حاضر، تخمین‌های تحلیلگران معروف در مورد بدترین سناریوی ممکن، کف قیمتی ۳۰ هزار دلاری را برای BTC پیش‌بینی می‌کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا