تحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین در حوالی یک مقاومت مهم؛ + تحلیل تکنیکال

قیمت بیت کوین در ۴ روز اخیر بیش از ۱۰٪ افزایش یافته و یک الگوی صعودی تشکیل داده است. الگوی سر و شانه معکوس که در نمودار بیت کوین مشاهده می‌شود، تکمیل شده و بیت کوین در حال افزایش قیمت است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، نسبت طلایی نزدیک به ۶۷٬۵۰۰ دلار و برخورد با مقاومت فیبوناچی مهم دو اتفاق مهم برای بیت کوین به شمار می‌روند. یک شکست صعودی در این سطح می‌تواند سیگنالی از شروع روند صعودی بیت کوین باشد. اگر اصلاحی در این سطح اتفاق نیافتد، قیمت بیت کوین می‌تواند به سقف تاریخی خود در ۷۳٬۸۰۰ دلار و حتی بیشتر افزایش پیدا کند.

نشانه‌های صعود قیمت بیت کوین

میانگین‌های متحرک یک تقاطع طلایی (Golden Cross) دارند و شاخص مکدی (MACD) نیز تقاطع صعودی را نشان می‌دهد. نمودار هیستوگرام مکدی در ناحیه مثبت و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه خنثی قرار گرفته است. روی هم رفته، اندیکاتورهای ذکر شده در تایم فریم روزانه، صعودی هستند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

با این وجود، این اندیکاتورها در تایم فریم ۴ ساعته، گرایشات نزولی دارند. قیمت بیت کوین ممکن است با فشار فروش کوتاه‌مدت روبرو شده و در مقاومت نسبت طلایی نزدیک به ۶۷٬۵۰۰ دلار قیمت پس زده شود.

این به دلیل واگرایی نزولی شاخص قدرت نسبی (RSI) و تقاطع نزولی شاخص مکدی اتفاق افتاده است. به علاوه، هیستوگرام مکدی در ناحیه منفی قرار دارد.

تنها میانگین‌های متحرک نمایی سیگنال صعودی می‌دهند که آن هم به دلیل تقاطع طلایی است. این امر نشان می‌دهد که روند در کوتاه مدت صعودی خواهد ماند.

باید حتما توجه داشت که قیمت بیت کوین می‌تواند یک اصلاح را شروع کند و به سطح ۳۸.۲٪ فیبوناچی در ۶۳٬۲۸۰ دلار برسد. این سناریو، کاهشی حدود ۵.۴٪ را نشان می‌دهد. به علاوه، حمایت پایین‌تری در ۶۰٬۵۰۰ دلار در انتظار بیت کوین خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

دامیننس بیت کوین در یک کانال موازی صعودی

علاوه بر این، نمودار هفتگی نشانه‌های احتمالی از پایان حرکت اصلاحی را نشان می‌دهد. بیت کوین بالاتر از حمایت نسبت طلایی در ۶۰٬۵۰۰ دلار باقی مانده و در این هفته بیش از ۱۱٪ افزایش یافته است.

هیستوگرام مکدی پس از شش هفته متوالی روند کاهشی، در این هفته شروع به افزایش کرده است. با این حال، خطوط مکدی در یک تقاطع نزولی باقی مانده‌اند و شاخص قدرت نسبی نیز در ناحیه خنثی قرار دارد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

در نمودار ماهیانه، هیستوگرام مکدی، پس از یک نزول در ماه گذشته، دوباره در این ماه صعودی شده است. خطوط مکدی همچنان یک تقاطع صعودی دارند وشاخص قدرت نسبی نیز به نواحی اشباع خرید نزدیک شده است.

نمودار ماهانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار ماهانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

دامیننس بیت کوین همچنان در یک کانال خطوط موازی صعودی در حرکت است. مقاومت قوی فیبوناچی بعدی در حدود دامیننس ۶۰.۵٪ خواهد بود.

از طرف دیگر، دامیننس بیت کوین در میانگین متحرک نمایی ۵۰ ماهه و حدود ۵۲.۶۵٪ حمایت پیدا شده است. حمایت‌های فیبوناچی دیگر در حدود دامیننس ۵۰٪ و ۴۵٪ خواهند بود.

خطوط مکدی به صورت صعودی همدیگر را قطع کرده و شاخص قدرت نسبی نیز در ناحیه خنثی قرار گرفته است. هر چند که هیستوگرام مکدی برای چندین ماه در زیر خط سیگنال قرار داشته است.

نمودار ماهانه دامیننس بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

با این وجود، دامیننس بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد. اگر قیمت بیت کوین رو به بالا شکسته شود، دامیننس آن نیز بالاتر خواهد رفت.

منبع
بی‌این‌کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا