اخبار خارجی

نهنگ‌های بیت کوین ۱۳٬۴۰۰ تراکنش با ارزش بیش از ۱ میلیون دلار انجام داده‌اند

به دنبال تثبیت و عدم نوسان قیمت بیت کوین در بازار رمزارزها، نهنگ‌ها بیش از پیش، انجام تراکنش‌های چشمگیر و بزرگ‌تر را در دستور کار خود قرار داده‌اند. دلیل این موضوع را می‌توان توزیع مجدد سرمایه‌ها و در واقع، ایجاد قدرت خرید در بازار قلمداد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از U.Today، طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط سنتیمنت، طی ۳ روز گذشته بیش از ۱۳,۴۰۰ تراکنش به ارزش حداقل یک میلیون دلار توسط نهنگ‌ها انجام شده است. این افزایش حجم تراکنش‌ها می‌تواند به دلیل وضعیت و نوسان قیمت رمزارز اول بازار باشد.

در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند) قیمت بیت کو‌ین ناگهان به ۴۴,۰۰۰ دلار افزایش یافت و سپس با سطح مقاومتی ۴۵,۰۰۰ دلار مواجه شد. بنجامین کووِن (Benjamin Cowen) سطح مقاومتی مستحکمی را برای بیت کوین خاطرنشان کرده است که این سطح مقاومتی، میانگین متحرک ۲۱ هفتگی در نمودار BTC/USD است. طبق گفته کووِن، گاوها و خرس‌ها به شدت در حال مبارزه با یکدیگر هستند، اما طبق شرایط کنونی، احتمالا گاوها در افزایش قیمت بیت کوین ناکام مانده‌اند.

سنتیمنت در توییتر نوشته است:

اگرچه قیمت بیت کوین در محدوده ۴۳,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ قرار دارد و معامله‌گران در انتظار نوسان قیمت چشمگیر بعدی هستند، اما فعالیت نهنگ‌ها در انجام تراکنش‌های بزرگ افزایش یافته است. طی ۳ روز گذشته، ۱۳,۴۰۰ تراکنش به ارزش حداقل یک میلیون دلار صورت گرفته است.

تراکنش نهنگ‌های بیت کوین - قیمت بیت کوین
تراکنش نهنگ‌های بیت کوین – قیمت بیت کوین

معیار دیگری که افزایش تعداد تراکنش‌هایی به ارزش حداقل یک میلیون دلار را همراهی می‌کند، حجم معاملات است. طبق گزارش تریدینگ ویو، حجم معاملات بیت کوین از تاریخ ۲۸ فوریه تاکنون افزایش یافته است.

تحلیلگران مختلفی به این موضوع اشاره کرده‌اند که افزایش حجم معاملات و حجم گردش سرمایه می‌تواند به دلیل توزیع داخلی سرمایه‌های صرافی‌های متمرکز بزرگ باشد. دلیل این موضوع نیز تغییر سریع وضعیت بازار به شمار می‌آید.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین با کاهش ۴٪ نسبت به روز گذشته به ۴۳,۴۰۰ دلار رسیده است. سایر رمزارزها نیز با اندکی کاهش قیمت مواجه بوده‌اند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا