اخبار خارجی

آیا مرج اتریوم، روند قیمت اتر را تغییر می‌دهد؟ تحلیل‌گران پاسخ می‌دهند

دیروز به روزرسانی مرج اتریوم و انتقال کامل این زنجیره به اثبات سهام برای اولین بار، تاریخ مشخص پیدا کرد. هرچند که ممکن است تاریخ اعلام شده از سوی تیم بیکو (Tim Beiko) باز هم کمی جابجا شود، اقدام اخیر نشان داد به‌روزرسانی مرج اتریوم بسیار نزدیک است. اما در مورد تاثیر این به‌روزرسانی بر قیمت اتریوم اختلاف نظر بسیاری وجود دارد. در ادامه تلاش می‌کنیم نظرات جدید تحلیل‌گران مهم در پاسخ به این سوال را مطرح کنیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، شاخص ترس و طمع کریپتو برای ۷۰ امین روز متوالی در محدوده «ترس شدید» قرار گرفته است که رکورد جدیدی محسوب می‌شود. در حالی که انتظار می‌رود روند نزولی قیمت‌ها ادامه داشته باشد، بازار به دنبال کاتالیزوری برای معکوس کردن روند است.

بسیاری از افراد معتقدند به‌روزرسانی مرج اتریوم ممکن است کاتالیزوری باشد که روند نزولی کنونی را به پایان می‌رساند. در صورتی که چنین فرضیه‌ای حقیقت داشته باشد، قیمت اتریوم احتمالا تا تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) که این به‌روزرسانی در شبکه اصلی راه‌اندازی می‌شود، به روند نزولی یا خنثی خود ادامه خواهد داد.

بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، قیمت اتریوم از ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) در محدوده معاملاتی مشخصی در حال نوسان بوده است و اکنون به مقاومت ۱٬۲۴۰ دلاری نزدیک شده است.

نمودار اتریوم تایم فریم روزانه
نمودار اتریوم تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ‌ویو

با توجه به اینکه هنوز چند ماه دیگر تا مرج نهایی در شبکه اتریوم باقی‌مانده و در نقشه راه این شبکه، در آینده نزدیک، توسعه‌هایی در شبکه‌های آزمایشی صورت خواهد گرفت، تحلیلگران نظر خود را در رابطه با رفتار قیمتی احتمالی اتریوم بیان کرده‌اند.

اتریوم بالاتر از میانگین‌های متحرک خود قرار دارد

پیتر برنت، تحلیلگر مطرح بازار اخیرا نموداری را در توییتر به اشتراک گذاشت و در آن، از دیدگاه صعودی خود در رابطه با اتریوم خبر داد.

نمودار قیمت اتریوم تایم فریم روزانه
نمودار قیمت اتریوم تایم فریم روزانه؛ منبع: توییتر

پس از برانت، تحلیلگر دیگری با نام Albert III نمودار دیگری منتشر کرد و اظهار داشت قیمت اتریوم در حال حاضر بالاتر از چندین میانگین متحرک کلیدی قرار دارد.

نمودار اتریوم تایم فریم ۴ ساعته
نمودار اتریوم تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: توییتر

وی در این رابطه گفت:

در نمودار ۴ ساعته تقاطعی صعودی بین میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۵۰ روزه ایجاد شده است. احتمال افزایش قیمت مقطعی وجود دارد.

مرج همان برگ برنده اتریوم است

شرکت تحقیقاتی جارویس لبز (Jarvis Labs) اخیرا گزارشی با نام «چشم‌انداز بازده ۳۰ روزه اتریوم» منتشر کرده است که در آن، برای رسیدن به چشم‌انداز عمیق‌تری برای آینده، از بازدهی ۳۰ روزه اتریوم برای اندازه‌گیری سود یا زیان کوتاه‌مدت در بازار تجمیع‌شده در مدت زمانی معین استفاده کرده است.

نمودار بازدهی ۳۰ روزه اتریوم
نمودار بازدهی ۳۰ روزه اتریوم؛ منبع: جارویس لبز

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، بازدهی ۳۰ روزه اتریوم پس از منفی شدن در ماه آوریل (فروردین)، (در روندی افزایشی) به سمت صفر درصد در حال حرکت است که نشان می‌دهد با نزدیک شدن به موعد مقرر به‌روزرسانی مرج، بازار صعودی‌تر می‌شود.

به گفته این شرکت، زمانی که در بازارهای صعودی، بازدهی ۳۰ روزه به زیر صفر درصد می‌رسد، فرصتی برای خرید به وجود می‌آید و در بازارهای نزولی، اگر این معیار از صفر درصد بالاتر برود، فرصت خوبی برای فروش محسوب می‌شود.

Jarvis Labs در ادامه گزارش خود پرایس اکشن اتریوم در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ را بررسی کرد. در آن زمان، قیمت پس از تثبیت شدن در کف ۲۰۰ دلاری، به ۸۲ دلار در ماه دسامبر (آذر ۱۳۹۷) سقوط کرد. به گفته این شرکت، چنین روند قیمتی اگر در حال حاضر برای اتریوم رخ دهد، ممکن است قیمت تا ماه دسامبر امسال (آذر ۱۴۰۱)، به محدوده ۴۰۰ دلار سقوط کند.

نمودار بازدهی ۳۰ روزه اتریوم
نمودار بازدهی ۳۰ روزه اتریوم؛ منبع: جارویس لبز

به گفته جارویس لبز، اگر این فرکتال قیمتی دوباره تکرار شود، طی یک سال آینده تمام جهش‌های قیمتی تا سطح ۱٬۷۰۰ دلار باعث فروش سنگین خواهند شد. در ادامه گزارش جارویس لبز آمده است:

برعکس، اگر سطح ۱٬۷۰۰ دلاری از مقاومت به یک سطح حمایتی تبدیل شود، می‌توان آن را به سطح ۳۵۰ دلار در تابستان سال ۲۰۲۰ تشبیه کرد و می‌تواند سیگنالی برای شروع روند صعودی کاملا جدیدی باشد.

در آخر، جارویس لبز هشدار داد با توجه به اینکه در کوتاه‌مدت، رشد تا محدوده ۱٬۴۰۰ تا ۱٬۷۰۰ دلاری محتمل است، معامله‌گران باید مراقب فشار فروش احتمالی باشند.

ناحیه عرضه ۱٬۴۲۰ دلاری در زیر ذره‌بین تحلیلگران است

تحلیلگر دیگری با نام مستعار کریپتو تونی، نمودار زیر را به اشتراک گذاشت و با مشخص کردن سطوح مقاومتی مهم، چشم‌انداز خود از آینده کوتاه‌مدت اتریوم را به اشتراک گذاشت.

نمودار اتریوم تایم فریم ۴ ساعته
نمودار اتریوم تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: توییتر

این تحلیلگر در توییتی نوشت:

من با توجه به حرکت به سمت ناحیه عرضه ۱٬۴۲۰ دلاری، به دنبال پر شدن گپ بالا هستم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا