اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار عمومی

محدودیت‌های جدید در کانادا؛ سقف ۳۰,۰۰۰ دلاری برای خرید آلت‌کوین‌ها

دفتر نظارت بر موسسات مالی کانادا (OSFI) قوانین نظارتی جدیدی را برای بانک‌ها، موسسات بیمه و چند موسسه مالی دیگر در مواجهه با رمزارزها در نظر گرفته است. به موجب این قوانین، محدودیت‌های جدیدی برای استفاده این موسسات از بیشتر رمزارزها تعریف شده است. همچنین سازمان مدیریت اوراق بهادار کانادا (CSI) در هفته گذشته محدودیت ۳۰,۰۰۰ دلاری برای صرافی‌های این کشور در فروش برخی آلت کوین‌ها به هر کاربر در نظر گرفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، دفتر نظارت بر موسسات مالی کانادا (OSFI) قوانین موقتی را برای موسسات مالی این کشور در مواجهه با رمزارزها اعلام کرد. این قوانین بخشی از استراتژی این دفتر برای تعیین و اعمال قوانین نهایی نظارت بر حوزه رمزارزها هستند. این قوانین برای بانک‌ها، بیمه‌ها و صندوق‌های مالی کانادا لازم الاجرا هستند. این محدودیت‌ها در حوزه انتقال و بازخرید (نقد کردن) رمزارزها هستند.

به موجب این قوانین رمزارزها به ۲ کلاس دسته‌بندی می‌شوند. در دسته اول رمزارزهایی قرار می‌گیرند که دقیقا منطبق با معیارهای OSFI هستند و درصد کمی از رمزارزها را تشکیل می‌دهند. مابقی رمزارزها در کلاس ۲ در نظر گرفته می‌شوند. همچنین مطابق این قانون موسسات مالی تحت نظارت فدرال کانادا (FRFI) باید در صورت استفاده از کلاس ۲ رمزارزها نهاد نظارتی بالادستی خود را در جریان قرار دهند.

این قوانین از ۳ ماهه دوم سال ۲۰۲۳ لازم الاجرا هستند. OSFI هدف از این قوانین را کنترل ریسک استفاده از رمزارزها عنوان کرد و افزود این قوانین موقتی هستند و به مرور چارچوب نظارت بر رمزارزها کامل خواهد شد.

محدودیت ۳۰,۰۰۰ دلاری خرید آلت کوین‌ها برای شهروندان کانادایی

کمیسیون اوراق بهادار ایالت انتاریو (OSC) به صرافی‌های کانادایی اعلام کرد که حق فروش سالانه بیش از ۳۰,۰۰۰ دلار آلت کوین به شهروندان این ایالت را ندارند. در این اطلاعیه آمده است که به استثنا بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین سایر رمزارزها شامل این محدودیت‌ها می‌شوند. ۲ صرافی نیوتون (Newton) و بیت بای (Bitbuy) که صرافی‌های بزرگ این کشور محسوب می‌شوند در اطلاعیه‌های جداگانه‌ای محدودیت جدید را به کاربران خود اعلام کردند. نکته جالب در این اطلاعیه‌ها این بود که این صرافی‌ها قرار است این محدودیت‌ها را به مرور برای ایالت‌های دیگر کانادا نیز اجرایی کنند.

البته زمانی که یک کاربر مقداری از دارایی خود را در این صرافی‌ها به فروش برساند، این مبلغ از حد ۳۰,۰۰۰ دلاری کسر می‌شود به عبارت دیگر موجودی کاربران ملاک قرار می‌گیرد نه مقدار خرید آن‌ها.

منبع
beincryptocointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا