اخبار آلتکوینتحلیل آنچینتحلیل فاندامنتال

بررسی شرایط فاندامنتال شبکه کاردانو با داده‌های آنچین؛ کاهش تعداد نهنگ‌ها و سقوط تعداد آدرس‌های فعال

علی رغم صعود بازار، قیمت کاردانو نتوانست رشد چشمگیری از خود نشان دهد. داده‌های آنچین نشان می‌دهند مشکلاتی بر سر راه قیمت کاردانو وجود دارد. همین موضوع سبب شده است تا احساسات بازار نسبت به این ارز دیجیتال تغییر کند. با بررسی داده‌های آنچین وضعیت قیمت این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد.

به نقل از بی‌این‌کریپتو، در حال حاضر تقریبا ۹۰٪ از آدرس‌های کاردانو در ضرر هستند. علاوه بر این، حجم تراکنش‌های کاردانو و همچنین تعداد آدرس‌های فعال این رمز ارز نیز به شدت در حال کاهش است. برخی از داده‌های آنچین نشان می‌دهند هولدرهای کاردانو تحت فشار بوده و از شرایط کاردانو راضی نیستند.

۱- وضعیت سود/زیان آدرس‌های کاردانو

در حال حاضر، حدود ۹۰٪ از آدرس‌های کاردانو زیان‌ده هستند. تنها کمتر از ۷.۱۱٪ از آدرس‌ها می‌توانند دارایی خود را با قیمت فعلی بازار با سود به فروش برسانند، در حالی که حدود ۳.۱٪ سربه‌سر هستند.

شاخص ورود و خروج پول
شاخص سود و ضرر آدرس‌ها؛ منبع؛ این‌تو‌دبلاک

پیش از این، تعداد آدرس‌های در ضرر حدود ۸۰٪ بود. بر این اساس، تعداد آدرس‌های زیان‌ده به طور پیوسته در حال افزایش است.

۲- حجم تراکنش‌های کاردانو (بر حسب ADA)

حجم تراکنش‌های کاردانو پس از صعود قبلی، مجددا به شدت کاهش یافته است.

حجم تراکنش‌های کاردانو
حجم تراکنش‌های کاردانو؛ منبع: اینتودبلاک

۳- تعداد سرمایه‌گذاران ADA

تعداد سرمایه‌گذاران بزرگ کاردانو نیز همچنان در حال کاهش است. طی چند هفته گذشته دو آدرس مهم از میان هولدرهای کاردانو، دارایی‌ خود را فروخته‌اند.

نهنگ‌ها، سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک کاردانو
نهنگ‌ها، سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک کاردانو؛ منبع: اینتودبلاک

در حال حاضر، حدود ۲۲.۳۵٪ از عرضه ADA در دست ۱۴۰ سرمایه‌گذار بزرگ است. ۹.۴٪ از موجودی کاردانو در اختیار سه نهنگ است، در حالی که اکثریت عرضه (حدود ۶۸٪) بین سرمایه‌گذاران کوچک توزیع شده است.

۴- تعداد آدرس‌های فعال روزانه کاردانو

تعداد آدرس‌های فعال روزانه در هفت روز گذشته به نصف کاهش یافته است. طبق داده‌های اینتو‌دبلاک (IntoTheBlock)، تعداد آدرس‌های فعال روزانه شبکه کاردانو ۱۰۰٪ کاهش یافته‌ است (به صفر رسیده است). تعداد آدرس‌های جدید و آدرس‌های با بالانس صفر نیز تحت تاثیر قرار گرفته‌ است و رو به کاهش بوده است.

تعداد آدرس‌های فعال روزانه کاردانو
تعداد آدرس‌های فعال روزانه کاردانو؛ منبع: اینتودبلاک

۵- تعداد کل آدرس‌های کاردانو

با این حال، تعداد کل آدرس‌های کاردانو همچنان روند صعودی را نشان می‌دهند. در ۳۰ روز گذشته، میانگین تعداد آدرس‌های دارای موجودی (با بالانس غیر صفر) در شبکه کاردانو حدود ۴.۴ میلیون بوده است.

تعداد هولدرهای کاردانو
تعداد هولدرهای کاردانو؛ منبع: اینتودبلاک

۶- احساسات در شبکه‌های اجتماعی

در حال حاضر بر خلاف گذشته، اخبار منفی به جای احساسات مثبت در مورد کاردانو در شبکه اجتماعی تلگرام در حال افزایش است.

در هفت روز گذشته ۱۹۹ پیام مثبت و ۱۳۸ پیام منفی در مورد کاردانو ارسال شده است. تعداد کاربران تلگرام یا اعضای گروه کاردانو نیز چند هفته‌ای است که روند کاهشی نشان می‌دهد.

احساسات نسبت به کاردانو در شبکه اجتماعی تلگرام
احساسات نسبت به کاردانو در شبکه اجتماعی تلگرام؛ منبع: اینتودبلاک
  • مهم‌ترین پارامترهای آنچین نگران‌کننده در مورد کاردانو کدامند؟

از بین ۶ پارامتر ذکر شده در این متن، کاهش شدید دو پارامتر «تعداد آدرس‌های فعال روزانه» و «تعداد سرمایه‌گذاران بزرگ» در مورد شبکه کاردانو بسیار نگران‌کننده‌تر از سایر موارد است.

  • دلیل ضعف ظاهر شده در پارامترهای فاندامنتال شبکه کاردانو چیست؟

باید توجه داشت که کاردانو (در کنار سولانا و پالیگان) در مرکز شکایت‌های SEC از بایننس و کوین‌بیس قرار داشت و از این جهت قیمت ADA آسیب شدیدی دید. تعجبی ندارد که ترس شدید شکل گرفته در مورد برخورد قانون‌گذاران با این آلت‌کوین‌ها در پارامترهای آنچین شبکه‌های آن‌ها منعکس شود.

مطالب مطرح شده در این متن به هیچ وجه نباید توصیه خرید و فروش یا سرمایه‌گذاری تلقی شوند.

 

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا