اخبار خارجی

صرافی غیرمتمرکز ساندی سواپ در کاردانو راه‌اندازی شد

صرافی غیرمتمرکز کاردانو به اسم ساندی سواپ سرانجام در شبکه اصلی فعال شد، اما چند مورد خطای پلتفرم و تراکنش‌های بسیار زیادی که به دلیل ازدحام شبکه انجام نشدند، کاربران را ناامید و عصبانی کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، جامعه کاردانو و باقی صنعت کریپتو هنگام فعال شدن قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو پس از به‌روزرسانی آلونزو در سال گذشته هیجان‌زده شدند. هرچند از آن زمان تاکنون مسائل و مشکلات کوچکی وجود داشته است.

فعالسازی ساندی سواپ در کاردانو

چهار ماه از فعالسازی قراردادهای هوشمند در کاردانو می‌گذرد و سرانجام برنامه غیرمتمرکز بر بستر کاردانو به اسم ساندی سواپ پس از چندین دوره آزمایش عمومی و خصوصی سرانجام در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) در شبکه اصلی کاردانو عرضه شد. 

صرافی غیرمتمرکز ساندی سواپ به کاربران امکان می‌دهد تا به معامله، سهام‌گذاری و وام‌دهی توکن‌ها در این پلتفرم بپردازند، به طوری که معامله‌گران کارمزد بسیار کمی پرداخت می‌کنند و ارائه‌دهندگان نقدینگی نیز سود بیشتری از سپرده‌گذاری خود کسب می‌کنند.

انجام نشدن تراکنش‌ها و عصبانیت کاربران

پنج دقیقه پس از فعالسازی سهام‌گذاری، کاربرانی که در ابتدا هیجان‌زده بودند تا به این صرافی غیرمتمرکز ملحق شوند، با توجه به خطاهای مختلف این پلتفرم و بسیاری از تراکنش‌های انجام‌نشده ناشی از ازدحام شبکه، عصبانی و ناامید شدند.

با ثبت شکایات کاربران بیشتر در سرور دیسکورد ساندی سواپ، متین مطوف مدیرعامل این پلتفرم در ساعت ۱۰:۰۷ (۱۳:۳۷ به وقت ایران) اعلام کرد:

اگر سفارش شما درون زنجیره‌ قرار دارد، پردازش خواهد شد. سفارشات به دلیل ازدحام شبکه انجام نمی‌شود.  لطفاً صبور باشید.

برای رسیدگی به سایر مسائل، ساندی سواپ جلسه پرسش و پاسخ در روز ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) در Twitter Spaces برگزار کرد.

یکی از کاربران با مشاهده هزاران سفارشی که در انتظار پردازش هستند گفت به‌روزرسانی مورد انتظار نود کاردانو چه تاثیری بر پلتفرم ساندی سواپ خواهد گذاشت؟

مت هو (Matt Ho) مدیر ارشد فنی این پروژه در پاسخ گفت:

پس از آنکه این تغییر در تاریخ ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) انجام شود، افزایش راندمان بیش از ۲ برابری را از جانب عملکرد حافظه انتظار داریم زیرا پارامترهای پروتکل بیشتری در دسترس خواهد بود.

چند کاربر دیگر به مسائل دیگری اشاره کردند. یکی از کاربران به این موضوع اشاره کرد که یکی از سفارشات قبل از آنکه حتی در وبسایت ساندی سواپ عرضه شود، در این پلتفرم چنین سفارشی وجود داشت.

هو در این خصوص پاسخ داد:

موارد بسیار زیادی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی کنیم. فکر نمی‌کردیم که فردی بتواند زودتر از موعد مقرر، تراکنشی را ایجاد کند.

این مشکلات تعجب‌برانگیز نبودند

اگرچه ازدحام شبکه در پلتفرم ساندی سواپ باعث تعجب بسیاری از افراد شد، اما تیم اصلی این پروژه متعجب نشده است.

تیم توسعه‌دهنده ساندی سواپ قبل از عرضه رسمی شبکه اصلی آن اعلام کرد که ممکن است ساعت‌ها یا حتی روزها طول بکشد که تراکنش‌ها پردازش شوند و این موضوع به بار کلی موجود بر روی شبکه بستگی دارد. 

در پست بلاگ تیم توسعه‌دهنده آمده است:

به طور شفاف به شما اطلاع می‌دهیم که اگرچه ممکن است پردازش سفارشات چندین روز طول بکشد، اما سفارشات تمام افراد عادلانه و به ترتیب پردازش خواهد شد.

اطلاعات سایت Defillama نشان می‌دهد ارزش سرمایه قفل شده در این پلتفرم به بیش از ۸۰ میلیون دلار رسیده است. MuesliSwap که یک صرافی غیرمتمرکز با سرویس لانچ‌پد است و فعالیت خود را در ۱۴ دی ماه در بستر کاردانو آغاز کرده بود نیز با بیش از ۲.۶ میلیون دلار سرمایه قفل شده در رتبه دوم قرار دارد.

سرمایه قفل شده در ساندی سواپ بر بستر کاردانو
سرمایه قفل شده در پلتفرم‌های مبتنی بر کاردانو
منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا