اخبار آلتکوین

افزایش دارایی نهنگ های کاردانو؛ آینده قیمت رمزارز ADA چیست؟

مطابق اطاعات شرکت تحلیل داده سنتیمنت، نهنگ‌های کاردانو طی ۵ هفته اخیر به ذخیره مجدد این رمزارز روی آورده‌اند. این تغییر رفتار پس از حدود ۷ ماه فروش توسط آن‌ها رخ داده است. تاثیر این موضوع بر قیمت کاردانو چیست؟

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، بر اساس شاخص‌های آنچین، روند فروش ADA توسط نهنگ‌های کاردانو که از دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) آغاز شده بود، طی چند هفته اخیر تغییر کرده است. دلیل احتمالی این تغییر روند، اشباع فروش در مورد رمزارز ADA است. در توییت سنتیمنت آمده است:

نهنگ‌های کاردانو (با موجودی ۱ الی ۱۰ میلیون ADA) پس از حدود ۷ ماه فروش، در ۵ هفته اخیر مجددا به خرید روی آورده‌اند و تعداد کاردانو موجود در آدرس‌های آنها ۱۹۶ میلیون واحد افزایش پیدا کرده است. قیمت نهمین رمزارز برتر در بازار، اخیرا به قیمت‌هایی افت کرده است که از فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۴۰۰) سابقه نداشته است.

آدرس کیف پول نهنگ‌های کاردانو - قیمت کاردانو
دارایی نهنگ‌های کاردانو در ۵ هفته اخیر رو به افزایش بوده است.

رشد صنعت دیفای بر بلاکچین کاردانو را نیز می‌توان از عوامل افزایش دارایی نهنگ‌های کاردانو دانست. ارزش کل قفل‌شده (TVL) در پلتفرم‌ها و قراردادهای هوشمند مختلف در شبکه کاردانو از ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

عملکرد قیمت کاردانو

اگرچه نهنگ‌ها به استیکینگ ADA پرداخته‌اند، اما این مورد اثر مشهودی روی قیمت ADA نداشته است. مطابق نمودار زیر قیمت کاردانو نسبت به رکورد مقطعی خود در تاریخ ۱ آوریل (۱۲ فروردین) ۳۵٪ کاهش داشته است. در زمان نگارش قیمت کاردانو ۰.۸۰ دلار است.

قیمت کاردانو ADA
نمودار قیمت کاردانو – تایم فریم روزانه

اگرچه در حال حاضر بین توزیع سرمایه نهنگ‌ها و قیمت واگرایی وجود دارد، اما در ماه‌های آگوست تا آوریل (مرداد تا فروردین) بین این معیار و عملکرد قیمت ADA همبستگی چشمگیری مشاهده می‌شد. روند مشاهده شده از مرداد تا فروردین کنترل کامل نهنگ‌ها بر قیمت کاردانو را نشان می‌دهد و انتظار می‌رود انباشت اخیر نیز تاثیر مشابهی روی قیمت کاردانو داشته باشد. به نظر نمی‌رسد حجم معاملات مارس و آوریل (اسفند و فروردین)، تغییری در روند بلندمدت کاردانو ایجاد کند.

  • رفتار نهنگ‌های کاردانو چه تغییری داشته است؟

نهنگ‌های کاردانو (آدرس‌های با ۱ الی ۱۰ میلیون موجودی ADA)، پس از حدود ۷ ماه فروش، در ۵ هفته اخیر مجددا به خرید روی آورده‌اند و تعداد ADA موجود در آدرس‌های آن‌ها ۱۹۶ میلیون واحد افزایش پیدا کرده است.

  • اثر نهنگ‌های کاردانو بر قیمت رمزارز ADA چیست؟

تغییرات قیمت کاردانو از مرداد ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱ نشان داده است که نهنگ‌ها بر قیمت آن کنترل بسیار زیادی دارند. در نتیجه می‌توان انتظار داشت که با افزایش دارایی نهنگ‌ها در ۵ هفته اخیر قیمت کاردانو نیز تمایل به صعود پیدا کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا