ایردراپ

ایردراپ ۶۰ میلیون توکن شبکه سلستیا (Celestia) آغاز شد + راهنمای دریافت

شبکه سلستیا (Celestia) که در سال گذشته ارزش آن به ۱ میلیارد دلار رسید، طی چند هفته‌ آینده ۶۰ میلیون توکن را ایردراپ می‌کند. در مجموع ۷٬۵۷۹ توسعه‌دهنده و تقریبا ۶۰۰٬۰۰۰ آدرس واجد شرایط دریافت توکن‌های اختصاص داده شده تیا (TIA) از ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) تا ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) خواهند بود.

به نقل از دبلاک، سلستیا در اقدامی برای ایجاد آنچه که به عنوان «اولین شبکه در دسترس بودن داده‌های مدولار در جهان» معرفی می کند، از کمپین جنسیس دراپ (Genesis Drop) رونمایی کرد. این ابتکار با هدف ایجاد انگیزه در کاربران برای پیوستن و مشارکت فعال در توسعه جامعه در حال رشد آن است.

جنسیس دراپ شامل ۶۰ میلیون توکن است که ۶٪ از کل عرضه توکن‌های این شبکه را به خود اختصاص می‌دهد. طی هفته‌های آینده، سلستیا این توکن‌ها را به عنوان بخشی از کمپین جنسیس دراپ توزیع خواهد کرد و این کمپین قرار است در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۵ مهر) به پایان برسد.

سلستیا در تلاش است نخستین شبکه بلاکچینی ماژولار را راه‌اندازی کند و لایه اجماع و داده را از یکدیگر جدا نماید. در همین راستا، این شبکه کمپین جنسیس دراپ را معرفی کرده تا کاربرانش را به مشارکت در راه‌اندازی جامعه‌اش تشویق کند.

توییت شبکه Celestia
توییت شبکه Celestia – منبع: پلتفمر اکس

این شبکه در یک پست وبلاگی اعلام کرد توکن بومی آن تحت عنوان تیا (Tia) نام‌گذاری شده و قرار است در اختیار ۷,۵۷۹ توسعه‌دهنده و ۵۷۶,۶۵۳ آدرس آنچین در رول‌آپ‌های شبکه اتریوم، کازماس هاب (Cosmos Hub) و ازموسیس (Osmosis) قرار بگیرد.

سلستیا بلاکچین ماژولار خود را برای رقابت با شبکه‌های بزرگی مثل اتریوم ایجاد کرده است. این شبکه با جدا کردن لایه اجماع از لایه داده به شرکت‌کنندگان بلاکچین اجازه می‌دهد تا بر سر اجرا شدن تراکنش‌ها به توافق برسند. در نتیجه، توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند از فناوری Celestia برای راه‌اندازی یک بلاکچین غیرمتمرکز استفاده کنند، می‌توانند بدون نگرانی از راه‌اندازی یک شبکه اجماع این کار را انجام دهد.

طبق گفته‌های شبکه سلستیا، کاربرانی که در کمپین جنسیس دراپ شرکت می‌کنند و توکن‌های تیا به دست می‌آورند، می‌توانند با این توکن‌ها بلاب اسپیس (Blobspace) را برای مشارکت در فرآیند ذخیره‌سازی داده‌ها خریداری کنند و امنیت این شبکه را از اولین بلاک آن تامین نمایند. شبکه سلستیا اعلام کرده است:

ماموریت اصلی سلستیا این است که به هر کسی اجازه بدهد بلاکچین خود را در عرض چند دقیقه و تنها با پرداخت هزینه بلاب اسپیس از طریق توکن تیا راه‌اندازی کند. این امر به توسعه‌دهندگان رول‌آپ‌ها اجازه می‌دهد تا از فضای خالی فراوانی که که توسط Data Availability Sampling (نمونه‌گیری در دسترس بودن داده یا به اختصار DAS) فعال شده است، استفاده کنند. DAS اولین معماری بلاکچینی است که با تعداد کاربران مقیاس‌‌پذیر می‌شود.

شایان ذکر است سلستیا لبز (Celestia Labs)، شرکت توسعه‌دهنده پروتکل سلستیا، حدود یک سال پیش با جمع‌آوری ۵۵ میلیون دلار سرمایه به یک یونیکورن (Unicorn) تبدیل شد. یونیکورن اصطلاحی است که توسط سرمایه‌داران سنتی و ریسک‌پذیر برای توصیف یک شرکت خصوصی با ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار استفاده می‌شود.

سلستیا به طور خاص اشاره کرده است افراد آمریکایی مجاز به دریافت ایردراپ نیستند. VPNها نیز محدود شده‌اند و هر کاربری که این شرایط را نقض کند برای همیشه رد صلاحیت خواهد شد.

راهنمای گام به گام برای دریافت ایردراپ سلستیا:

برای دریافت ایردراپ، این دو مرحله را دنبال کنید:

۱- وارد وب سایت سلستیا شوید: سپس روی دکمه «بررسی واجد شرایط بودن (Check Eligibility)» در بالای صفحه کلیک کنید. بسته به معیارهای واجد شرایط بودن، می‌توانید کیف پول EVM، کیف پول Osmosis یا کیف پول Cosmos را انتخاب کنید.

۲- تایید: پس از تایید واجد شرایط بودن، می‌توانید با کلیک روی دکمه TIA Claim، توکن‌های TIA خود را درخواست کنید. سپس، وب‌سایت میزان TIA را بر اساس سطح فعالیت شما نشان می‌دهد. هنگامی که شبکه Celestia به طور رسمی شبکه اصلی خود را راه اندازی کرد، این توکن‌ها مستقیما به کیف پول شما ارسال می‌شوند.

با دنبال کردن این دو مرحله ساده، می توانید توکن‌های TIA را دریافت کرده و بخشی از اکوسیستم بلاکچین نوآورانه سلستیا شوید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا