اخبار خارجی

خالق کاردانو «زمستان کریپتو» را تایید کرد؛ کاهش قیمت بیشتری در راه است

کارشناسان مختلف دنیای رمزارزها، ضمن سقوط فعلی بازار رمزارزها را موضوعی عادی می‌دانند و حتی کاهش بیشتری برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی می‌کنند. آن‌ها معتقدند «زمستان کریپتو» فرا رسیده است و این امری طبیعی است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، چارلز هاسکینسون گفته است که زمستان جدیدی برای کریپتو فرا رسیده است و بازار در وضعیت ترس شدید است. همچنین هولگر شاپیتز اقتصاددان آلمانی اظهار داشت که اصلاح کنونی قیمت بیت کوین خفیف‌تر از اصلاح قیمت سال ۲۰۲۰ است. همچنین مارک موبیوس و بیل میلر، سرمایه‌گذاران ثروتمند و پرسابقه، نظر خود در مورد آینده بیت کوین را به اشتراک گذاشتند.

هاسکینسون: به «زمستان کریپتو» خوش آمدید

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، در توییتی به تمام افرادی که تاکنون نظیر دوره‌های نزولی قبلی، در زمستان کریپتو حضور نداشته‌اند خوش‌آمد گفت:

اگر این اولین زمستان کریپتو شماست به شما خوش‌آمد میگویم. از سال ۲۰۱۱ تا امروز چندین زمستان کریپتو را تجربه کرده‌ام. این زمستان‌ها همیشه غیرمنتظره از راه می‌رسند و مثل پریدن در وان آب یخ هستند. ما اکنون در فاز وحشت و «خون در خیابان» هستیم. این فاز طی هفته‌ها و ماه‌های آینده با پیدا شدن کف بازار به پایان می‌رسد. پس از آن بالا رفتن بازار از نردبان ترقی شروع می‌شود.

(قطعه «آشوب یک نردبان است» از سریال بازی تاج و تخت)

توییت چارلز هاسکینسون در مورد زمستان بازار کریپتو
منبع: توییتر

هولگر شاپیتز: سقوط بازار کریپتو موضوعی غیرعادی نیست

هولگر شاپیتز (Holger Zschaepitz)، اقتصاددان آلمانی، در توییتر به جامعه کریپتو یادآور شد که سقوط کنونی بازار کریپتو، اولین ریزش این بازار نیست و هیچ نکته غیرعادی درباره این شرایط وجود ندارد. او در این باره نوشت:

مقایسه برای درک شرایط: سقوط فعلی بازار کریپتو از نظر تاریخی به هیچ وجه غیرعادی نیست. در حال حاضر بیت کوین نسبت به ATH ثبت شده در ماه نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) حدود ۶۱٪ کاهش داشته است. در حالی‌که در سال ۲۰۲۰، قیمت بیت کوین نسبت به ATH قیلی تقریبا ۸۰٪ کاهش داشت و به کمتر از ۴٬۰۰۰ دلار رسید.

نمودار افت درصدی قیمت BTC  نسبت به  ATH قبلی
نمودار افت قیمت BTC نسبت به ATH قبلی بر حسب ٪ (نمودار پایین)؛ منبع: بلومبرگ

مارک موبیوس: ریزش بازار رمزارزها به پایان نرسیده است

مارک موبیوس (Mark Mobius) سرمایه‌گذار مشهور بازارهای نوظهور، در مصاحبه با فایننشیال نیوز (Financial News) اظهار داشت قیمت بیت کوین احتمال دارد تا ۱۰۰۰۰ دلار سقوط کند. او بیان کرد روند نزولی بازار تا خاتمه فاصله زیادی دارد و افزایش قیمت اندک دیروز تنها یک رالی تسکینی بوده است و به معنای پایان بازار خرسی نیست.

بیل میلر: به آینده دراز مدت بیت کوین خوشبین هستم

بیل میلر (‌Bill Miller)، میلیاردر سرمایه‌گذار اعلام کرد که برای مارجین‌کال‌های بازار سهام بعضی دارایی‌های «نقدتر» خود از جمله بیت کوین را فروخته است. با این حال نظر او نسبت به بیت کوین عوض نشده است و همچنان این دارایی‌ را نوعی بیمه در برابر تلاطمات اقتصاد جهانی می‌داند.

او اولین بیت کوین خود را ۷ سال پیش و در قیمت ۲۰۰ دلار خرید اما بیشتر بیت کوین خود را در سقوط تابستان گذشته و در حدود ۳۰٬۰۰۰ دلار خریده است. او در مصاحبه با خبرگزاری CNBC گفت:

من تا امروز اقلا ۳ بازار نزولی با سقوط قیمت بیش از ۸۰٪ را پشت سر گذاشته‌ام. به نظر من همه باید اقلا ۱٪ از دارایی نقد خود را در بیت کوین بگذارند. اگر دارایی‌ای را دوست داشته باشم آن را در قیمت پایین بیشتر دوست دارم. نکته مثبت بیت کوین این است که دست دولت‌ها به آن نمی‌رسد و در برابر فجایع اقتصادی نقش نوعی بیمه را ایفا می‌کند.

زمستان قبلی کریپتو

زمستان قبلی کریپتو در اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز شد و تا قبل از ۲۰۲۱ طول کشید. در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) بود که قیمت بیت کوین به ۳۹,۷۰۰ دلار رسید و سپس در ماه آوریل (فروردین ۱۴۰۰) و بنابر گزارش قبلی میهن بلاکچین، پس از خرید بیت کوین توسط شرکت تسلا و پذیرش پرداخت‌های بیت کوین توسط این شرکت، قیمت BTC به ۶۳,۰۰۰ دلار افزایش یافت. اما پذیرش پرداخت‌های بیت کوین توسط شرکت تسلا مدت زیادی ادامه نیافت. ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا این موضوع را متوقف کرد و دلیل آن را مسائل زیست محیطی مرتبط با استخراج رمزارزهای مبتنی بر گواه اثبات کار عنوان کرد.

منبع
u.todayu.todaycryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا