اخبار عمومیاخبار بیت کوین

خالق ChatGPT: بیت کوین یک گام فوق‌العاده در توسعه فناوری است

سم آلتمن (Sam Altman)، مدیرعامل شرکت OpenAI، خالق ChatGPT و بنیان‌گذار ورلد کوین، در جدیدترین مصاحبه خود اظهار داشت بیت کوین (BTC) یک گام فوق‌العاده منطقی در توسعه درخت فناوری است؛ زیرا کنترل آن در دست هیچ دولتی نیست و در مبارزه با فساد هم تاثیرگذار است. علاوه بر این، او تاکید کرد شدیدا مخالف رمزارزهای بانک مرکزی (CBDC) است.

به نقل از کوین تلگراف، آلتمن در ۶ اکتبر (۱۴ مهر) در پادکست «The Joe Rogan Experience» حاضر شد و به میزبان این برنامه، جو روگان (Joe Rogan) گفت:

من به شدت نسبت به بیت کوین هیجان‌زده هستم. به نظر من این ایده که یک ارز بین‌المللی تحت کنترل هیچ دولتی نباشد، گامی به‌شدت منطقی و مهم در توسعه درخت فناوری است.

منظور آلتمن از اصطلاح درخت فناوری پیشرفت‌های تکنولوژیکی موجود در بخش فناوری مالی است. او همچنین روی این نکته تاکید کرد که حرکت به سمت دنیایی مبتنی بر فناوری (از جمله بیت کوین) می‌تواند به کاهش فساد کمک کند. وی خاطر نشان کرد:

یکی از چیزهایی که من مشاهده کرده‌ام و مطمئنا بقیه مردم هم متوجه آن شده‌اند، این است که فساد یک مانع غیرقابل قبول برای انجام هر کاری در جامعه و پیشرفت آن است؛ اما در دنیایی که پرداخت‌ها دیجیتالی است و مثلا دیگر با کیسه‌های پول نقد انجام نمی‌شود، حتی اگر از بیت کوین هم استفاده کنید باز هم می‌توانید جریان آن را ببینید. به نظر من چنین چیزی در کاهش فساد تاثیرگذار است.

روگان هم با وجود تردیدش نسبت به حوزه کریپتو، اعلام کرد:

من فکر می‌کنم بیت کوین جذاب‌ترین و واقعی‌ترین رمزارز موجود است. به نظر من این ارز می‌تواند به یک ارز بادوام و بین‌المللی تبدیل شود. عرضه این رمز ارز محدود است و مردم هم می‌توانند آن را استخراج کنند. این برای من خیلی جذاب است. من عاشق این واقعیت هستم که چنین چیزی اجرا شده است.

لازم به ذکر است، آلتمن از ۱۰ سال پیش طرفدار بیت کوین بود و در آن زمان گفته بود:

دنیایی که در آن ما همه تراکنش‌هایمان را با بیت کوین انجام می‌دهیم، شفاف‌تر است و شفافیت مالی بسیار خوبی دارد. شاید این همان چیزی است که به کاهش بیشتر فساد کمک می‌کند.

آلتمن به شدت نگران CBDCها است

آلتمن و روگان هر دو اعلام کردند به شدت مخالف CBDCها هستند و نمی‌خواهند ایالت متحده آمریکا به یک ایالت نظارتی تبدیل شود. روگان در این باره گفت:

من خیلی نگران رمزارزهای بانک مرکزی و ارتباط آن‌ها با امتیاز و اعتبار اجتماعی هستم. این موضوع خیلی من را می‌ترساند. تلاش برای ایجاد آن نه‌ تنها به نفع جامعه نیست، بلکه برای کنترل آن است.

آلتمن هم تاکید کرد:

خیلی از اقدامات ایالات متحده آمریکا من را ناامید کرده است، اما ما نمی‌توانیم در جنگ این کشور با کریپتو تسلیم شویم؛ چون این کشور می‌خواهد همه چیز را کنترل کند. این مسئله من را بسیار ناراحت می‌کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا