اخبار بیت کوین

بررسی وضعیت قیمت بیت کوین در ۲ روز باقی مانده تا هاوینگ+ تحلیل تکنیکال

روز گذشته قیمت بیت کوین حدود ۳٪ کاهش یافت و به ۶۱٬۶۰۰ دلار رسید. سپس، بیت کوین بهبود قیمت را آغاز کرد و تا ۶۴٬۵۰۰ نیز افزایش یافت. در این مطلب، به بررسی رفتار قیمت این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت؛ در حالی که اندکی بیش از ۲ روز به هاوینگ بیت کوین باقی مانده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، بر اساس داده‌های آنچین سنتیمنت (Santiment)، احساسات بازار در مورد بیت‌کوین پس از افت اخیر آن به ۶۱٬۵۰۰ دلار به‌طور قابل‌توجهی منفی شده است. نسبت غالب نظرات نزولی به صعودی، منفی بودن احساسات بازار را منعکس کرده و فضای دلهره را در میان معامله‌گران نشان می‌دهد.

آیا نزول بیشتری در راه است؟

با این حال، واکنش بازار تا حدودی بر خلاف این احساسات بوده است. با وجود ترس، عدم اطمینان و شک غالب در میان معامله‌گران، اندکی بازگشت قیمت مشاهده شده است. این انحراف از انتظارات جامعه نشان‌دهنده احتمال معکوس شدن روند نزولی است. داده‌های سنتیمنت نیز نشان می‌دهد هرگاه ترس و وحشت (FUD) در بازار افزایش یافته است، پس از آن می‌توانیم انتظار بازگشت قیمت را داشته باشیم. اما عکس شدن روند مستلزم آن است که ببینیم اصلاح قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت و آیا اصلاح تمام شده یا باید منتظر کف قیمتی دیگری باشیم؟

نمودار احساسات بازار در مورد بیت کوین و اتریوم
نمودار احساسات بازار در مورد بیت کوین و اتریوم؛ منبع: Santiment

سطح ۶۲٬۰۰۰ دلار حمایت حیاتی بیت کوین

علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر کریپتو، بر اساس توزیع قیمت تحقق یافته بیت کوین (URPD) اهمیت سطوح کلیدی قیمت برای BTC را نشان داده است. مارتینز تاکید کرده است که سطح ۶۲٬۰۰۰ دلار به عنوان منطقه حمایتی حیاتی برای بیت کوین عمل می‌کند. شکست این سطح احتمالا می‌تواند قیمت را به سمت منطقه تقاضای قابل توجه بعدی که در حدود ۵۱٬۵۰۰ دلار تخمین زده شده، هدایت کند.

شاخص URPD برای بیت کوین
شاخص URPD برای بیت کوین؛ منبع: X

در مقابل، مارتینز اشاره کرده است که افزایش مجدد قیمت بیت کوین، با صعود به بالای ۶۶٬۲۵۰ دلار، پتانسیل افزایش قابل توجه و احتمال تقویت مجدد روند صعودی در بازار را دارد. اگر قیمت بیت کوین بتواند از مقاومت ۶۶٬۰۰۰ دلار عبور کند، هدف بعدی قیمت ۷۹٬۰۰۰ دلار و ۸۶٬۰۰۰ دلار است.

علاوه بر این، مارتینز اظهار داشت که تغییر قابل توجهی در شاخص امتیاز روند انباشت بیت کوین (Bitcoin Accumulation Trend Score) رخ داده است که برای اولین بار از اکتبر ۲۰۲۳ تغییر قابل توجهی را نشان می‌دهد. اکنون عدد مربوط به این امتیاز ۰.۲۷ است که نشان‌دهنده تغییر در رفتار نهنگ‌های بیت کوین است. این تغییر نشان می‌دهد که این نهنگ‌ها ممکن است یا دارایی‌های خود را توزیع کرده یا اینکه در حال حاضر از انباشت بیت کوین‌های بیشتر خودداری کنند.

هشدار تحلیلگر کریپتوکوانت نسبت به ۲۰٪ اصلاح احتمالی بیت کوین

بر اساس توییت اخیر بیت کوین لوپین (Bitcoin Lupin) تحلیلگر کریپتوکوانت (CryptoQuant)، نشانه‌هایی از گرم شدن بیش از حد بازار مشاهده شده است.

بر اساس نظر این تحلیلگر، نسبت MVRV (ارزش بازار به ارزش تحقق یافته) بیت کوین به ۲.۲۳ رسیده است. این معیار که ارزش بازار را در مقایسه با میانگین قیمت خرید آنچین اندازه‌گیری می‌کند، نشان می‌دهد اصلاح دیگری در حدود ۲۰٪ ممکن است در راه باشد.

توییت تحلیلگر کریپتوکوانت
منبع: X

بیت کوین در حال حاضر ۱۷٪ از ۷۳٬۰۰۰ دلار کاهش یافته است و اکنون بین ۶۲٬۰۰۰ تا ۶۳٬۰۰۰ معامله می‌شود. ۲۰٪ کاهش قیمت آن را به محدوده ۵۰٬۰۰۰ دلار خواهد رساند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته در یک الگوی وج نزولی قرار گرفته است و باید دید از کدام جهت از این الگو خارج می‌شود. وج نزولی معمولا یک الگوی صعودی است و اگر این بار هم به روال معمول خود عمل کند می‌تواند قیمت بیت کوین را حداقل تا محدوده ۷۱٬۰۰۰ دلار افزایش دهد.

قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

همان طور که قبلا هم گفتیم، بر اساس نظریه امواج الیوت، بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته در حال تشکیل یک پنج موجی است و به نظر می‎‌رسد با تشکیل یک الگوی مثلث در حال تکمیل موج چهارم است. لذا همچنان احتمال ریزش تا منطقه ۵۹٬۰۰۰ دلار و تکمیل موج پنجم وجود دارد.

شمارش امواج الیوت در نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته
شمارش امواج الیوت در نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

همچنین، در تایم فریم ۴ ساعته یک منطقه تقاضا از محدوده ۵۷٬۲۰۰ دلار تا محدوده ۵۹٬۶۰۰ الی ۶۰٬۰۰۰ دلار وجود دارد که احتمال برگشت قیمت از این ناحیه بالاست. در غیر این صورت، منطقه ۵۳٬۰۰۰ دلار حمایت بعدی خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا