اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

بیت کوین دهم و EOS اول شد!

چین رده بندی کریپتوی خود را به روز رسانی کرده است و دو پروژه دیگر به فهرست ماه پیش اضافه کرد. بیت کوین بهبود چشمگیری داشته و برای اولین بار داخل فهرست ۱۰ کریپتوی برتر قرار گرفته است. پروژه های کریپتو در سه بخش طبقه بندی شده اند: فناوری، کاربرد و نوآوری.

رده بندی ۳۳ پروژه کریپتو

ranking رده بندی چین

مرکز توسعه صنعت اطلاعات چین (CCID) که تحت نظر وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور می‌باشد، به طور رسمی چهارمین رده بندی پروژه های کریپتو را منتشر کرد. فهرست جدید شامل ۳۳ پروژه کریپتو می‌باشد که دو پروژه به فهرست قبل اضافه شده است.

این مرکز در ماه می، رده بندی پروژه های کریپتو را  با ۲۸ پروژه شروع کرد. ماه ژوئن دو پروژه EOS و نبولاس را به فهرست اضافه کرد. ماه جولای نیز پروژه Gxchain را به فهرست افزود. ماه جاری نیز پروژه های NULS و تزوس(Tezos) به این فهرست اضافه شدند.

برای اولین بار در رده بندی پروژه های کریپتو توسط CCID، بیت کوین به ۱۰ کریپتوی برتر راه یافت و از رده شانزدهم ماه گذشته به رده دهم صعود کرد. در این رده بندی، EOS و اتریوم در رده های اول و دوم باقی ماندند. CCID توضیح داد که این ارزیابی اساسا فناوری پایه، کاربرد و نوآوری زنجیره (چین) های عمومی را بررسی می‌کند.

مدل حال حاضر اساسا مشابه مدل قبلی می‌باشد و فقط بعضی از روش های حسابداری داده ها مورد بازبینی قرار گرفته است. از لحاظ شاخص کامپوزیت، سه مورد از زنجیره های عمومی که بیشترین افزایش امتیاز را نسبت به دوره قبل داشتند عبارتند از EOS ، نانو (Nano) و کومودو (Komodo) و سه موردی که بیشترین افزایش رتبه را داشتند نیز عبارتند از کومودو، نانو و بیت کوین.

پیشتازی بیت کوین و نوآوری های جدید

CCID توضیح داد که از لحاظ شاخص های نوآوری، کد جدید و بروز شده بیت کوین بسیار فعال می‌باشد. این مرکز در این بخش به این پروژه بالاترین رتبه را با امتیاز ۴۰.۳ داد.

در رده بندی کلی، EOS بالای لیست قرار دارد، بیت کوین رتبه ۱۰، استراتیس رتبه ۱۳، بیت کوین کش رتبه ۲۹، و اچ کش رتبه ۳۰ قرار دارد. با این حال، این مرکز بیان کرد:

در مقایسه با رده بندی قبلی، پنج پروژه برتر ارتقا یافته از لحاظ نوآوری عبارتند از EOS، بیت کوین، بیت کوین کش، Hcash و Stratis.

دو پروژه جدید اضافه شده به فهرست، پروژه های NULS و تزوس می‌باشند که در رده های ۲۱ و ۲۸ قرار گرفتند. NULS یک زیرساخت بلاک چین برای خدمات سفارشی شده می‌باشد که شامل ریزهسته ها و ماژول های کاربردی است. علیرغم مدت زمان کمی که شبکه اصلی NULS آنلاین بوده است و بسیاری از عملکردهای آن هم چنان در حال توسعه می‌باشد، رده ۲۱ را تصاحب کرده است. هم چنین CCID پروژه تزوس را در رده ۲۸ قرار داده و در خصوص آن توضیح داده است که تزوس شامل ویژگی های ممتازی در نوآوری تکنولوژی می‌باشد.

منبع
news.bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا