اخبار خارجی

نظر یک محقق کریپتو: کاردانو هرگز به طور کامل ارائه نمی‌شود و هولدرهای ADA ناامید می‌شوند

کریس برنیسک کاردانو را یک پوچ‌افزار خوانده است. وی اذعان داشت که کاردانو نتوانسته وعده‌های خود را محقق سازد. اما طرفداران کاردانو و دارندگان رمزارز ADA نظر متفاوتی دارند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از zycrypto، منتقدان کاردانو هم‌چنان معتقدند که این رمزارز کاربرد چشمگیری ندارد که نشان‌دهنده ارزش بازار آن باشد. یکی از محققان معروف کریپتو، کاردانو را یک پوچ‌افزار (Vaporware) خوانده است. هرچند، طرفداران کاردانو نظر متفاوتی دارند و به برنامه‌های غیرمتمرکزی که بر بستر این شبکه وجود دارند اشاره می‌کنند.

کریس برنیسک: کاردانو در مرحله توسعه گیر کرده است

کریس برنیسک (Chris Burniske) از شرکت سرمایه‌گذاری متمرکز بر کریپتو Placeholder، بلاکچین کاردانو را محصولی عنوان کرده است که هرگز به طور کامل ارائه نخواهد شد. وی در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت رمزارز ADA افزایش نمی‌یابد گفت دلیل اصلی این است که کاردانو یک پوچ‌افزار است.

برنیسک در پاسخ به رومان پیرین (Roman Pellerin) مدیر ارشد فناوری شرکت IOHK بیان کرد که استفاده از کلمه پوچ‌افزار برای تعریف رمزارز ADA، درست و دقیق نیست. وی افزود که به نظر او، این پروژه بیش از آنچه که در توان دارد، وعده‌ داده است.

کریس برنیسک کاردانو و رمزارز ADA را پوچ‌افزار خواند

وی گفت:

به نظر من، کاردانو و چارلز هاسکینسون بیش از حد وعده داده‌اند و پیش‌بینی می‌کنم که دارندگان رمزارز ADA سرانجام ناامید شوند.

برنیسک از منتقدان قدیمی بلاکچین کاردانو است. سال گذشته، وی کاردانو را نمونه‌ای از پروژه‌هایی عنوان کرد که با سروصدا و تب‌وتاب کاذب ماندگار مانده است. وی خاطرنشان کرد که در این بلاک چین تاکنون هیچگونه برنامه غیرمتمرکزی ایجاد نشده است که از رمزارز ADA استفاده کند. هرچند، اظهارنظر او قبل از عرضه هاردفورک آلونزو بیان شده است. به‌روزرسانی آلونزو، قابلیت قراردادهای هوشمند را برای شبکه کاردانو به ارمغان آورده است.

توییت کریس برنیسک

فهرست طولانی وعده‌های بلاکچین کاردانو

طرفداران کاردانو به مخالفت با صحبت‌های اخیر برنیسک پرداخته‌اند. این افراد به برنامه‌های غیرمتمرکزی اشاره کرده‌اند که در این شبکه عرضه شده‌اند. کل سرمایه مسدودشده در پلتفرم‌های دیفای که بر بستر اکوسیستم Cardano عرضه شده‌اند، در مدت کمتر از یک ماه به بیش از ۱۶۱ میلیون دلار رسیده است. برنامه‌های غیرمتمرکز بیشتری نیز در راه هستند.

هرچند، برنامه‌هایی که تاکنون عرضه شده‌اند بدون مشکل نبوده‌اند. پس از عرضه هر برنامه مهم، شبکه کاردانو با ازدحام مواجه شده است. شرکت IOHK به منظور برطرف کردن این مشکل، دست به کار شده و پارامترهای مختلفی را تغییر داده است تا تجربه کاربری را بهبود ببخشد.

در یکی از این تغییرات، در آپدیت جدید شبکه کاردانو که امشب (بامداد ۲۶ بهمن) اجرا می‌شود. سقف حافظه کدهای پلوتوس در هر بلاک افزایش می‌یابد. این آپدیت بخشی از آماده‌سازی شبکه کاردانو برای فاز باشو (Basho) است. در این فاز تغییراتی روی عملکرد درون‌زنجیره‌ای و برون‌زنجیره‌ای اکوسیستم کاردانو اعمال می‌شود و انتظار می‌رود که این تغییرات به افزایش مقیاس‌پذیری و پهنای باند شبکه و آمادگی آن برای ارتباط با بلاکچین‌های دیگر کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کند.

به علاوه، بلاکچین کاردانو هم‌چنان موارد بسیار زیادی را باید محقق سازد تا بتواند اکوسیستمی به گستردگی رقبای خود ایجاد کند. طرفداران کاردانو نظیر چارلز هاسکینسون مدیرعامل شرکت IOHK این نکته را می‌دانند و خاطرنشان کرده‌اند که بلاکچین کاردانو فرصت رشد بسیار زیادی دارد. بنیاد کاردانو از پروژه‌هایی که بر بستر این شبکه ایجاد می‌شوند حمایت می‌کند و به تازگی، دوره تامین بودجه در پروژه کاتالیست را پایان داده است.

در این بین، قیمت رمزارز آدا در ماه گذشته ۷.۶۱٪ افزایش یافته است. در حال حاضر قیمت این رمزارز با ۲٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۱.۰۵ دلار رسیده است. تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که کاردانو در معرض موج شدیدی از نوسان قیمت قرار دارد.

به نظر شما انتقادات این محقق حوزه کریپتو از کاردانو بجا است؟ نظر شما در خصوص این شبکه و رمزارز ADA چیست؟

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا