اخبار بلاکچین

شرکت سیرکل فناوری جدیدی برای انتقال USDC بین شبکه‌های مختلف عرضه کرد

شرکت سیرکل، ناشر استیبل کوین USDC روز چهارشنبه از راهکار جدیدی برای انتقال این استیبل کوین بین بلاکچین‌های مختلف رونمایی کرد. به گفته سیرکل، روش جدید از پل‌های بلاکچینی که در صنعت دیفای برای انتقال دارایی‌ها استفاده می‌شود سریع‌تر، ایمن‌تر و ارزان‌تر است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین دسک، روش جدید که «پروتکل انتقال کراس چین» یا به اختصار CCTP نامیده می‌شود، در حال حاضر صرفا برای انتقال استیبل کوین USDC بین شبکه‌های اتریوم و آوالانچ استفاده می‌شود و بلاکچین‌های بیشتری در نیمه دوم سال جاری به آن افزوده خواهد شد. علاوه بر این، برنامه‌های مختلف دیفای می‌توانند با ادغام قرارداد هوشمند این پروتکل استیبل کوین‌های خود را میان شبکه‌های مختلف جابجا کنند.

شرکت سیرکل با این راهکار به دنبال افزایش دامیننس خود در بلاکچین‌های مختلف و افزایش مارکت کپ ۳۰ میلیارد دلاری استیبل کوین USDC است. اگرچه سیرکل در حال حاضر استیبل کوین USDC را در بسیاری از شبکه‌های بزرگ از جمله اتریوم و آوالانچ صادر می‌کند، پیش از این افرادی که قصد داشتند این استیبل کوین را به سایر شبکه‌ها منتقل کنند مجبور بودند از پل‌های بلاکچینی و راهکارهای گران‌ قیمت و پیچیده استفاده کنند.

فناوری جدید شرکت سرکل به دنبال جایگزینی پل‌هاست. پل‌های بلاکچینی معمولا با قفل کردن دارایی در شبکه مبدا و تولید توکنی جدید (مانند توکن‌های رپد شده) دارایی‌های دیجیتال را بین شبکه‌های مختلف منتقل می‌کنند. با این حال، فناوری CCTP استیبل کوین USDC را در شبکه مبدا از بین برده و در شبکه مقصد مجددا تولید می‌کند.

ژائو رجیناتو (Joao Reginatto) معاون محصول شرکت سیرکل در بیانیه‌ای در این رابطه گفت:

با استفاده از فناوری CCTP، توسعه‌دهندگان می‌توانند تجربه کاربران را ساده‌تر کنند و کاربران می‌توانند به اینکه همیشه با یک دارایی نقد شونده، ایمن و قابل تعویض در قالب استیبل کوین USDC معامله می‌کنند اطمینان داشته باشند. این نقطه عطف USDC را به یک دلار دیجیتال چند بلاکچینی تبدیل می‌کند.

فناوری CCTP شرکت سرکل با همکاری شرکت توسعه‌دهنده کیف پول متامسک، اپراتور پل ورم هول و بریج اگرگیتور LI.FI راه‌اندازی شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا