اخبار خارجی

هشدار فعال حوزه رمزارزها: استیبل کوین USDD در حال پیمودن مسیر UST است

یکی از فعالان حوزه رمزارزها که با نام مستعار کافی‌زیلا در توییتر و یوتیوب فعالیت دارد اعلام کرد که استیبل کوین USDD در حال پیمودن همان مسیر استیبل کوین UST است. طبق گفته کافی‌زیلا، هیچ اطمینانی وجود ندارد که بنیاد DAO ترون از دارایی‌های بیت کوین خود برای حفظ و نجات USDD استفاده کند و علاوه بر آن USDD ماهیتی متمرکز پیدا کرده است.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از Beincrypto، کافی‌زیلا که خود را کارآگاه اینترنت می‌نامد گفته است که استیبل کوین الگوریتمی USDD در مسیر تبدیل شدن به UST بعدی قدم برمی‌دارد.

کافی‌زیلا در ویدیویی در یوتیوب اعلام کرد که استیبل کوین USDD که در حال حاضر دارای ارزش بازار ۷۲۳ میلیون دلاری است، از ادعای خود مبنی بر الگوریتمی و غیرمتمرکز بودن خود فاصله بسیار زیادی دارد. طبق گفته وی، استیبل کوین USDD نه الگوریتمی است و نه غیرمتمرکز.

استیبل کو‌ین US‌DD مشابه با UST است و طراحی و ساختار آن به صورتی است که کاربران باید توکن‌های ترون (TRX) خود را بسوزانند تا بتوانند استیبل کوین USSD را صادر کنند. اما تفاوت USDD با UST در این است که فقط سازمان‌های مجاز می‌توانند به صدور USDD بپردازند. به علاوه، فرایند صدور و سوزاندن امکان‌پذیر نیست، بنابراین فرایند سوزاندن USD و دستیابی به TRX غیرممکن است.

به نظر کافی‌زیلا، این موضوع یک نکته مثبت برای USDD محسوب می‌شود، زیرا دیگر مکانیزم آربیتراژ وجود ندارد تا این استیبل کوین الگوریتمی را به مارپیچ مرگ وارد کند. اما از طرف دیگر به معنای آن است که عدم وجود آربیتراژ باعث می‌شود که این استیبل کوین بی‌ثبات شود.

توییت کافی‌زیلا در خصوص استیبل کوین USDD جاستین سان

کافی‌زیلا هم‌چنین درباره DAO ترون صحبت کرده و گفته است که این DAO بیش از ۲ میلیارد دلار دارایی به صورت بیت کوین، USDT، ترون و سایر رمزارزها به عنوان وثیقه USDD در اختیار دارد. طبق گفته او، هیچ اطمینانی وجود ندارد که در صورت از دست رفتن پشتوانه USDD، این DAO از دارایی‌های خود استفاده کند.

به علاوه، وی اذعان داشته است که کیف پول بیت کوین مذکور بیش از ۲ سال است که وجود دارد. این موضوع بدان معنا است که کیف پول مذکور متعلق به DAO نیست و ممکن است متعلق به جاستین سان باشد.

کافی‌زیلا با توجه به تحلیل‌ اطلاعات درون زنجیره‌ای گفته است که جاستین سان ۹۴٪ از موجودی در گردش USDD را صادر کرده است. در نتیجه، این استیبل کوین به هیچ‌وجه غیرمتمرکز نیست.

با توجه به این احتمال که تمام وثیقه موجود در کیف پول مذکور متعلق به خود شخص جاستین سان بوده و او بخش عمده‌ای از USDD را صادر کرده است، خطر بزرگ و مهمی در کمین کسانی است که این استیبل کوین را در اختیار دارند.

کافی‌زیلا در این خصوص گفته است:

استیبل کوین USDD همانند یک ظرف عسل برای جاستین سان است تا خرده معامله‌گران را به دام بیاندازد.

قیمت استیبل کوین USDD هم‌چنان کمتر از مقدار نامی ۱ دلاری خود بوده و در حال حاضر معادل با ۰.۹۷ دلار است. این استیبل کوین هنوز نتوانسته است کاهش قیمت خود در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) را بازیابی کند.

جاستین سان و DAO ترون بارها تلاش کرده‌اند تا USDD به پشتوانه یک دلاری خود دست یابد ولی هنوز به موفقیتی دست نیافته‌اند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا