اخبار خارجی

گزارش کوین‌بیس: راهکارهای لایه ۲ درآمد بلاکچین اتریوم را تهدید می‌کنند

صرافی رمزارز کوین‌بیس در حال تحلیل تاثیر بالقوه راهکارهای مقیاس پذیری بر بلاکچین اتریوم است. کوین‌بیس در گزارش تحقیقاتی خود بیان کرده است که راهکارهای مقیاس پذیری لایه دوم ممکن است درآمد اتریوم را کاهش دهند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Dailyhodl، صرافی کریپتو کوین‌بیس در گزارشی که اخیرا منتشر کرد، اظهار داشت:

آینده راهکارهای لایه دوم ممکن است یک بازی مجموع صفر باشد، زیرا هر کدام از راهکارهای لایه دوم اگر میزبان بخش عمده‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز باشد، می‌تواند کل اکوسیستم اتریوم را تحت کنترل بگیرند. این موضوع بیانگر آن است که راهکارهای مقیاس پذیری لایه دوم ممکن است درآمد بلاکچین اتریوم را به سمت خود جذب کنند.

کوین‌بیس گفته است که طی ۱۲ ماه گذشته، راهکارهای مقیاس پذیری نظیر پالیگان، آپتیمیزم و آربیتروم کمتر از یک درصد از درآمد اتریوم را ایجاد کرده‌اند. کوین‌بیس در این خصوص گفت:

توکن ترمینال (Token Terminal) گزارش داده است که طی ۱۲ ماه گذشته، درآمد کلی اتریوم ۹.۹۷۱ میلیارد دلار بوده، در حالی که مجموع درآمد آربیتروم، پالیگان و آپتیمیزم تقریبا ۷۸ میلیون دلار بوده است.

درآمد بلاکچین اتریوم، BSC، آوالانچ، آربیتروم، پالیگان و آپتیمیزم - راهکارهای مقیاس پذیری
درآمد بلاکچین اتریوم، BSC، آوالانچ، آربیتروم، پالیگان و آپتیمیزم. منبع: Coinbase

با این حال این صرافی در گزارش خود تاکید کرده است که پس از انتقال اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS)، راهکارهای مقیاس پذیری می‌توانند به کاهش سود اسیتکینگ منجر شوند و بدین ترتیب بر قیمت اتر تاثیر منفی بگذارند. کوین‌بیس گفته است:

اگر فعالیت کاربران به سمت راهکارهای لایه دوم کشیده شود و این راهکارهای لایه دوم برای انجام تراکنش‌ها به توکن‌های خود اتکا داشته باشند، امکان دارد سود سپرده‌گذاری اعتبارسنج‌های شبکه اتریوم کاهش یابد. اگر چنین شرایطی باعث کاهش سپرده‌گذاری اتر شود، ممکن است با افزایش فروش اتر و تاثیر منفی بر قیمت آن مواجه شویم.

با این حال، کوین‌بیس گفته است که راهکارهای مقیاس پذیری در بلندمدت ممکن است به نفع اتریوم باشند، زیرا فعالیت در شبکه را افزایش می‌دهند. در گزارش کوین بیس آمده است:

تاثیر راهکارهای لایه دوم بر کاهش درآمد اتریوم می‌تواند یک پدیده کوتاه‌مدت باشد. در بلندمدت، درآمدها به فعالیت بیشتر در شبکه و هم‌چنین تبدیل اتریوم به بلاکچین کاربردی برتر، متکی است.

اگر راهکارهای لایه دوم تراکنش‌ها را ارزان‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر کنند و بتوانند تعداد بیشتری تراکنش را پردازش کنند، امکان دارد تاثیر اولیه‌ای که بر کاهش درآمد داشته‌اند، با افزایش فعالیت در شبکه جبران شود.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا