اخبار عمومی

به دنبال اتهامات بایننس، ارزش سهام کوین بیس به سقف ۱۸ ماهه خود رسید

بعد از آنکه چانگ پنگ ژائو (CZ)، مدیرعامل سابق بایننس به جرم پولشویی و نقض تحریم‌های آمریکا اعتراف کرد، ارزش سهام صرافی کوین بیس (با نماد COIN) در بورس آمریکا به بالاترین حد خود در ۱۸ ماه گذشته رسید.

به نقل از کوین تلگراف، ارزش سهام صرافی کوین بیس در ۲۷ نوامبر (۶ آذر) با قیمت ۱۱۹.۷۷ دلار بسته شد که بالاترین قیمت آن از ۵ مه ۲۰۲۲ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) محسوب می‌شود. گفتنی است در این تاریخ ارزش COIN به ۱۱۴.۲۵ دلار رسیده بود.

به طور کلی، سهام کوین‌ بیس از ابتدای سال ۲۰۲۳ حدود ۲۵۶.۵٪ رشد کرده اما هنوز ۶۵٪ کم‌تر از رکورد تاریخی ۳۴۳ دلاری آن در ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۱ آبان ۱۴۰۰) است.

قیمت سهام کوین بیس از مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱)
قیمت سهام کوین بیس از مه ۲۰۲۲ (اردیبهشت ۱۴۰۱) – منبع: TradingView

رشد سهام کوین بیس حدود یک هفته پس از اتهامات بایننس و اعتراف چانگ پنگ ژائو (CZ) به جرائم پولشویی، نقض تحریم‌های آمریکا و اداره یک شرکت غیرقانونی رخ داده است. اکنون بایننس باید ۴.۳ میلیارد دلار جریمه بپردازد و وزارت دادگستری و خزانه‌داری آمریکا تا ۵ سال روی عملکرد آن نظارت خواهند کرد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، ژائو هم از سِمت مدیر عاملی خود کناره‌گیری کرده است و اجازه خروج از آمریکا نیز از اون گرفته شده است.

در سال گذشته، کوین‌‌بیس‌ با مشارکت در صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت‌ کوین و اتریوم آمریکا سود زیادی به دست آورد. طبق گفته‌های جیمز سیفرت (James Seyffart)، تحلیلگر ETF بلومبرگ، در ۱۳ پرونده از ۱۹ پرونده ثبت‌شده برای راه‌اندازی ETF کریپتو از کوین‌بیس به عنوان متولی حضانت اسم برده شده است.

کوین بیس متولی ۷۰٪ از ۱۹ پرونده مربوط به ETFهای کریپتویی است – منبع: توییت جیمز سیفارت

با این حال، کوین‌ بیس همچنان با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درگیر است. این کمیسیون ادعا می‌کند صرافی کوین‌بیس مجوزهای مورد نیاز را دریافت نکرده و توکن‌هایی را فهرست کرده است که طبق قوانین آمریکا اوراق بهادار محسوب می‌شوند. کوین بیس هم این شکایت را رد کرده و اختیارات SEC در بازار کریپتو را زیر سوال برده است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا