اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

صرافی کوین‌بیس برای قانونگذاری رمزارزها با مقامات آمریکایی همکاری می‌کند

صرافی رمز ارز کوین‌بیس در حال آماده‌سازی راهکارهایی است که به قانونگذاران فدرال آمریکا کمک می‌کند بر حوزه رمز ارزها نظارت بهتری داشته باشند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، صرافی کوین‌بیس در نظر دارد این پیشنهاد‌ها را روزهای آتی به صورت عمومی منتشر کند. در حال حاضر جزییات این پیشنهادها در دسترس نیست، اما این صرافی قصد دارد تا در خصوص این موضوع که کدام ارزها باید اوراق بهادار در نظر گرفته شود و کدام ارزها از این تعریف خارج است به صحبت بپردازد.

این خبر پس از آن منتشر شده است که کوین‌بیس اعلام کرده بود در صدد ارائه محصول وام‌دهی رمزارز است. کمیسیون SEC گفته بود که این محصول، قوانین اوراق بهادار را نقض خواهد کرد.

اوایل ماه جاری، پاول گروال (Paul Grewal) مدیر ارشد حقوقی کوین‌بیس و برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین‌بیس بیان کردند که کمیسیون SEC هشدار ولز (Wells Notice) را به این صرافی ارسال کرده است و در آن اعلام آمده است که در صورت عرضه محصول وام‌دهی Lend، از این صرافی شکایت خواهد کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار با اشاره به دو حکم دیوان عالی آمریکا اذعان داشته است که این محصولات قوانین اوراق بهادار را نقض می‌کند.
اگرچه کوین‌بیس هشدار ولز را منتشر نکرده است، اما متخصصان حوزه امور حقوقی حدس می‌زنند کمیسیون SEC ممکن است محصول وام‌دهی (Lend) را با بازار بورس مقایسه کند که از نظر این کمیسیون اوراق بهادار محسوب می‌شود. این صرافی عرضه محصول Lend را تا اواخر اکتبر به تعوبق انداخته است.
کوین‌بیس بارها تلاش کرده است تا چارچوب و ابزاری به منظور استانداردسازی نحوه رویکرد صرافی‌ها به فهرست کردن رمزارزها و محصولات ایجاد کند.

این صرافی یکی از اعضای موسس شورای Crypto Rating بوده است. این شورا که در سال ۲۰۱۹ ایجاد شد، گامی در جهت درک این موضوع بود که هر رمز ارزی تا چه حد می‌تواند به اوراق بهادار شباهت داشته باشد.

این شورا، رمزارزها را از ۱ تا ۵ دسته‌بندی می‌کنند. رتبه ۱ بدان معنا است که رمز ارز مورد نظر قطعا اوراق بهادار نیست (مانند بیت کوین) و رتبه ۵ بدان معنا است که رمز ارز مذکور می‌تواند اوراق بهادار حساب شود. این شورا تاکنون رمز ارزی را در این دسته قرار نداده است.
این شورا رویکرد و مبنای امتیازات خود را سال گذشته منتشر کرد تا پروژه‌ها بتوانند برای ارزیابی خود از آنها استفاده کنند.

کوین‌بیس همچنین سال گذشته چارچوب تکنیکال متن بازی برای توسعه‌دهندگان ارائه داده است. پروژه‌هایی که از این چارچوب استفاده کنند، در صورتیکه این صرافی رمز ارزهای آنها را برای لیست شدن تایید کند می‌توانند اطمینان داشته باشند ارزهای آنها با بک‌اند تکنیکال معاملاتی کوین‌بیس سازگار خواهد بود.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا