اخبار خارجی

دریافت NFT رایگان به مناسبت مرج اتریوم؛ کانسنسیس مجموعه NFT ریجنسیس را ارائه می‌کند

کانسنسیس (ConsenSys)، شرکت بزرگ توسعه بر بستر اتریوم، به مناسبت به‌روزرسانی مرج اتریوم، یک مجموعه NFT جدید ارائه می‌کند. کانسنسیس توسط یکی از بنیان‌گذاران اتریوم به نام جوزف لوبین (Joseph Lubin) تاسیس شده است و یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها در توسعه اکوسیستم اتریوم محسوب می‌شود..

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، شرکت توسعه بلاکچین کانسنسیس اعلام کرد، به مناسبت به‌روزرسانی مرج، یک مجموعه NFT به نام ریجنسیس (Regenesis) عرضه خواهد کرد. کانسنسیس گفته است که تم اصلی این مجموعه NFT بررسی اهمیت به‌روزرسانی مرج است و بر مهم‌ترین ویژگی‌ای که با مرج به اتریوم اضافه می‌شود، یعنی کاهش مصرف انرژی با حذف ماینینگ و «دوستدار محیط زیست شدن»، تاکید دارد.

کانسنسیس خاطرنشان کرد که با انتقال شبکه اتریوم به اثبات سهام انتشار آلاینده‌ها تا ۹۹.۹۵٪ کاهش می‌یابد و با این تغییر، شبکه اتریوم تقریبا ۲۰۰۰ برابر نسبت به شرایط کنونی خود انرژی کمتری مصرف خواهد کرد.

مجموعه جدید توکن‌های NFT شامل آثار هنری خلق‌شده توسط کریس اسکینر (Chris Skinner) بوده و توسط KeithCity Group پویانمایی شده‌اند. آژانس بازاریابی بلاکچین Invisible North نیز در طراحی این مجموعه NFT همکاری داشته است.

صدور این NFT‌ها برای عموم علاقه‌مندان رایگان است و تنها به اندازه کارمزد تراکنش یا گس هزینه دارد. کاربران می‌توانند هر تعدادی که می‌خواهند NFT صادر کنند. همچنین آن دسته از کاربران شبکه اتریوم که بخشی از Protocol Guild هستند، ایردراپی شامل مجموعه‌ای از NFTهای عرضه محدود دریافت خواهند کرد.

کانسنسیس صدور این توکن‌ها را در روز به‌روزرسانی مرج آغاز می‌کند و صدور این NFTها تا ۷۲ ساعت پس از مرج همچنان امکان‌پذیر خواهد بود.

در سال‌های اخیر، توکن‌های NFT به دلیل آسیب رساندن به محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. دلیل این آسیب نیز مصرف بسیار زیاد انرژی توسط شبکه اتریوم در فرایند استخراج بوده است.شرکت‌ها و برندهای مختلف نظیر یوبی‌سافت (Ubisoft)، دبلیودبلیواف (WWF)، ماینکرفت، دیسکورد و سگا طی سال‌های اخیر پس از اعلام برنامه‌های خود در خصوص عرضه توکن‌های NFT مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند. حتی کیک‌استارتر (Kickstarter) که بلاکچین کم‌مصرف سلو (Celo) را برای فعالیت خود انتخاب کرده نیز با حملات بی‌امان منقدان PoW و حامیان سیاست کربن صفر مواجه شد.

کانسنسیس از سال ۲۰۲۱ به دنبال عرضه توکن‌های NFT با مصرف انرژی کم بود و اکوسیستم پالم (Palm) را بر بستر اتریوم عرضه کرده است.

اگرچه انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام تقریبا تاثیرات زیست محیطی صدور توکن‌های NFT را از بین می‌برد، اما هنوز مشخص نیست که آیا این موضوع توسط عموم مردم مورد توجه قرار خواهد گرفت یا خیر.

  • آیا دریافت NFT‌های ریجنسیس شرکت کانسنسیس رایگان است؟

بله، دریافت این NFTها رایگان است. هر کسی می‌تواند به اندازه دلخواه از طریق تراکنش‌های فردی این NFTها را صادر و در کیف پول خود ذخیره کند. تنها هزینه آن برای کاربر، پرداخت گس فی خواهد بود. البته امکان دارد هزینه کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم با شلوغ شدن شبکه به شدت افزایش یابد.

  • چگونه NFT‌های ریجنسیس شرکت کانسنسیس را دریافت کنیم؟

می‌توانید کیف پول متامسک را که توسط کانسنسیس ارائه شده است به لینکی که برای صدور NFTها در روز مرج ارائه می‌شود وصل کنید و این NFTها را صادر و دریافت کنید. البته برای پرداخت کارمزد تراکنش باید در کیف پول خود اتریوم داشته باشید. همچنین باید توجه داشت که کارمزد تراکنش با توجه به شلوغی شبکه می‌تواند افزایش چشمگیری پیدا کند.

  • تا چه زمانی برای دریافت ایردراپ ریجنسیس فرصت هست؟

پنجره دریافت ایردراپ از ساعت ۱۸ عصر روز آپدیت مرج باز می‌شود و به مدت ۷۲ ساعت باز می‌ماند. با نزدیک‌تر شدن مرج کانسنسیس در مورد زمان دقیق این فرآیند اطلاع‌رسانی می‌کند و ما در میهن بلاکچین شما را در جریان جزییات دقیق‌تر قرار می‌هیم.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا