اخبار خارجی

آیا هارد فورک کنستانتینوپول بازار اتریوم را دگرگون می کند؟!

به دلیل بروز رسانی برنامه‌ریزی شده برای اتریوم، نوسان قیمت اتر در روزهای جاری افزایش خواهد یافت. هارد فورک یا فورک سخت کنستانتینوپول که بروز رسانی دو مرحله ای برای اتریوم است، طوری برنامه ریزی شده است تا پس از استخراج شدن بلاک ۷,۲۸۰,۰۰۰ بلاک چین اتریوم فعال شود. در حال حاضر بلاک ۷,۲۷۲,۸۲۶ استخراج شده است و با در نظر گرفتن استخراج حدود ۴۲۰۰ بلاک در هر روز، این فورک طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت آینده صورت می‌گیرد.

این تغییرات می‌تواند فارغ از توسعه دهندگان و‌ کاربران، افراد بیشتری را به اتریوم جذب کند، زیرا اطلاعات گذشته نشان می‌دهد ساعاتی قبل از بروز رسانی های نرم افزاری، قیمت اتر افزایش می‌یابد.

برای مثال، نوسان قیمت اتر با عرضه هارد فورک بیزانتیوم در تاریخ ۱۶ اکتبر ۲۰۱۷ اوج گرفت و باعث شد معامله کنندگان، اتر خود را بفروشند و ۲۰ درصد از قیمت اتر کاهش یابد.

قیمت اتر

همانطور که در نمودار فوق نشان داده شده است، معامله کنندگان در آن زمان و‌ در بحبوحه تغییرات، تمایلی به سرمایه گذاری نداشتند.

نمودار جریان پول چایکین (CMF) در تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ و پس از آنکه قیمت ها از دوره رکود ۲۰ روزه عبور کرد، برای اندازه گیری نوسان و هم چنین فشار خرید و فروش استفاده شد و وارد شدن به محدوده صعودی را نشان داد.

در مجموع، ۳۴ روز طول کشید تا پس از فورک، قیمت اتر کانال ثابت و بدون تغییر را پشت سر بگذارد. بنابراین اگر تاریخ تکرار شود، قیمت اتر پس از فعال شدن بروز رسانی کنستانتینوپول، وارد روند بدون تغییر چند هفته ای می‌شود.

شرایط فعلی

قیمت اتر

با این حال جالب توجه است که شرایط ترید یا معاملات فعلی و کل بازار خرسی و نزولی ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید.

اتر روز یکشنبه پس از آنکه به بیشترین قیمت خود در سه ماه اخیر رسیده بود، دچار فروش بیش از حد شد به طوری که قیمت آن ۱۷ درصد کاهش یافت. جریان پول چایکین (CMF) همچنان ارزش زیر صفر را نشان می دهد بنابراین با توجه به اندیکاتور و شاخص ها، فعلا دیدگاه نزولی تایید نشده است.

با این حال اگر خرس ها تلاش کنند که قیمت را کاهش دهند، فروش بیش از حد، مدت زمان کم و با سرعت زیاد رخ خواهد داد مگر اینکه مقدار حجم فروش افزایش یابد که در این صورت اعتبار ایمن کوین پایین می آید و این ریسک وجود دارد که سطح حمایتی قیمت به زیر ۱۲۳ دلار برسد.

اگر شرایط بازار اتر پس از فورک کنستانتینوپول همانند شرایط پس از فورک بیزانتیوم باشد، قیمت اتر نباید بیشتر از ۲۰ درصد کاهش یابد. هم چنین ممکن است که تاخیر در این بروز رسانی بر بازار تاثیر بگذارد و بر اساس این شرایط، معامله کنندگان خود را آماده کنند.

فورک سخت کنستانتینوپول در ژانویه سال جاری به دلیل اشتباهات پیش بینی نشده در مرحله آزمایش به تعویق افتاد. این امر باعث شد که قیمت اتر مقدار کمی کاهش یابد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا