اخبار خارجی

اطلاعات جدید در خصوص هارد فورک کنستانتینوپول؛ EIP 1283 اجرا نمی شود!

کل جامعه اتریوم با بیانیه به تعویق افتادن هارد فورک کنستانتینوپول به جنب و جوش افتاده است. طی نشست اخیر توسعه دهندگان اصلی اتریوم، اعضای این تیم در خصوص مشکل یافت شده در این بروزرسانی صحبت کردند و درباره زمان ارائه فورک سخت به اجماع رسیدند.

این نشست با بیان اخبار جدید در خصوص بمب سختی شروع شد و طی آن لین رتیگ (Lane Rettig) یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم به طور مختصر درباره این موضوع صحبت کرد. رتیگ بیان کرد که برای ارائه بمب سختی لحظه شماری می‌شود.  بنابراین معتقدم اگر به زمان بلاک ها نگاه کنید متوجه سخت شدن تدریجی بلاک ها می‌شوید. وی افزود:

دومین نکته ای که باید خاطر نشان کنیم این است که علی رغم طول کشیدن این موضوع به مدت ۶ ماه در سال ۲۰۱۷، اینبار این اتفاق سریعتر رخ خواهد داد زیرا توان هش شبکه بسیار بیشتر است.

به دنبال این سخنان، تیم توسعه دهندگان درباره مشکل یافت شده در یکی از EIP ها که منجر به تاخیر در هارد فورک شده است سخن گفت. این آسیب پذیری توسط شرکت چین سکیوریتی (ChainSecurity) که یک شرکت حسابرسی قراردادهای هوشمند است شناخته شد. این شرکت فاش کرد که EIP 1283؛ سنجش گس خالص برای SSTORE، مسیرهایی را برای حمله ورود مجدد (reentrancy attack) باز می‌گذارد. مدت کمی پس از انتشار این خبر، هر دو تیم پریتی (Parity) و گث (Geth) نسخه اضطراری عرضه کردند تا فورک سخت را برای تمام اپراتورهای نودها، صرافی ها و ماینرها به حالت قبل برگرداند.

اکنون این تیم تصمیم گرفته است که فورک سخت در ۲۷ فوریه ۲۰۱۹ (۸ اسفند) و‌ در بلاک ۷,۲۸۰,۰۰۰ انجام پذیرد. به علاوه، اعضای این تیم به اجماع رسیدند که EIP 1283 در فورک سخت آتی اجرا و پیاده سازی نشود. افری شودن هماهنگ کننده هارد فورک در اتریوم و مدیر انتشار و عرضه فناوری های پریتی در توییتر بیان کرد:

تمام توسعه دهندگان اصلی اتریوم بیان می‌کنند که کنستانتینوپول حدود شش هفته بعد بر روی شبکه اصلی و بدون EIP 1283 فعال خواهد شد. شبکه های آزمایشی برای حذف EIP 1283 اجرا خواهند شد. شماره بلاک و تاریخ دقیق به زودی اعلام خواهد شد. ممکن است نسخه اصلاح شده ای از EIP 1283 در بروزرسانی آتی شبکه موجود باشد. اما این موضوع به بحث و آزمایشات بیشتری نیاز دارد.

پیتر زیلاگی سرپرست تیم توسعه دهندگان اتریوم گفت:

احتمالا در بلاک ۷,۲۸۰,۰۰۰ و تاریخ ۲۷ فوریه فورک کنستانتینوپول صورت گیرد. این هارد فورک یک فورک مجزا در شبکه اصلی است.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا