اخبار عمومی

رویکرد متناقض گنسلر نسبت به ETFهای اسپات بیت کوین بعد از ریاست SEC

ویدیویی که در سال ۲۰۱۹ از گری‌ گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، ضبط شده است، نشان می‌دهد او در گذشته نسبت به رویکرد SEC مبنی بر عدم تایید ETFهای اسپات بیت کوین انتقاد کرده است.

به نقل از کوین تلگراف، این ویدیو از نمایشگاه «MIT Bitcoin» گرفته شده است که گنسلر در آن به عنوان رییس سابق کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) درباره مقررات صنعت بلاکچین صحبت می‌کند. در کنار او، هستر پیرس (Hester Peirce)، کمیسیونر SEC، نشسته است. گنسلر در این ویدیو می‌گوید:

ETFهای فیوچرز بیت کوین و فکر می‌کنم ETFهای فیوچرز اتریوم و مواردی از این دست هم راه‌اندازی خواهند شد؛ اما ETFهای {اسپات} بیت کوین وجود ندارند و این به نظر من کمی ناسازگار و غیرهماهنگ است. اگرچه قوانین دقیقا یکسان نیستند، اما کاملا شبیه به هم هستند.

منبع: bitcoinsistemi.com

صحبت‌های قبلی گنسلر در تضاد با رویکرد فعلی او در SEC در برابر ETF‌های بیت کوین مورد توجه فعالان بازار کریپتو در شبکه اجتماعی پلتفرم X (توییتر) قرار گرفته است.

بعضی از افراد هم خاطر نشان کرده‌اند گنسلر در این ویدیو به نوعی در حال اعتراف به اشتباهات خودش است. برخی دیگر نیز به شوخی گفته‌اند دلشان برای گنسلر نرمال و آرام تنگ شده است.

واکنش فعالان بازار کریپتو نسبت به گفته‌های گنسلر در سال ۲۰۱۹
واکنش فعالان بازار کریپتو نسبت به گفته‌های گنسلر در سال ۲۰۱۹ – منبع: پلتفرم اکس

تا به امروز، SEC تنها ETF‌های فیوچرز اتریوم و بیت کوین را تایید کرده است. این آژانس از سال ۲۰۱۷ ETF‌های اسپات بیت‌ کوین را رد کرده و گنسلر هم در دوران ریاست خود به این سیاست‌ها ادامه داده است. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، SEC اعلام نتیجه درخواست‌ شرکت‌های مختلف برای راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت‌ کوین را به تعویق انداخته و ادعا می‌کند این صندوق‌ها از دستکاری بازار در امان نیستند.

در مطالب قبلی هم گزارش دادیم، که شرکت گری‌اسکیل (Grayscale) قصد داشت صندوق GBTC خود را به یک ETF اسپات بیت کوین تبدیل کند؛ اما SEC با آن مخالفت کرد. گری‌اسکیل سپس از SEC شکایت کرد و دادگاه نیز حکم داد که تصمیم این آژانس خودسرانه بوده است. بعد از اینکه SEC نسبت به این تصمیم هیچ اعتراضی نکرد، حکم نهایی دادگاه اعلام شد و حالا این کمیسیون باید این درخواست را دوباره بررسی کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا