اخبار بیت کوین

حکم نهایی دادگاه گری اسکیل و SEC صادر شد؛ ETF گری اسکیل مجددا بررسی می‌شود

دادگاه استیناف آمریکا روز گذشته دستور رسمی برای تایید حکم خود در پرونده شرکت گری اسکیل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)‌ را صادر کرد. بر اساس این دستور، SEC لازم است در بررسی درخواست صندوق قابل معامله بورسی اسپات بیت کوین (ETF) شرکت گری اسکیل برای تبدیل صندوق GBTC به یک ETF اسپات بیت کوین تجدیدنظر کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین تلگراف، دادگاه استیناف منطقه کلمبیا روز گذشته حکم دادگاه در تاریخ ۲۹ آگوست (۷ شهریور) مبنی بر بررسی مجدد درخواست ETF شرکت گری اسکیل توسط کمیسیون بورس آمریکا را تایید کرد و آن را به حالت اجرایی درآورد. بدین ترتیب، کمیسیون بورس باید درخواست ETF اسپات بیت کوین شرکت گری اسکیل را دوباره بررسی کند و نظر خود را اعلام نماید.

تصویری از حکم دادگاه استیناف
تصویری از دستور رسمی دادگاه استیناف – منبع: CourtListener

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، SEC تا تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) فرصت داشت درخواست تجدیدنظر خود را به دادگاه ارائه کند، اما این کار را نکرد.

این دستور به معنای تایید قطعی درخواست گری اسکیل نیست و تنها به این شرکت فرصت می‌دهد تا صندوق بیت کوین خود را به یک ETF اسپات تبدیل کند. تا به اینجای کار کمیسیون بورس علیرغم تایید ETFهای آتی بیت کوین و اتریوم، با هیچ کدام از درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین موافقت نکرده است.

در تاریخ ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) شرکت گری اسکیل درخواستی برای اضافه شدن سهام صندوق بیت کوین خود با نماد GBTC در بورس نیویورک Acra به کمیسیون بورس ارسال کرد. همچنین، شرکت‌های بزرگی از جمله بلک راک، آرک اینوست، والکری، فیدیلیتی و گری اسکیل درخواست ETF اسپات خود را به کمیسیون بورس ارسال کرده‌اند و در انتظار تصمیم این کمیسیون هستند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا