اخبار بلاکچین

زنجیره نوترون در شبکه اصلی کازموس راه‌اندازی شد

نوترون به عنوان اولین زنجیره اکوسیستم کازموس که از امنیت اشتراکی بهره می‌برد، در روز پنجشنبه راه‌اندازی شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش دبلاک، امنیت اشتراکی (replicated security) به زنجیره‌های موجود در شبکه کازموس امکان می‌دهد تا به جای اینکه به‌واسطه اعتبارسنج‌های خودشان امنیت زنجیره‌شان را تامین کنند، به اعتبارسنج‌های شبکه اصلی Cosmos Hub تکیه کنند. بلاکچین‌ها در اکوسیستم کازموس می‌توانند با تکیه بر Cosmos Hub، اهداف خود را (معمولا با تمرکز بر ارائه یک نوع سرویس یا برنامه) به روشی مقرون‌به‌صرفه محقق کنند.

نوترون به عنوان بستری برای صدور قراردادهای هوشمند با استفاده از CosmWasm (یک محیط محاسباتی در اکوسیستم کازموس) عمل می‌کند. هدف نوترون ارائه اپلیکیشن‌های قرارداد هوشمند بین زنجیره‌ای برای اکوسیستم Cosmos است.

آوریل دوتیل (Avril Dutheil) مدیر کل شرکت نوترون گفت:

با هماهنگ سازی دقیق زنجیره نوترون با Cosmos Hub و بهره مندی از امنیت بالای آن، ما توانسته‌ایم بر حل محدودیت‌های بین زنجیره‌ای (Cross-Chain) که اپلیکیشن‌های قراردادهای هوشمند در کازموس (Cosmos) با آن مواجه بودند تمرکز کنیم.

تیم نوترون گفت که امنیت اشتراکی (replicated security) ارزش بیشتری برای اکوسیستم Cosmos Hub به ارمغان می‌آورد و امکان توسعه کاربردهای پیچیده و متنوع را برای ارز دیجیتال ATOM، توکن اصلی شبکه کازماس، فراهم می‌کند.

دوتیل افزود:

امنیت اشتراکی به تقویت اکوسیستم زنجیره‌های همسو در هاب (Hub) که گاهی از آن به عنوان زون اقتصادی اتم یا (Atom Economic Zon) یاد می‌شود کمک می‌کند و همکاری بین اپلیکیشن‌ها را تقویت می‌کند.

نوترون پس از تصویب پروپوزال حاکمیتی ۷۹۲ توسط کامیونیتی کازموس در ۶ مه راه‌اندازی شد. گفتنی است، در حال حاضر زنجیره‌هایی که مایل به استفاده از replicated security هستند، باید برای دریافت مجوز به Cosmos Hub مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا