اخبار خارجی

رشد ۲۶ درصدی بیت کوین SV؛ آیا کریگ رایت عامل این افزایش است؟

کریگ رایت اخیرا اسناد جدیدی به دادگاه ارائه داده است. این نکته قابل ذکر است که با توجه به شرایط فعلی این دادگاه، هدف از این ارائه اسناد قطعا پایان دادن به این جریان است.

بیت کوین SV بیش از ۲۶ درصد افزایش قیمت یافت. قیمت این ارز دیجیتال که از دو هاردفورک بیت کوین به وجود آمده است نوسان های خود را دارد. در حال حاضر، قیمت بیت کوین SV با ۲۶ درصد افزایش به ۲۰۵.۱۶ دلار رسیده است.

قیمت سایر ارزهای دیجیتال بدون تغییر بوده اند، اما چه اتفاقی برای بیت کوین SV افتاده است؟

محتمل ترین دلیل برای افزایش ناگهانی ارزش بازار بیت کوین SV این شایعه است که کریگ رایت موسس آن، بخش آخر اسناد تولیپ تراست (Tulip Trust) را دریافت کرده است. این اسناد ممکن است بتوانند نقش رایت در ایجاد بیت کوین را اثبات کنند.

طبق این شایعات، رایت می‌تواند هفته آینده این اسناد را به دادگاه مربوط به پرونده بین او و بنگاه همکار سابق خود، دیوید کلیمن ارائه دهد.

طبق پست های منتشر شده امروز در توییتر، کریگ رایت اکنون اسنادی که درباره آن صحبت می‌کرد را دریافت کرده است. هنگامی که فکر می‌کردیم این موضوع نیز یکی از “خود را بی خبر نشان دادن” های رایت باشد، به نظر می‌رسد که اشتباه کرده ایم. وی متعهد شده است که این اسناد را به عنوان بخشی از مدارک دادگاه مرتبط با شکایتی که بنگاه همکار سابق خود، دیوید کلیمن بیان کرده است، ارائه دهد. گفتنی است که رایت متهم به سرقت بیت کوین هایی شده است که او و کلیمن در اوایل پیدایش بیت کوین استخراج کرده بودند.

آیا رایت با آیرا کلیمن به توافق خواهد رسید؟

رایت از قبل گفته بود که بخش آخر اسناد مرتبط با گروه مرموز به اسم تولیپ تراست را در ماه ژانویه دریافت خواهد کرد. در این صورت، وی می‌تواند با برادر دیوید، آیرا کلیمن به توافق برسد. رایت هم چنین هشدار داده بود که آیرا باعث سقوط بیت کوین خواهد شد، زیرا به محضی که نیم میلیون بیت کوین به دست او برسد تمام آنها را خواهد فروخت.

روز جمعه، به رایت دستور داده شد که تا تاریخ ۳ فوریه باید این اسناد را به دست آورد. در غیر این صورت، تحریم های خاصی علیه او اعمال خواهد شد. قاضی بث بلوم (Beth Bloom) بیان کرد که بعید است رایت بتواند این اسناد را به دادگاه ارائه دهد. در حکم دادگاه به تاریخ ۱۰ ژانویه، قاضی بلوم گفت:

با در نظر گرفتن بیانات ضد و نقیض زیاد محکوم علیه، دادگاه این سوال را می‌پرسد که آیا امکان دارد که اسناد مربوطه به دست وی خواهد رسید یا خیر، در حالی که خود متهم علیه در ژانویه ۲۰۲۰ در دادگاه حاضر شده است.

بدین ترتیب، بعضی از کاربران توییتر مطالبی را منتشر کرده اند که به نظر می‌رسد تاییدیه ای بر دریافت اسناد از گروه مورد نظر است.

در تصویر فوق که به نظر می‌رسد از کانال Slack برداشته شده است و کریگ رایت نیز در این کانال عضو است، وی بیان کرده است که پیروزی او در هفته آینده قطعی است.

اگرچه به نظر می‌رسد بسیاری از سرمایه گذاران پس از این خبر به خرید بیت کوین SV روی آورده اند، اما تمام افراد مطمئن نیستند که رایت اسناد مورد نظر را به دادگاه ارائه دهد.

آرتور ون پلت (Arthur van Pelt) گفته است طرفداران بیت کوین SV و کلیون آیر (Calvin Ayre) باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شده اند. وی در توییتر گفته است آیر با از بین بردن شایعات مربوط به کلاهبرداری بودن این موضوع باعث پامپ بیت کوین SV و ایجاد بازار بهتر برای افرادی شده است که دارای این این کوین هستند.

منبع
coinspeaker

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا